PDA

View Full Version : ذخیره عکس در برنامه ی سه لایه

Sirwan Afifi
جمعه 23 مهر 1389, 23:17 عصر
سلام دوستان
من در حال نوشتن یه پروژه به صورت سه لایه هستم حالا مشکل من اینه که نمی دونم یه عکسو چطوری تو دیتابیس ذخیره کنم ؟

1- تو لایه BL فیلد عکس رو از چه نوعی بگیرم؟
2- تو لایه DAL به چه صورتی عکسو ذخیره کنم؟

این کد ذخیره اطلاعاته تو لایه DAL ، حالا می خوام همراه با اینا عکس رو هم ذخیره کنم.

public void insert(Students st)
{
try
{
OleDbConnection con = new OleDbConnection(connStr);
con.Open();
OleDbCommand cmd = new OleDbCommand("insert into Students(name,lastname,fathername,mellicode,sex,da teofbirth,status,din,mazhab,phone,address,maqtaeTa hsili,reshte) values('" + st.Name + "','" + st.Lastname + "','" + st.Fathername + "','" + st.Mellicode + "','" + st.Sex + "','" + st.Dateofbirth + "','" + st.Status + "','" + st.Din + "','" + st.Mazhab + "','" + st.Phone + "','" + st.Address + "','" + st.MaqtaeTahsili + "','" + st.Reshte + "')", con);
cmd.ExecuteNonQuery();
con.Close();
MessageBox.Show("اطلاعات شما با موفقیت ثبت گردید", "ثبت اطلاعات", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information);
}
catch (OleDbException ex)
{

MessageBox.Show(ex.ToString());
}
}

ACorvinus
شنبه 24 مهر 1389, 08:07 صبح
سلام.

شما در لایه PL عکس رو به آرایه byte تبدیل می کنین و یه آرایه بایت رو به BLL و درنهایت به DAL می فرستین. موفق باشین.

Behrouz1985
شنبه 24 مهر 1389, 08:26 صبح
یعنی خود عکس باید توی DB ذخیره بشه؟!
اگه Url عکسو ذخیره کنی و خود عکسم یه جایی کپی کنی، معماری بی لایه می شه؟!

mmd2009
شنبه 24 مهر 1389, 09:02 صبح
یعنی خود عکس باید توی DB ذخیره بشه؟!
اگه Url عکسو ذخیره کنی و خود عکسم یه جایی کپی کنی، معماری بی لایه می شه؟!

با سلام.

Url رو هم مثل بقیه اطلاعات ثبت می کنیم و اصلا این وسط هم معماری لایه ای لگد مال نمیشه.

و به دوستمون هم پیشنهاد می کنم این روش کد نویسی رو برای معماری لایه ای به کار نبرن. کافیه تو لایه بیزینس یک دیتااکسس داشته باشیم که کارهای نظیر کدهای شمارو به اون محول کنیم.

موفق باشید