PDA

View Full Version : سوال: تغییر یک فیلد دیتابیس با خاموش و روشن شدن کامپیوتر

zamoozegar
جمعه 23 مهر 1389, 10:18 صبح
یا سلام

من می خوام یه برنامه بنویسم که وقتی ویندوز بالا می یاد بدون اینکه کاربر متوجه بشه به دیتابیس یه برنامه که روی سرور هست وصل بشه و یه فیلد از اونو true کند
در واقع می خوام مدیر شرکت به محض روشن شدن کامپیوتر کارمندانش بتونه از طریق یه سایت که روی اینترنت هست بفهمه که الان سر کارند و به محض خاموش شدن هم فیلد رو false کنه تا مدیر متوجه غیبت کارمند شود
اما نمی دونم چطوری باید این برنامه که بتونه با روشن و خاموش شدن به دیتابیس وصل بشه رو بنوسم
ممنون می شم کسی راهنمایی کنه

Alghoochi
جمعه 23 مهر 1389, 13:26 عصر
برنامه ی خودت را در Startup ویندوز قرار بده و برای باز شدن برنامه کدی بنویس که فیلد مورد نظرت رو True کنه. وقتی هم برنامه بسته میشه کدی بنویس که فیلد True رو به False تغییر بده.

Alghoochi
جمعه 23 مهر 1389, 13:28 عصر
تو این تاپیک در مورد Startup کردن برنامه بحث شده.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=165718

zamoozegar
جمعه 23 مهر 1389, 19:18 عصر
برنامه رو نمی دونم چطوری بنویسم که هیچ فرمی نداشته باشه و این کارو انجام بده
همونطور که گفتم نمی خوام کاربر اصلا متوجه این کار بشه و نمی دونم چطوری موقع خاموش شدن کامپیوتر این کار را انجام بدم نه موقع بسته شدن فرم توسط کاربر

Alghoochi
جمعه 23 مهر 1389, 22:53 عصر
چرا فرم نداشته باشه. خاصیت Show in taskbar فرمت رو False کن. و موقع بازشدن برنامه فرمت رو مخفی کن. خیلی راحت میشه با کد Me.Hide این کارو کرد.
وقتی سیستم بخواد خاموش بشه خود ویندوز تمام برنامه های باز رو می بنده. کاربر اصلا فرم رو نمی بینه. حتی می تونی کدی پیدا کنی که برنامه ات تو Task Manager هم نشون داده نشه

farhadt
دوشنبه 26 مهر 1389, 18:48 عصر
من یه پیشنهاد دیگه دارم. اما باید یه کم بگردی دربارش.

به نظر من بهتره که اصلا از برنامه های فرم دار استفاده نکنی یا بهتر بگم که برنامه خاصی ننویسی.

اگه قراره کار با اینترنت و وبسایت شما باشه میتونید یه صفحه ای رو توی سایتتون درست کنید و با query string اسم کارمند رو براش بفرستید و توی اون صفحه تون با بانک اطلاعاتیتون کار کنید. مثال:

http://yourdomain.com/enter.aspx?id=zamoozegar
http://yourdomain.com/left.aspx?id=zamoozegar

و حالا یه batch فایل بنویسید و توی سیستمتون بزارید که این آدرس ها رو صدا کنه.
توی رجیستری ویندوز میتونید تعیین کنید که وقتی بالا میاد یا خاموش میشه یه برنامه ای اجرا شه. و میتونید فایلی که برای روشن شدنه رو تنظیم کنید برای لاگین و فایل خاموش رو هم برای خاموش شدن.

کار با رجیستری ها رو هم باید بگردی.

Alghoochi
دوشنبه 26 مهر 1389, 21:08 عصر
اما یه سوال. شما چجوری می خوای این کارو انجام بدی که کاربر متوجه نشه. مشکل اصلی اینجاست که دوستمون می خواد کاربر متوجه چنین برنامه ای نشه.

farhadt
سه شنبه 27 مهر 1389, 05:20 صبح
اما یه سوال. شما چجوری می خوای این کارو انجام بدی که کاربر متوجه نشه. مشکل اصلی اینجاست که دوستمون می خواد کاربر متوجه چنین برنامه ای نشه.

دوستان راهنمایی های زیادی کردن که برای ساخت برنامه بدون فرم فلان کار رو بکن و فلان کار رو نکن، پس حتما راه نصب نرم افزار فراهمه و دسترسی به سیستم های کارمندا میسره. در غیر اینصورت که این دوستمون باید یه عملیات همه جانبه ی نفوذ به سیستم های شرکت رو طرح ریزی کنن!!!! :لبخند:

dataking
سه شنبه 27 مهر 1389, 10:11 صبح
سلام

راهش اینه تو form closing کدی را بنویسی که یک رکورد به دیتابیس اضافه کنه که می تونه ساعت و تاریخ رو بگیره و تو استارت آپ هم همونطور که دوستمون گفت چنین اتفاقی بیفته .