PDA

View Full Version : سوال: برای انجام این کار از چه منطقی باید استفاده کرد؟

tazarvmmr
جمعه 23 مهر 1389, 21:22 عصر
دوستان واقعا طرح عنوان سوال خیلی سخته!
ببینید مثلا تو همین فروم شما وقتی یک thread رو مطالعه میکنید عنوان اون برای شما با فونت معمولی نمایش داده میشه ولی وقتی پستی به این thread اضافه میشه عنوانش بصورت Bold نمایش داده میشه و این یک راهه برای اینکه ما متوجه یشیم تو ای thread یک پست جدید هست که ما نخوندیم.
حالا من تصور میکنم که یک flag باید این حالت نمایش رو مشخص بکنه ولی با توجه به تعداد بالای کاربران به نظر میاد نمیشه برای هر کاربر یک flag داشت! به نظر شما برای پیاده سازی این قابلیت از چه منطقی میشه استفاده کرد؟
من دارم یک برنامه مینویسم که نیاز به همین قابلیت داره، کسی میتونه کمک کنه؟

ممنون از همه

Behrouz1985
جمعه 23 مهر 1389, 22:32 عصر
فکر کنم تنها راهش استفاده از کوکیه

majnun
جمعه 23 مهر 1389, 22:50 عصر
خب کارب کنید کاربر بتونه پست ها رو به عنوان خوانده شده علامت گذاری کنه

تو خیلی از سایت ها اینو دیدم

tazarvmmr
جمعه 23 مهر 1389, 23:40 عصر
خب کارب کنید کاربر بتونه پست ها رو به عنوان خوانده شده علامت گذاری کنه

تو خیلی از سایت ها اینو دیدم

دقیقا! من هم میخوام بدونم منطق این کار چیه؟ چه روشی بهتره برای اینکه علامت گذاری کنیم

tazarvmmr
جمعه 23 مهر 1389, 23:41 عصر
فکر کنم تنها راهش استفاده از کوکیه

گمون نمیکنم کوکی گزینه مناسبی باشه! برای یک سایت با مثلا 5000 تا Thread میدونی چه کوکی بزرگی میشه!
دیگه نمیشه بهش گفت کوکی! میشه کوکو :لبخند:

majnun
جمعه 23 مهر 1389, 23:46 عصر
خب چیزی که به فکرم میرسه اینه که کاربر وقتی لاگین میکنه شما نام کاربریش رو دارین

هر بار که متنی را به صورت کامل باز میکنه شما id اون متن رو در جایی ذخیره میکنید بعد دفعه بعد وقتی کاربر لاگین کرد شما با نام کاربریش چک میکنید متونی که کاربر متنشو خوند رو با علامتی مشخص کنید

میتونید مثلا جدولی داشته باشید که نام کاربری و id متون رو ذخیره کنه
اینجوری وقتی کاربر با سیستم دیگه هم بیاد به سایت شما یا مرورگر دیگه یا اصلا از کافی نت دیگه مشکل کوکی و ... رو ندارید اطلاعات را از بانک واکشی میکنید و نشون میدین

فکر نکنم سرعت رو هم بیاره پایین

اینحوری میتونید یه سرویس به کاربرانتون بدین به عنوان متون خوانده نشده که هر فقط متونی که نخونده بهش نشون بدین

tazarvmmr
شنبه 24 مهر 1389, 02:38 صبح
خب چیزی که به فکرم میرسه اینه که کاربر وقتی لاگین میکنه شما نام کاربریش رو دارین

هر بار که متنی را به صورت کامل باز میکنه شما id اون متن رو در جایی ذخیره میکنید بعد دفعه بعد وقتی کاربر لاگین کرد شما با نام کاربریش چک میکنید متونی که کاربر متنشو خوند رو با علامتی مشخص کنید

میتونید مثلا جدولی داشته باشید که نام کاربری و id متون رو ذخیره کنه
اینجوری وقتی کاربر با سیستم دیگه هم بیاد به سایت شما یا مرورگر دیگه یا اصلا از کافی نت دیگه مشکل کوکی و ... رو ندارید اطلاعات را از بانک واکشی میکنید و نشون میدین

فکر نکنم سرعت رو هم بیاره پایین

اینحوری میتونید یه سرویس به کاربرانتون بدین به عنوان متون خوانده نشده که هر فقط متونی که نخونده بهش نشون بدین

مرسی، گرفتم چی شد:تشویق: