PDA

View Full Version : سوال: نمایش یک تصویر درون یک مستطیل

محمدرضاولی زاده
پنج شنبه 22 مهر 1389, 18:21 عصر
یک سوال داشتم.می خواستم بدونم که چطوری میشه یک مستطیل ساخت و در آن تصویری قرار داد. ممنون می شم اگه زود تر جواب رو بهم بدید.
:افسرده::افسرده::افسرده::افس ده:

xminxmin
پنج شنبه 22 مهر 1389, 18:30 عصر
منظورتون چيه؟ خب از كامپاننت PictureBox استفاده كنيد ديگه.

محمدرضاولی زاده
پنج شنبه 22 مهر 1389, 20:17 عصر
خودم می دونم باید از picture box استفاده کنم ام picture box از سرعت عملیات و پردازش تصاویر کم می کند و من دارم یک برنامه گرافیکی درست می کنم اول از picture box استفاده کردم ولی حدودا 1 دقیقه طول کشید تصویرم رو سیاه و سفید کنه می خوام این مدت زمانی رو به حد اقل بروسونم و می خوام از یک مستطیل استفاده کنم.:عصبانی++:

Saman_12
پنج شنبه 22 مهر 1389, 21:39 عصر
خودم می دونم باید از picture box استفاده کنم ام picture box از سرعت عملیات و پردازش تصاویر کم می کند و من دارم یک برنامه گرافیکی درست می کنم اول از picture box استفاده کردم ولی حدودا 1 دقیقه طول کشید تصویرم رو سیاه و سفید کنه می خوام این مدت زمانی رو به حد اقل بروسونم و می خوام از یک مستطیل استفاده کنم.
شما چرا جوش میارید خوب حالا یکی منظورتون رو نفهمید باید بیشتر توضیح بدین نه جوش بیارید!(یه وقت سر میرین ها!):قهقهه:

حالا بگذریم خوب فکر کنم شما میخواید یک تصویر یک جای فرم توی یک مسطتیل رسم کنید در اینجا دو راه حل وجود داره :

1.استفاده از یک پنل(تصویر رو تو بک گراندش بزاری) که با همون پیکچر فکر نکنم فرقی بکنه!
2.با استفاده از کلاس گرافیک یک مستطیل رسم کنی بعد هم به اقتضاء کاری که میخوای بکنی باز با همون کلاس گرافیک تصویر رو رسم کنی.

والا من هیچ کدوم از راه های بالا رو پیشنهاد نمیدم چون پیکچر باکس بهتره حالا اگه 2 بدردت خورد بگو بیشتر توضیح بدم اما چون ساده هست با جستجو هم میشه مطلب در این مورد یافت کرد.(1 که کلا از رده خاجه):متفکر:

اینم که گفتید 1 دقیقه طول کشید با عقل جور در نمیاد و دو حالت داره :
1.حجم تصویر واقا بالاست!
2.اندازه تصویر خیلی بزرگه (مثلا : 90000*90000)

حالت سوم هم اینه که من نمیدونم چجور تصویریه!!!:لبخند:

محمدرضاولی زاده
جمعه 23 مهر 1389, 06:54 صبح
از پاسخ شما خیلی ممنونم . من این قطعه کد رو تو اینترنت پیدا کردم ولی کار نمی کنه نمی دونم چه جور باید عوضش کنم اگه میشه کمکم کنید .

If OpenFileDialog1.ShowDialog = vbOK Then
Try
_sourceBitmap = Bitmap.FromFile(OpenFileDialog1.FileName, False)
Catch ex As Exception
MessageBox.Show(ex.Message, "Can't load " & IO.Path.GetFileName(OpenFileDialog1.FileName) _
& " into a bitmap", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Error)
Exit Sub
End Try
Dim tempBitmap As New Bitmap(_sourceBitmap.Width, _sourceBitmap.Height, PixelFormat.Format32bppArgb)
Dim g As Graphics = Graphics.FromImage(tempBitmap)
g.DrawImage(_sourceBitmap, New Rectangle(0, 0, tempBitmap.Width, tempBitmap.Height))
g.Dispose()
_sourceBitmap = tempBitmap.Clone
tempBitmap.Dispose