PDA

View Full Version : سوال: ارسال مشخصات cpu کامپیوتر کلاینت به سرور

zamoozegar
شنبه 24 مهر 1389, 21:49 عصر
با سلام
ببینید ما یه سایت داریم که کاربران زیادی داره از جمله کارمندان شرکت،حالا مدیر می خواهد حضور و غیاب کارمنداشو از طریق همین سایت چک کنه،(البته بعد از login کردن) یعنی بفهمه کی الان on یا کی off هستش.
اگه سایت بعد از load شدن بتونه مثلا یه ویروس به کامپیوتر مورد نظر بفرسته تا مشخصات cpu رو بگیره(
یه برنامه ویندوزی داریم که مشخصات cpu و hard رو در یه فایل ذخیره میکنه.
) و برای سایت بفرسته و سپس اگه این کامپیوتر کارمند شرکت بود (در واقع ما همه ی مشخصات cpu کامپیوتر های کارمندان رو در دیتابیس داریم)،سایت بتونه یه برنامه به startup ویندوز اون کامپیوتر بفرسته که از اون به بعد به محض روشن شدن کامپیوتر یه فیلدی از دیتابیس موجود بر رو ی سرور رو true کنه، و به محض خاموش شدن سیستم هم فیلد رو false کنه تا مدیر از طریق اینترنت بفهمه کی هست کی نیست و پس از اینکه یه بار این کارو کرد دیگه این فرایند انجام نشه.
اصلا همچین کاری می شه کرد؟////////

daffy_duck376
شنبه 24 مهر 1389, 22:46 عصر
نه عزیز برنامه وب خونه خاله نیست که هر کاری دلت بخواد بکنی:چشمک: البته میتونی با یه برنامه ابتکاری ویندوزی بنویسی که هنگام بالا اومدن ویندوز از طریق وب سرویس خودش رو توی بانک سایت آن لاین کنه و هنگام بسته شدن ( خاموش شدن سیستم ) خوش رو off کنه توی بانک . البته بودن روش های ابتکاری دیگه ای نمیشم

tazaree
یک شنبه 25 مهر 1389, 12:01 عصر
خوب چه کاریه ویروس و ....
اون وقتی که دارند لاگین می شن در بانک On بشوند وقتی هم که Logout شدند در بانک Off شوند. درست میگم یا جایی از سوالتون رو خوب متوجه نشدم؟

aserfg
یک شنبه 25 مهر 1389, 12:13 عصر
zamoozegar (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=77245) عزیز می شه نمی گم امکانش نیست . ولی راه حل جالبی نیست .
شما هدفتون اینه که تنها وقتی کاربر از یه یه سیستم خاص آن می شه متوجه بشین . این کار خیلی ساده است . و با راه حل های مختلف من این ها به ذهنم می آد یه خورده فکر کنید احتمالا روش های بهتری هم وجود دارند :
مثلا اگه توی شرکتتون اینترنت وایرلس و یا adsl دارید که دارای ip ثابتی است می تونین اون رو چک کنید .
یا می تونید یه فایل خاص رو در یه محل خاصی(مخفی) روی سیستم اداره داشته باشین هر بار وجود این فایل رو چک کنید و.....خیلی راه حل های دیگه.

roomezonline
دوشنبه 26 مهر 1389, 12:00 عصر
با سلام
ببینید ما یه سایت داریم که کاربران زیادی داره از جمله کارمندان شرکت،حالا مدیر می خواهد حضور و غیاب کارمنداشو از طریق همین سایت چک کنه،(البته بعد از login کردن) یعنی بفهمه کی الان on یا کی off هستش.
اگه سایت بعد از load شدن بتونه مثلا یه ویروس به کامپیوتر مورد نظر بفرسته تا مشخصات cpu رو بگیره(
یه برنامه ویندوزی داریم که مشخصات cpu و hard رو در یه فایل ذخیره میکنه.
) و برای سایت بفرسته و سپس اگه این کامپیوتر کارمند شرکت بود (در واقع ما همه ی مشخصات cpu کامپیوتر های کارمندان رو در دیتابیس داریم)،سایت بتونه یه برنامه به startup ویندوز اون کامپیوتر بفرسته که از اون به بعد به محض روشن شدن کامپیوتر یه فیلدی از دیتابیس موجود بر رو ی سرور رو true کنه، و به محض خاموش شدن سیستم هم فیلد رو false کنه تا مدیر از طریق اینترنت بفهمه کی هست کی نیست و پس از اینکه یه بار این کارو کرد دیگه این فرایند انجام نشه.
اصلا همچین کاری می شه کرد؟////////

یه راه حل اسون و راحت

شما یه فایل سرور میسازی با این قابلییت ساخت یه فایل که نام فایل از
Computer NAme + Time + Date تشکیل شده باشه و اون رو تو استارت آپ بذار که هروز فایل قبلی رو پاک و فایل روز رو بسازه و اون رو روی هاست توسط اف تی پی اپلود کنه و شما توسط برنامه خودتو نام فایلها رو بخون و باقی ماجرا.

