PDA

View Full Version : حرفه ای: رمز گذاری روی یک فایل

com_eng_abasszadeh
جمعه 23 مهر 1389, 19:12 عصر
سلام به دوستان برنامه نویس.
من یه نرم افزار دارم طراحی میکنم که تحت یه نرم افزار دیگه کار میکنه و فقط روی یک سیستم باید نصب واجرا بشه و اگر روی سیستم دیگه رفت باید خطا بده.
این نرم افزار یه سری فایل داره مثل فایل های نرم افزار های Officeمنظورم اون نرم افزار اصلی هست که نرم افزار من تحت اون کار میکنه.من باید این فایل ها رو به صورت فشرده تبدیل کنم و یه رمز بذارم برای خارج کردن اون از حالت فشرده.
بعد میخوام اگر اون فایل ها رو کاربر از حالت فشرده خارج کرد چک کنه اگر روی سیستم خودش هست بتونه روی اون نرما فزار اصلی اجرا کنه .منظورم اینه که اگر یه شخص اون فایل هایی که از حالت فشرده خارج شده و رمز عبوری هم روی اون نیست رو از سیستم کاربر برداشت و روی سیستم خودش گذاشت کار نکنه.
ممنون از راهنمایی هاتون.

flash118
جمعه 23 مهر 1389, 19:26 عصر
دوست عزیز
در جواب شما باید عارض شم که دوستان راه حل هایی برای نمونه مشابه گفتن از جمله تبدیل اسناد خودتون به pdf و رمز گذاری روی اون فایل و باز کردن فقط توسط برنامه شما با یه الگوریتم خاص که شکستن قفلش هم سخت و طاقت فرسا هست اما شما میتونید از روشن های عادی هم استفاده کنی مثلا writeprotected کنی و یا مخفی کنی که دیده نشن که یه کم ریسکش بالاست و میتونن با یه سیستم عامل دیگه مثل لینوس به راحتی دست یابی بهش داشته باشن
روش که من انتخاب کردم استفاده از وضعیت فولدر حاوی اطلاعات هست تایمری که هرگونه رجوع به آدرس مورد نظر رو راهش رو می بنده و نمی زاره به فولدر مورد نظر دست یابی داشته باشن
درست بهینه نیست ولی خوب اینم روشی هست برای خودش

water_lily_2012
جمعه 23 مهر 1389, 20:03 عصر
روش که من انتخاب کردم استفاده از وضعیت فولدر حاوی اطلاعات هست تایمری که هرگونه رجوع به آدرس مورد نظر رو راهش رو می بنده و نمی زاره به فولدر مورد نظر دست یابی داشته باشن
درست بهینه نیست ولی خوب اینم روشی هست برای خودش

لطف می کنید در مورد این روش توضیحی بدهید

flash118
جمعه 23 مهر 1389, 20:09 عصر
کجاش مشکل دارین دوست عزیز البته هنوز پیاده سازی نکردم ولی اون جور که یه جستجویی کردم نمونه خارجی با روش مشابه بود پس میشه البته من تا جاهایی پیش رفتم بازم هرجاش که گنگ هست بفرمایید عرض کنم خدمتتون

water_lily_2012
جمعه 23 مهر 1389, 20:24 عصر
چگونه هر گونه رجوعی را جلوگیری می کنید.
چطور از دابل کلیک روی یک فولدر و باز شدنش جلوگیری می کنید

sobijoon
شنبه 24 مهر 1389, 23:10 عصر
چرا این تایپیک نیمه کاره رها شده9 نیازش داشتم؟؟؟

water_lily_2012
یک شنبه 25 مهر 1389, 08:10 صبح
من هم نمی دونم
گویا دوستمون flash118 در حال ادامه تحقیقات هستند. باید تا اون موقع صبر کرد.

com_eng_abasszadeh
یک شنبه 25 مهر 1389, 09:20 صبح
دوستان عزیز سلام.فکر کنم منظورم رو خوب بیان نکردم
یه نرم افزاری هست که یه سری فایل داره برای کار با اون نرم افزار.
من میخوام نرم افزاری رو تولید کنم که فایل های این نرم افزار رو به صورت فشرده و رمزگذاری شده تبدیل کنه.
یعنی اون فایل ها رو برای فروش آماده کنه.
هر مشتری که این فایل ها رو از کاربر من خرید میکنه یک سری فایل همراه با رمز فایل های فشرده رو در اختیار داره.
مشتری بعد از خارج کردن فایل ها از حالت فشرده روی سیستم خودش فایل ها رو به صورت عادی توی سیستم داره.
من الان میخوام فقط روی سیستم خودش این فایل های خریداری شده جواب بده و روی نرم افزار اصلی باز بشه.
یعنی اگر یه فردی فایل ها رو از سیستم مشتری برداشت و روی سیستم خودش کپی کرد جواب نده........!!!!!!!!!!!!!!!!
بازم ممنونم ازتون.

com_eng_abasszadeh
دوشنبه 26 مهر 1389, 21:42 عصر
سلام دوستان.کسی نیست کمکی به ما کنه توی این برنامه؟؟