PDA

View Full Version : سوال: ایجاد کنترل زمان اجرا و ذخیره آنها

dataking
جمعه 23 مهر 1389, 10:01 صبح
با سلام : کدی نوشته ام که کاربر با کلیک روی فرم میتواند یک کنترل ایجاد نمایید (در محل کلیک ) چگونه می توانم : کنترل های ایجاد شده را در دیتابیس و یا فایل یا رجیستری و یا هر جا که می توان ذخیره کنم که کاربر در مراجعه بعدی به فرم. کنترل های ایجاد شده توسط خودش را ببیند؟:اشتباه::اشتباه::اشتب ه:

ali_najari
جمعه 23 مهر 1389, 10:54 صبح
دوست عزیز شما باید یه فایل یا یه Table توی دیتابیس ایجاد کنی که توی اون باید فیلدهایی همچون
نام کاربر - نام فرم - نوع فیلد - طول و عرض فیلد - مکان قرار گیری - اگر فرمت یا محدودیتی داره - Property فیلد و ...
توش وجود داشته باشه و اطلاعات رو ذخیره کنی و هنگامی که کاربر فرم رو باز میکنه اطلاعات مربوط به اون کاربر خوانده بشه و فیلدها سر جاهاشون قرار بگیرند

این نظر منه
شاید دوستان دیگر هم نظر بهتری داشته باشند

من خوشحال میشم نظر دیگر دوستان رو هم بشنوم

xminxmin
جمعه 23 مهر 1389, 10:59 صبح
سلام
شما مي تونيد اطلاعات زير رو در ديتا بيس ذخيره كنيد

نام كنترل - مكان - خصوصيات (اندازه - متن - رنگ و...)

در اينصورت موقع لود شدن برنامه مي تونيد روالي بنويسيد كه ايجاد كننده اين سطر ها (كنترل ها) باشه

dataking
جمعه 23 مهر 1389, 11:37 صبح
ممنون از توجه شما

با ید آرایه ای از کنترل تعریف کنم بعد یک تیبل ایجاد کنم و خصوصیات کنترل را تو اون بنویسم و موقع لود فرم اطلاعات را بخونم و توی یک سری متغیر قرار بدم و با اونها کنترل را بسازم من فکر می کردم راهی از این بهتر هست متشکرم از توجه شما

dataking
جمعه 23 مهر 1389, 11:46 صبح
اگه دوستان نمونه سورس دارن لطف کنند یا پی دی اف و یا ...
دوستان من مطمئن هستم خودم این توانایی را دارم که این کار را انجام بدم اما می خوام از تجربیات اساتید استفاده کنم چون 1- قطعا اونها بهتر از من خواهند نوشت 2- من باید از آزمون و خطا استفاده کنم
غرور حساب نفرمائید بدانید که من خیلی از چیزهایی که می دانم مدیون برنامه نویس و کاربرانش هستم پست نمی دم اما سرچ می کنم پاسخ کمتر می دهم چون منتظرم اساتید جواب دهند تا من هم استفاده کنم