من خودم به شخصه از طرح استفاده کردم هم صورت خوبی داره هم راحته با یه اینترنت سرعت معمولی میشه استفاده کرد

aminghaderi
دوشنبه 26 مهر 1389, 12:32 عصر
به نظر من که خیلی بچه گانست ، چون کارمند های ایرانی اکثرا یه دوره دالتونی دیدند؟!:لبخند:
بنده خودم کارمند بودم و همکارانی از این قبیل داشتم.(متاسفانه)
یه کارمند اگر قرار باشه کار نکنه یا بخواد زیرآبی رد کنه و ساعات کار رو تا انتها نباشه، 1000 راه پیدا می کنه.
تنها راهش که امن تر هست و شرکت ها بزرگ و مراکز دولتی هم از این روش استفاده می کنند ، استخدام نگهبان برای درب خروج و استفاده از دستگاه های کارت خوان یا سنسور های اثر انگشت یا ...(اگر چیزی دیگری هم جدید اومده دوستان بگن.) هست.
برای اون برنامه شما یکی از راه حل ها این هست که کارمند سیستم خودش رو خواموش نکنه؟!
یا سیستمش یه تایمر بزاره (نرم افزارش هست) که راس ساعت X سیستم روشن بشه و راس ساعت Y سیستم خاموش!

به نظر من بفکر یه دربان باشید تا ساخت یه همچین سیستمی.
موفق باشید.

persian_bigboy
سه شنبه 27 مهر 1389, 00:17 صبح
دوست ما کاملا راست میگن ، ما ایرانی هستیم و از هرچیزی که بخوایم رد میشیم . اینکه عددی نیست .
دیگه از Microsoft بزرگ تر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر نمی کنم . خودت دانی و لی ماهی 300.000 تومان بدی به دربان بهتره تا اینکه به چنین سولوشن های فضایی فکر کنی. بابا دیگه خیلی فیلم میبینی

zamoozegar
چهارشنبه 28 مهر 1389, 16:48 عصر
اما من اين كار رو بزاي مديريت حضور و غياب نمي خواهم چون ما دستگاه داريم براي حضور و غياب.
بحث هم پيچوندن مدير نيست،چون دفتر هاي شركت از هم جدا هستند و افراد با هم در ارتباط هستند تماس هاي تلفني زياد هست من براي رفع اين مشكل كه كسي كه با ديگري كاري داره اگه نيست ديگه تماس نگيره گفتم و اينكه زحمت login كردن رو خذف كنم اين پيشنهاد رو دادم
بهر حال ممنون اما اين كار رو با نوشتن ويروس مي شه انجام داد.

aminghaderi
چهارشنبه 28 مهر 1389, 17:15 عصر
بهر حال ممنون اما اين كار رو با نوشتن ويروس مي شه انجام داد.
غیر ممکنه؟!
شما 2 حالت پیش رو داری ؟! (برای نوشتن ویروس)
1- ویروست خیلی ضعیف باشه که انتی ویروس ها اصلا ویروس حسابش نکنند؟!
2- اگر هم قوی طراحی کنی حتمی توسط انتی ویروس ها بلاک می شه!

در ضمن پروتکل HTTP اجازه دسترسی شما رو به کلاینت نمی دهد.
و...

شما برای ویروس طراحی کردن باید مسلط به ضعف ها اساسی وینوز و برای کاری که شما می خواهی بکنی باید مسلط به HTTP و DATA TRANSFER شبکه و ... باشی.

ویروس طراحی کردن کار ساده ای نست (ویورس نه یه سری برنامه ساده که با یه کنکاش ساده به صورت دستی می شه حتی الگریتمش رو هم تشخیص داد.) ؟!

موفق باشی.

persian_bigboy
یک شنبه 02 آبان 1389, 21:02 عصر
سلام . دوست من شما می تونید از سیستم Windows Active Directory IN ASP.NET استفاده کنی . می تونی متوجه بشی که اون شخصی که دو اکتو دایرکتوری سرور لاگین کرده ، آنلاین هست یانه . به راحتی می تونی این کارو بکنی . یک سری به سایت CODEPROJECT.COM بزن . نمونه کد در این رابطه بسیار زیاده .

daffy_duck376
دوشنبه 03 آبان 1389, 08:35 صبح
سلام . دوست من شما می تونید از سیستم Windows Active Directory IN ASP.NET استفاده کنی . می تونی متوجه بشی که اون شخصی که دو اکتو دایرکتوری سرور لاگین کرده ، آنلاین هست یانه . به راحتی می تونی این کارو بکنی . یک سری به سایت CODEPROJECT.COM بزن . نمونه کد در این رابطه بسیار زیاده .
من با پیشنهاد دوستمون کاملا موافقم و به نظرم اصولی ترین کار میاد. ویروس میتونه توسط فایروال بلوک بشه .