PDA

View Full Version : جدا کردن اسم و فامیل

mahdieh_khatibi
سه شنبه 04 مرداد 1384, 23:26 عصر
با عرض سلام و تبریک خدمت دوستان
من یک جدول در اکسس دارم ، که نام و نام خانوادگی هر دو در یک فیلد ثبت شده اند ، و من باید این یک فیلد رو به دو فیلد نام ونام خانوادگی تبدیل کنم.
لطفا کمک
متشکرم

maleki
چهارشنبه 05 مرداد 1384, 15:17 عصر
فرض کنیم شما اومدید و مثلاًدو تا فیلد دیگه به جدولتون اضافه کردید یکی نام و یکی دیگه نام خانوادگی حالا فکر میکنید کدوم برنامه اینقدر هوشمنده که بتونه نام اشخاص رو از نام خانوادگی اونها تشخیص بده و از هم جداشون کنه اگه بگیم ملاک کاراکتر Space باشه اما اونموقع با اسمی مثل محمد علی داوودی چیکارکنه یعنی منظورم اینه که تا چه جائی رو نام بخونه و تا چه جائی رو نام خانوادگی بنظر مبهم میاد نه؟ مگه اینکه دوباره اطلاعات رو وارد کنید.

Heydari865
چهارشنبه 05 مرداد 1384, 22:09 عصر
سوالت کمی مبهمه دوست عزیز
آیا مشکل در طراحی جدول داری یا اینکه مشکل جدا کردن اطلاعاته؟
اگه مشکل طراحیه که باید دو فیلد Name و Family در جدولت ایجاد کنی و در فرم مربوطه هم Textboxهای
مربوطه برای ورود اطلاعات در نظر بگیری
در صورتی که مشکل حل نشده بیشتر توضیح بده

eniak.master
جمعه 07 مرداد 1384, 16:30 عصر
با سلام
و عرض معذرت این کار نشدنیه و اگر تونستید مقادیر یک فیلد را تفکیک کنید ( نام و نام خانوادگی) به من هم خبر بدید

sarami
شنبه 08 مرداد 1384, 00:44 صبح
عزیز اول باید متوجه باشی که با camputer طرف هستی نه با یک انسان
اگه موقع ذخیره نام و نام خانوادگی با کاراکتری اونا رو جدا کرده باشی این امکان وجود داره اگه نه که باید دستی این کارو انجام بدی تا تو طراحی های بعدیت این اشتباه رو نکنی

karmand
شنبه 06 خرداد 1385, 11:13 صبح
تا حدودی می شود کار نشدنی نیست!!!
یک فرم تهیه کن در ان یک تکست بگیر نام وارد کن در event last fouseیک زیر برنامه بنویس که یک کواری را اجرا کند و با دستور like هر چه نام همشکل را پیدا کرد ان را در دو فیلد دیگر جایگزین کند دستورات len-right-mid-left لازم داری من در یک فیلد شبیه این را داشتم انحام دادم البته فیلد ادغامی من نام بانکها و خیابان که ان بانک در ان وجود داشت بود به همین دلیل تعداد نام واردی من محدود به نام بانکها شد

انگوران
چهارشنبه 10 خرداد 1385, 10:03 صبح
دوست عزیز شاید راه حل بنده مشکل شمار را حل کند .
ابتدا اشخاصی که نام آنها سه حرفی است در یک جدول و اشخاصی که نام آنها 4 حرفی است در جدول دیگر و ...
سپس با کویری و با دستور left برای جدول اسم سه حرفه سه رقم سمت چپ فیلد و برای جدول اسم چهار حرفه چهار رقم سمت چپ و ...
سپس ابتدا نتایج کویری ها را با کویری عملیاتی یک جدول بسازید و بعد جدولها را با هم ادغام کنید .