PDA

View Full Version : سوال: ساخت ساعت در vb.net

nazanin0
چهارشنبه 21 مهر 1389, 20:44 عصر
سلام
قبلاً هم این سوال رو پرسیدم ولی کسی جواب نداد لطفاً اگه کسی میدونه جواب بده!!!

در پروژه ای که به زبان دلفی بود یه ساعت که شبیه ساعت flash در گوشی های همراه دیدم
البته یکی از دوستان در گرو ه دلفی گفت که یه فایل فلش که توسط ActiveX کار می کنه هست که یه همچین چیزی درست میکنه می خوام بدونم که در vb.net یه همچین امکانی هست؟
اگه به نظرتون لازمه که توضیح بیشتری بدم بفرمایید:متفکر:

با تشکر

ali_najari
چهارشنبه 21 مهر 1389, 21:38 عصر
دوست عزیز اگر میخوای ساعت های فلش رو توی فرمت اضافه کنی باید ShockWave رو به برنامت اضافه کنی و توی اون ساعت فلش رو Load کنی

اگر میخوای ساعت خودت درست کنی که بحثش جداست!

حالا شما کدامین یک رو انتخاب میخوای بکنی؟

nazanin0
پنج شنبه 22 مهر 1389, 08:18 صبح
دوست عزیز اگر میخوای ساعت های فلش رو توی فرمت اضافه کنی باید ShockWave رو به برنامت اضافه کنی و توی اون ساعت فلش رو Load کنی

اگر میخوای ساعت خودت درست کنی که بحثش جداست!

حالا شما کدامین یک رو انتخاب میخوای بکنی؟

سلام
در ابتدا قصد داشتم روی فرم اضافه کنم (ولی در مورد Shockwave که فرمودید چیزی نمی دونم لطفاً در موردش توضیح بدید! )

اما این مال زمانی که نمی دونستم این امکان هست که خودم بسازم ولی فکر می کنم با وقت کمی که من دارم(و حتماً ساختش زمان می خواد) لطفاً اگه منبعی در این رابطه سراغ دارید بفرمایید تا سر فرصت مطالعه کنم.

با تشکر

ali_najari
پنج شنبه 22 مهر 1389, 08:37 صبح
دوست عزيز شما ساعت ديجيتالي ميخوايد بسازيد؟

اگر ساعت ديجيتالي ميخوايد بسازيد من ميتونم يسري فايل براتون بفرستم كه با استفاده از اونها ميتونيد يه ساعت ديجيتالي خيلي شيك بسازيد و ميتونه يه ايده اي باشه واسه اينكه بتونيد اون فايلهاش زو خودتون بسازيد

ali_najari
پنج شنبه 22 مهر 1389, 08:42 صبح
در ارتباط با ShockWave هم بايد بگم كه يه كنترل هست كه بايد اون رو از reference ها به برنامت اضافه كنيد و بعد خيلي راحت ميتونيد فايل هاي فلش از جمله ساعت هاي ساخته شده با اون رو به برنامت اضافه كنيد

alimanam
پنج شنبه 22 مهر 1389, 11:11 صبح
با سلام

این هم یه سورس خوب واسه نمایش ساعت با استفاده از فلش . یک سری ساعت به صورت فلش هم ضمیمه کردم میتونین از اونها هم استفاده کنید .
موفق باشید .

nazanin0
پنج شنبه 22 مهر 1389, 12:46 عصر
دوست عزيز شما ساعت ديجيتالي ميخوايد بسازيد؟

اگر ساعت ديجيتالي ميخوايد بسازيد من ميتونم يسري فايل براتون بفرستم كه با استفاده از اونها ميتونيد يه ساعت ديجيتالي خيلي شيك بسازيد و ميتونه يه ايده اي باشه واسه اينكه بتونيد اون فايلهاش زو خودتون بسازيد

ممنونم فکر می کنم ساعت دیجیتالی همون کاری رو انجام می ده که کنترلر timer فقط شکیلتر!!!!
راستش می خوام عقربه ای باشه تا یه مقدار فرم هم پر بشه.
در هر صورت از اینکه وققتون رو در اختیار من قرار داید متشکرم:تشویق:

Saman_12
پنج شنبه 22 مهر 1389, 13:07 عصر
در مورد ساعت های عقربه ای قبلا بحث شده منم خودم یک چند وقتی دنبالش بودم مهمترین قسمت یک ساعت عقربه ای عقربه های اون هست.برای این کار باید بتونید یک خط با یک طول مشخص در یک نقطه خاص و با زاویه مشخص(زاویه باید نصبت به کار عقربه تعین بشه) رسم کنید, برای این کار Sub زیر رو نوشتم البته کد زیادی نداره و خیلی ساده هست اما میشه ازش الهام گرفت :

Private Sub DrawAngleLine(ByVal eg As Graphics, ByVal Pen As Pen, ByVal Npoint As Point, ByVal Size As Integer, ByVal Angle As Integer)

Dim X As Single = "0." & StrDup(44, "0000") & "1"
Dim Rec As New Rectangle(Npoint.X - Size, Npoint.Y - Size, Size * 2, Size * 2)

eg.DrawPie(Pen, Rec, Angle, X)

eg.Dispose()
End Sub
اینم طریقه استفاده :

DrawAngleLine(Me.CreateGraphics, Pens.Red, New Point(100, 100), 50, -90)
-90 زاویه است و 50 طول خط به پیکسل.

ali_najari
پنج شنبه 22 مهر 1389, 13:57 عصر
دوست عزیز یه نگاهی به تاپیک زیر بندازید توی این تاپیک یه کامپونت ساعت عقربه ای فوق العاده با استایل های مختلف وجود داره

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=162973