PDA

View Full Version : رابطه بین 2 زبان جدا از هم با xml

tafrihat
جمعه 23 مهر 1389, 21:28 عصر
تا اونجا که مین میدونم اگر بخوام بین 2 زبان که هیچ ارتباطی با هم ندارند رابطه بر قرار کنم یک راهش استفاده از xml هست
مثلا می خوام مقادیر یک فرم در flash رو با php پردازش کنم این اطلاعات رو اول به یک فایل xml پاس میدهم و بعد با php از xml میخونم
حالا 2 تا سوال دارم
xml میتونه مثل php اطلاعات یک فرم رو که بهش پست می شه رو توی خودش نگه داره و استفاده کنه
اصلا فکر کنید میخواهم خروجی یک فایل asp رو توی یک هاست ویندوز بفرستم به php توی یک هاست لینوکس
آیا پاس دادن مقادیر به xml و خواندن مقادیر با php کار شدنی هست؟ منطقی هست این کار؟
اگه میشه چه جوری مقادیر رو بفرستم به xml

امیـرحسین
شنبه 24 مهر 1389, 12:11 عصر
این اتفاق داره میافته. FeedReader ها همینطور عمل میکنند. XML دریافت می کنند و پردازش می کنند. آژاکس بر این مدل تعریف شده. وب سرویس ها از روشهای مشابه استفاده می کنند.

binyaft
شنبه 24 مهر 1389, 12:42 عصر
پی اچ پی توابع زیادی برای انجام این کار داره ، میشه این کار رو کرد و راه خوبیه
در ضمن میتونید از json هم استفاده کنید ، با کلاس تره :لبخند:

tafrihat
یک شنبه 25 مهر 1389, 00:11 صبح
خوب ما توی xml نمیتونیم چیزی رو بهش پست کنیم مثلا توش فیلد بگزاریم و مقادیری رو بهش پست کنیم تا توی خودش ذخیره کنه؟
منظورم اینه که توی فرم" action="1.xml این کار شدنیه؟
به نظر خودم نیست فقط برای مطمئن شدم پرسیدم
xml فکر کنم مثل یک فایل معمولی فقط توش write میکنیم و به عنوان واسط ازش استفاده می کنیم
آیا فکر من درسته؟
ببخشید که زیاد پرسیدم آیا اطلاعات کافی ندارم و در حد rss کاربردش رو دیدم اما انگار بیش تز از این حرفا میشه کارایی داشته باشه
این json چیه؟
میشه یکم بیشتر توضیح بدهید

binyaft
یک شنبه 25 مهر 1389, 12:37 عصر
XML بیشتر برای نگهداری اطلاعات و یا انتشار انها در اینترنت کاربرد داره ( مثل دیتابیس و RSS )
json هم مثل XML هست فقط جالبتره
"]{"name":"mahdi","last_name":"yaqubi"}
کد بالا رو وقتی با پی اچ پی دکد کنیم در اصل اینجوریه

name = mahdi

last_name = yaqubi

امیر حسین عزیز در وبلاگ boplo توضیحات و اموزش کاملی داده
http://boplo.ir/web-design/what-are-json-and-jsonp/