PDA

View Full Version : استفاده از dsum در عبارت نويسي

user2535
پنج شنبه 22 مهر 1389, 12:02 عصر
نیاز به یک گزارش دارم که یکی ار ستونهای آن جمع روزهای قبل و ستون بعدی جمع روز جاری باشد
برای این گزارش یک در اکسس query نوشته ام

SELECT vazn.codemantagheh, vazn.namemantagheh, Sum(vazn.vaznpor) AS SumOfvaznpor, Sum(vazn.vaznkhali) AS SumOfvaznkhali, Sum(vazn.khaleschogh) AS SumOfkhaleschogh, DSum("vaznpor - vaznkhali","vazn","codemantagheh =" & [codemantagheh] & " And tarikhghabz = '89/07/20'") AS nakhalesroz
FROM vazn
GROUP BY vazn.codemantagheh, vazn.namemantagheh;

گزارشی را در کریستال بر مبنای این query طراحی کرده ام و این گزارش به طور مستقیم هیچ مشکلی ندارد و اجرا می شود

ولی وقتی عبارت sql را در .net در دیتا سورس گزارش قرار می دهم با خطای انشایی تابع dsum اکسس رخ می دهد چگونه میشود از تابع در .net استفاده کرد

ali_najari
پنج شنبه 22 مهر 1389, 12:22 عصر
دوست عزيز Dsum نبايد بنويسيد و بايد فقط Sum رو بنويسيد

درضمن مگه شما Query درست نكرديد پس نيازي نيست كه اين كد رو بنويسيد و فقط كافيه كه اطلاعات ر. از Query فراخواني كني يعني

Select * From QueryName

و اگر ميخوايد شرطي هم بزاريد واسه خواندن اطلاعات به شكل زير بايد عمل كني

Select * from QueryName Where . . .

اينطوري تمام محاسبات رو خود Query شما انجام ميده و فقط داده ها رو به شما برگشت ميده و ديگه نيازي نيست شما كدهاي محاسباتي مثل بالا بنويسيد چون قبلا Query واسه اين كار طراحي كرديد

user2535
پنج شنبه 22 مهر 1389, 13:14 عصر
سلام دوست عزيز

راستش نتوانستم از طريق ساب کويري ها اين کويري را طراحي کنم با dsum اکسس مشکل حل و در کريستال ريپورت هم هيچ مشکلي نداره و اجرا شد به نظر مي رسه مشکل در وجود dsum در بخشي از عبارت و تعميم آن به يک ديتا سورس است يعني نمي دونم اين گيومه ها ي بين عبارت را در محيط vb.net چه طوري بنويسم که براي vb.net مفهم بشه

اگه شما زحمت بکشيد و با استفاده از sum يا ساب کويري پرس و جويي بنويسيد که هم جمع وزن يک روز مشخص را بر حسب هر منطقه داشته باشم و هم روز جاري در همان پرس جو باشه ممنون مي شوم

ali_najari
پنج شنبه 22 مهر 1389, 13:47 عصر
دوست عزیز من منظورتون رو از روزهای جاری و روزهای سپرس شده رو نمیفهمم

برای اینکه بتونید با خود Query این کار رو بکنید و واستون یه نمونه آماده میکنم تا فردا

user2535
شنبه 24 مهر 1389, 15:10 عصر
سلام دوست عزيز
اگه به query موجود تو فايل اکسس بالا نگاه کني حتما متوجه ميشي اين کويري عين فيلدهاي گزارش منو ايجاد مي کنه من همين رو با sum يا ساب کويري مي خوام

ممنون - همچنان منتظرم

ali_najari
پنج شنبه 29 مهر 1389, 11:07 صبح
دوست عزيز ببينيد اين مشكلتون رو حل ميكنه كوئري Tarikh رو ببينيد