PDA

View Full Version : يك پروگرام ميكر - Program maker

khalilj
جمعه 23 مهر 1389, 18:35 عصر
سلام
من قصد دارم براي يك نمايش گاه كه قراره اسفند بر پا بشه يك نرم افزار توپ براي يادگيري الگوريتم و البته ساخت برنامه براي كساني كه هيچ اطلاعاتي از برنامه نويسي ندارند درست بكنم كه مي شه ازش براي تست الگوريتم هاي ساده هم استفاده كرد
(فكر نكنم خيلي ايده توپي باشه ولي لطفا كپي نكنيد !!!!!!!!!)
شايد متوجه شده باشيد چي مي گم
در واقع اين برنامه ما زبان فارسي رو به vb تبديل مي كنه و بعد كامپايل مي كنه
خوب البته اينا همش توي تئوريه و هيچ چيزي ندارم نشونتون بدم
شايد يك نمونه ساخته شدش Small Basic باشه
در واقع قراره كاربر فقط با الگوريتم هاي ساده سر و كار داشته باشه مي فهميد كه ؟؟؟!!!

خوب مي خواستم بپرسم براي كامپايل كدام بايد از چي استفاده بكنم ؟ لطفا كمك كنيد
بسيار ممنون مي شم از اينكه اطلاعاتتون رو با من در ميون بگذاريد و البته ايده هاتون رو فقط اگه مي شه سريع

بازم ممنون ، در پناه حق

sari-1369
جمعه 23 مهر 1389, 20:45 عصر
این برنامه که شما فرمودین تقریبا ایجاد شده .
"فارسی نت" رو لطفا سرچ کنید . چیزای جالبی گیرتون میاد .

البته این برنامه تقریبا کد هاش همون C# هستش ، اما با زبان فارسی .

khalilj
یک شنبه 25 مهر 1389, 13:48 عصر
بسیار ممنون از پاسختون ولی من باید این نرم افزار رو درست کنم پس سوالام رو تکرار می کنم :
لطفا در مورد کامپیل من رو راهنمایی کنید (یعنی باید از چی استفاده بکنم )

ممنون می شم جواب بدید
با تشکر اگر ایده ای هم دارید بدید
در پناه حق ، خدانگهدار

khalilj
دوشنبه 26 مهر 1389, 16:05 عصر
دوستان با تمام وجود تقاضا می کنم در این مورد من رو راهنمایی کنید
لطفــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــا !

farhadt
دوشنبه 26 مهر 1389, 17:56 عصر
اگه میخوای اصولی کار کنی که باید شروع کنی یه کامپایلر کامل بنویسی یعنی بخش های scanner ,parser,.. رو پیاده سازی کنی و وقت بزاری واسش.
یه search کنی در مورد نوشتن کامپایلر کلی اطلاعات و آموزش گیر میاری.
اگر هم که اصول تعطیله و برنامت کوچوله و موردی، یه سری کلمات کلیدی و قوانین واسه خودت تعریف کن و با if و else سر و تهش رو هم بیار.

اما راهنمایی: اصلا هدفت از این برنامه چیه؟ کاربردش کجاست؟ کسی که برنامه نویس باشه کار میکنه یاد میگیره اگر هم نباشه که سراغ آسون و محدودش واسه چی باید بیاد. مگر اینکه اهدافی مثل فقط آموزشی بودن برنامت باشه.