PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای نوشتن تابع

vahid_visualbasic
پنج شنبه 22 مهر 1389, 16:09 عصر
سلام

من من میخواهم از قسمت آخر چندین آدرس اینترنتی یک تابع درست کنم تا توی برنامه بتونم ازش

استفاده کنم ،برنامه من آدرس سایت هایی رو به صورت رندوم از اینترنت میگیره که به طور مثال اگر ما آدرس های زیر رو داشته باشیم

www.site1.com/asdsa

www.site2.com/hfssa

www.site4.com/wlslsls

خب حالا من میخوام قسمت هایی رو که با رنگ قرمز مشخص کردم از قبل یکه تابع تعریف شده برای برنامه باشد،من کار خاصی با این تابع ندارم ولی باید این قسمت ها رو به یه تابع تبدیل کنم تا ویژوال بیسیک بتونه بشناستشون.

البته این 3 تا سایت فقط مثال بود و ممکنه برنامه در یک ساعت هزاران سایت رو دریافت کنه و یا کتر و بیشتر.....

اساتید محترم لطف کنید اگر کسی در این ضمینه اطلاعاتی داره من رو راهنمائی بفرماید

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 22 مهر 1389, 16:54 عصر
سلام،

خب حالا من میخوام قسمت هایی رو که با رنگ قرمز مشخص کردم از قبل یکه تابع تعریف شده برای برنامه باشد،من کار خاصی با این تابع ندارم ولی باید این قسمت ها رو به یه تابع تبدیل کنم تا ویژوال بیسیک بتونه بشناستشون.
یعنی چی این قسمتها رو به یک تابع تبدیل کنید؟
میخواید قسمت های قرمز رنگ رو جدا کنید؟

vahid_visualbasic
پنج شنبه 22 مهر 1389, 17:27 عصر
سلام،

یعنی چی این قسمتها رو به یک تابع تبدیل کنید؟
میخواید قسمت های قرمز رنگ رو جدا کنید؟

بله دقیقن میخوام همین کار رو کنم یعنی اول قسمتهای قرمز رنگ رو جدا کنم و بعد یک تابع کلی برای این قسمت ها بنویسم چطور باید به وی بی بفهمونم که بعد از / اسلش تو ادرس سایت رو هر چیزی بود جدا کنه تا من بتونم ازش استفاده کنم ؟

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 22 مهر 1389, 18:54 عصر
سلام،
از تابع InStrRev برای پیدا کردن آخرین / استفاده کنید. بعد هم با تابع Mid و یا Left میتونید کاراکترهای بعد از / رو جدا کنید.

ali190
پنج شنبه 22 مهر 1389, 19:37 عصر
سلام
نمونه زیر را ببینید
یاعلی

vahid_visualbasic
پنج شنبه 22 مهر 1389, 21:03 عصر
از تابع InStrRev برای پیدا کردن آخرین / استفاده کنید. بعد هم با تابع Mid و یا Left میتونید کاراکترهای بعد از / رو جدا کنید.
ممنون از راهنمائیتون دوستمون محبت کردن با تابع instrrev این برنامه رو نوشتن

نمونه زیر را ببینید
واقعا ممنون دقیقا چیزی بود که میخواستم