PDA

View Full Version : سوال: ثبت نام کامپیوتر در دیتابیس

qhoqnose
پنج شنبه 22 مهر 1389, 12:46 عصر
سلام خدمت همه دوستان
من یک دیتابیس تحت شبکه درست کردم که بین چند نفر استفاده میشه ، حالا مشکل اینه که این افراد وقتی دیتا رو وارد میکنند هیچجوری نمیشه تشخیص داد که کدمشون و کی این دیتا را وارد کرده . من فکر میکنم اگه بشه یه کد نوشت که این دیتا از هر کامپیوتری وارد بشه اسم اون کامپیوتر را هم تو یک کالم بزاره فکر کنم مشکل حل بشه
دوستان اگه در مورد این کد راهنمائی کنید ممنون میشم
مرسی:متفکر:

ali190
پنج شنبه 22 مهر 1389, 14:41 عصر
سلام
نام کامپیوتر یا نام user ای که سیستم با آن بالا آمده است؟

qhoqnose
پنج شنبه 22 مهر 1389, 14:47 عصر
فرقی نمی کنه اگه یوزر بشه که خیلی بهتره ، فقط منظورم اینه که برای ثبت هر رکورد یک مسئول پیدا بشه تا اعتبار دیتا زیر سوال نره
اگه امکان داره برای هر دو (هم یوزر و هم نام کامپیوتر )مطلب بزارید ممنون میشم :تشویق:

mahdi_107
پنج شنبه 22 مهر 1389, 18:05 عصر
اين هم يك نمونه كه قبلا توسط دوستان گذاشته شده بود
اگر جستجو مي كرديد حتما مي يافتيد

ali190
پنج شنبه 22 مهر 1389, 18:37 عصر
سلام
این کار بسیار سادست
شما در جدول ورود اطلاعاتتون ابتدا دوفیلد درست کنید (از نوع تکست) یک فیلد جهت ذخیره سازی نام کاربری و یک فیلد هم جهت ذخیره سازی زمان جاری سیستم
حالا از طریق
Environ("username") نام کاربری و از طریق تابع Now زمان سیستم رو با استفاده از رکوردست به فیلدهای مقصد تزریق کنید
به همین راحتی
حالا شما هنگامی که کاربران اطلاعات را وارد میکنند متوجه میشوید که چه کسی و در چه زمانی اطلاعات را وارد کرده است.
یاعلی

qhoqnose
شنبه 24 مهر 1389, 19:35 عصر
اول از همه ممنون از راهنمائیتون
اقای Mehdi 107 نمونه ای که گذاشتید دقیقا همون چیزیه که من میخوام ولی متاسفانه هرچی سروتهشو چک کردم نتونستم بفهمم که از چه فانکشنی استفاده کرده و یک کد VB هم که نوشتم فکر کنم بخاطر تبدیل تاریخ میلادی به هجری شمسی هستش اگه ممکنه یکم بیشتر در موردش توضیح بدید
و اقای Ali 190 این فانکشنی رو گذاشتین تو قسمت فانکشنهای برنامه اکسس نبود . اگه میشه بیشتر راهنمائی کنید که چطور استفاده کنم :لبخند:

ali190
شنبه 24 مهر 1389, 19:41 عصر
سلام

اقای Ali 190 این فانکشنی رو گذاشتین تو قسمت فانکشنهای برنامه اکسس نبود . اگه میشه بیشتر راهنمائی کنید که چطور استفاده کنم :لبخند:
این فانکشن نیست عزیز برادر:لبخند:
باید از این کد در متد رکوردست استفاده کنی و از طریق این کد نام کاربریتو به داخل جدول مورد نظرت بفرستی(در محیط کد نویسی وارد شو و از این دستور استفاده کن)
یاعلی

qhoqnose
دوشنبه 26 مهر 1389, 15:12 عصر
اقا علی شرمنده اگه میشه یه مثال بزار .......

mahdi_107
سه شنبه 27 مهر 1389, 08:25 صبح
اينم خدمت شما دوست عزيز

يك ماژول گذاشتم براتون به برنامه ات اضافه كن سپس از تابع UName نام يوزر و از تابع CName نام كامپيوتر را بدست مي آوري (مطابق نمونه فرم1)

qhoqnose
سه شنبه 27 مهر 1389, 09:09 صبح
اقا مهدی ممنون
در مورد ثبت IP هم اگه ممکنه یه توضیح کوچیک بدین :خجالت:

mahdi_107
چهارشنبه 28 مهر 1389, 07:03 صبح
سلام
تابع UName نام يوزر - تابع CName نام كامپيوتر - تابع IPAddr آي پي سيستم

mahdi_107
چهارشنبه 28 مهر 1389, 09:48 صبح
سلام
تابع UName نام يوزر - تابع CName نام كامپيوتر - تابع IPAddr آي پي سيستم

qhoqnose
چهارشنبه 28 مهر 1389, 10:12 صبح
مهدی جان ممنون از کمکت واقعا بدردم خورد
بازم ممنون

sajjad_kochekian
پنج شنبه 18 آذر 1389, 18:17 عصر
خيلي خوب بود ولي به تازگي باهاش مشكل پيدا كردم.
وقتي مي خواهم نام برگشتي را به اس كيو ال بفرستم به مشكل بر مي خورم و مشكل اينكه ادامه اسم كامپيوتر با كاراكتر نيم فاصله پر ميشه و با توابع Replace و trim هم مشكل بر طرف نشده.
اگه ممكنه راه حل را بگيد