PDA

View Full Version : کارشناسی ارشد (مختص به دیتابیس) در خارج از کشور

Salah Sanjabian
پنج شنبه 22 مهر 1389, 14:47 عصر
سلام خدمت همه دوستان

می خواستم ببینم خارج از کشور برا کارشناسی ارشد رشته ای وجودداره که فقط مختص به دیتابیس و طراحی دیتابیس و Mintenaceو ...........(هرچی که مربوط به دیتابیس باشه) اون باشه.

مسلما هیچ کدوم از رشته هایی که تو ایران(نرم افزارو IT , ....)وجودداره فقط مختص به این کار نیست

Salah Sanjabian
پنج شنبه 22 مهر 1389, 22:03 عصر
البته من سوالمو تو بخش عمومی مطرح کرده بودم و حواسم نبود .معذرت
دوستان میشه راهنمایی کنید.

pesar irooni
شنبه 24 مهر 1389, 14:53 عصر
تا جایی که من میدونم نه! ولی دکترا اینجوریه
شما مجبوری یه سری درسها رو واسه ارشد پاس کنی.
ایران هم اینجوری نیست، شما میتونی ارشد بخونی بعد پروژه ات رو با یه استاد دیتابیسی بگذرونی و رو دیتابیس تمرکز کنی، همه چی به پروژه ات بستگی داره

Salah Sanjabian
یک شنبه 25 مهر 1389, 13:02 عصر
تا جایی که من میدونم نه! ولی دکترا اینجوریه
شما مجبوری یه سری درسها رو واسه ارشد پاس کنی.
ایران هم اینجوری نیست، شما میتونی ارشد بخونی بعد پروژه ات رو با یه استاد دیتابیسی بگذرونی و رو دیتابیس تمرکز کنی، همه چی به پروژه ات بستگی داره

باباارشد خوندن تو ایران کار حضرت فیله
به نظرم یانباید ارشد بخونی یااگه خوندی باید تاتهش رو بری و دکترا رو هم بگیری.(کی حال این همه درس خوندن رو داره:لبخند:)

اگه بشه تو کلاسای جناب ثباتی شرکت کنم خیلی خوب میشه و به نظرم بهتره

mehdi5106
دوشنبه 26 مهر 1389, 20:00 عصر
تا اونجایی که من خبر دارم در مقطع دکترا خارج از کشور برخی دانشگاههای خارجی به صورت تخصصی دانشجو پذیرش می کنند .
اینو به این خاطر می گم که تو دانشگاه ما یه دکترا کامپیوتر با گرایش بانک اطلاعاتی وجود داشت که تخصصش فقط در زمینه اوراکل بود و بس و فقط دروس مربوط به پایگاه داده تدریس می کرد.
ضمنا مدرکشو از فرانسه گرفته بود . دیگه دانشگاهش رو نمی دونم...

pesar irooni
یک شنبه 02 آبان 1389, 14:18 عصر
اوراکل که یه ابزاره و هیچ دانشگاهی تو دنیا روی ابزار تکیه نمیکنه، بلکه تئوری و طراحی رو مد نظر دارند
ایشون احتمالا از روی علاقه و یا بسته به نیازشون رو اوراکل تمرکز کردند. مثلا همین دانشگاه خودمون بچه های دیتا بیسی بیشتر با postgresql کار می کنند.