PDA

View Full Version : پیاده سازی بانک اطلاعاتی

zhaleh.mp
چهارشنبه 21 مهر 1389, 10:29 صبح
سلام به همگی.
من یه پروژه دارم با این موضوع:طراحی یه سیستم که یه بانک اطلاعاتی داره و با یه زبان برنامه نویسی کار می کنه.
و البته هیچ تجربه ای تو این زمینه ها ندارم.:ناراحت:
من فقط جاوا و c کار کردم و با html اشنایی دارم .
کسی هست راهنمایی کنه که تو چه زمینه ای کار کنم بهتره و اینکه از کجا شروع کنم؟
فرصتمم کمه با چه زبانی کارمو انجام بدم زودتر راه می افته؟

مشتاق یادگیری
سه شنبه 27 مهر 1389, 00:10 صبح
سلام
زیاد توضیح نداری پروزه مربوط به چه می خواهی بنویسی در صورتی که فرصت کمی داری و به زبانی کامل مسلط نیستی من اکسس را پیشناد می کنم که بانک اطلاعاتی مناسب وسریعی می توانی طراحی کنی و با vba برنامه مورد نظر را کامل کنی

zhaleh.mp
سه شنبه 27 مهر 1389, 02:04 صبح
ممنون از راهنماییتون.
اینکه چه بانک اطلاعاتی ای باشه دلبخواهه.
این vba از php و C#‎‎‎‎ راحت تره؟می خوام یادگیری اون راحت باشه و بتونم خوب و سریع انجامش بدم .البته فوریتش بیشتر مال اینه که باید الان به استادم بگم که می خوام دقیقا چیکار کنم ،پروژه ام رو باید 1 ماهه انجام بدم.حداکثر روزی 1 ساعت می رسم روش کارکنم.با این اوصاف پیشنهادتون چیه؟ vba?
راستی مگه کلا نباید از اولش با یه زبان برنامه نویسی پیاده سازی کنیم ؟ پس اکسس نقشش چیه؟
ببخشید اگه میشه یه مقدار مقدماتی تر راهنماییم کنید.اخه من اطلاعاتم تو این زمینه ها زیر صفره! تازه می خوام شروع کنم.حتی نمی دونم این بانک اطلاعاتی همون db هستش یا فرقی دارن?!
ممنون میشم واقعا.

mateni
سه شنبه 23 خرداد 1391, 15:48 عصر
سلام
VBA همون برنامه نویسیه که تو محیط اکسل انجام میدی ، پیچیده نیست ، یه زبانه ابتدایی احتمالا شما که هم با جاوا کار کردی هم با سی میدونی که کار کردن با جاوا دوست داشتی تره چون امکاناته بیشتری نسبت به سی داره برای زبانه سی باید خیلی مغز بذاری تا یک خط برنامه بنویسی ولی جاوا کارت رو راحت تر انجام میده ، بانک اطلاعاتی اس کیو ال برای شروع کار بد نیست بخصوص اگه پروژتون بصورت سلسله مراتبی جلو بره ، به این صورت که تو هر بازه ی زمانی یک بخشی از کار رو پیش میبری ، مثلا اولش اون موجودیت هات رو تعیین میکنی بعد میری صفهتای اون موجودیت رو تعیین میکنی ، نوع رابطه اینکه یک به یکه یا یک به چنده یا چند به چنده بعد نمودار رابطه ای براش رسم میکنی و در آخر جداول و کارهای برنامه نویسیش رو انجام میدی . که همه ی این امکانات رو اسکیو ال داره . تازه نیازی نیست از اولش همه رو برنامه نویسی کنی ، برنامه نویسی فقط یه بخشی از کاره ، بیشترین بخش کار با جداوله