PDA

View Full Version : سوال: نحوه قیمت گذاری روی برنامه ها

alinoori76
یک شنبه 25 مهر 1389, 11:01 صبح
با سلام لطفا اساتید محترم در صورت صلاح دید توضیحی هر چند مختصر در مورد طریقه قیمت گذاری روی یک برنامه رو بدهند . حقیقتش تاپیک زیر رو دیدم میخاستم بدونم مورد تایید هست یا نه. فکر میکنم مفید باشه با تشکر
https://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=770481

alinoori76
دوشنبه 26 مهر 1389, 14:26 عصر
بی زحمت فقط بگید قیمت گذاری به این روش صحیح است یا نه

alinoori76
دوشنبه 26 مهر 1389, 16:15 عصر
بی زحمت فقط بگید قیمت گذاری به این روش صحیح است یا نه
شیوه ای که توی اون تاپیک دیدم اینجوری بود :
قيمتها به تومان مي باشد
قيمت گذاري نرم افزار شرايط خاصي داره كه شما مي تونيد براي هر كدم يه قيمت بزنيد
مثلا 1- طراحي پايگاه داده و نرمال سازي آن بسته به نوع پايگاه كه حجمش چقدر باشه از 30000 تومن تا 50000
2- هر فرم ساده 10000
3- هر فرم متوسط 20000
4- فرم پيچيده 40000
5-گزارشگيري ساده 20000
6-گزارشگيري متوسط 30000
7- گزارشگيري پيچيده 40 تا 50 هزار تومن
8- پشتيباني از برنامه توافقي
9- تغييراتي كه در برنامه داده مي شود بسته به نوع آن و چگونگي تغيير در گزارشها مي باشد
البته تاریخ این تاپیک سال 91 است

صبا9841
سه شنبه 27 مهر 1389, 07:43 صبح
به نظرم؛ چون اينترفيس برنامه مورد توجه مشتري هست بنابراين توجه بشه به:
1- طراحي فرم و گزارش بدون كد نويسي با كدنويسي بايد تفكيك بشه
2- فرم يا گزارشهايي كه آن باند هستند با باند هستند هم بايد فرق كنه
3- زيبا سازي فرم و گزارش با ساده هم بايد متفاوت باشه
در كل با اين متد درصورت بهينه شدن فكر نتيجه بده.

zzzzzza
سه شنبه 27 مهر 1389, 07:53 صبح
به نظر من از همه اينها مهمتر در درجه اول تحليل درست برنامه اي كه قرار است طراحي شود آن هم بر اساس اساس يك منطق مناسب و ساده كابري بودن آن و امنيت پايگاه داده است كه اگر تحليل درست نباشد..........
چو معمار نهد خشت اول كج تا ثريا رود ديوار كج
خود تحليل بيشترين انرژي را در راه اندازي برنامه صرف ميكند و هر چقدر قوي تر تحليل شود برنامه كمتر نياز به اصلاح و تغيير ورژن خواهد داشت
خيلي از شركتها ميخواهند همان كار غير منطقي و نادرستي كه انجام ميدهند سيستمي شود
در صورتي كه تحليل درست و ارائه يك منطق مناسب حتي ميتواند خيلي از خطاهائي را كه چند سال در يك شركت وجود داشته و كسي هم از آن خبر نداشته را نقش بر آب كند.
واقعا اندازه گيري قيمت گذاري در اين قسمت مشخص نيست.

alinoori76
پنج شنبه 29 مهر 1389, 19:18 عصر
با تشکر از همه دوستان که نظر دادن میخواستم بپرسم آیا میشه یه قانون دقیق رو در نظر گرفت برای قیمت گذاری یا سلیقه ایه اگر میشه قانونی رو بیان کرد خوب بهتره که مشخص بشه (چون فکر میکنم خیلی خیلی حق عزیزای برنامه نویس داره پایمال میشه)

c4soft
پنج شنبه 29 مهر 1389, 20:34 عصر
سلام
قانونی در کار نیست.
مطمئن باشید که کاملا سلیقه ای ست .
هیچ نهاد و سازمانی تابحال نخواسته و یا نتونسته که حتی یک امار کوچیک از برنامه نویسان کشور بدست بیاره و سازماندهی و تفکیکشون کنه چه برسه به اینکه رو برنامه هاشون قیمت بذاره.

kouroshkhani
سه شنبه 05 خرداد 1394, 22:51 عصر
دوستان گرامی سلام
من قصد دارم یک نرم افزار امنیتی که بیشتر برای بانکها مورد استفاده است و هنوز در حال توسعه است و کامل نشده را خریداری کنم شخص صاحب این نرم افزار پیشنهاد قیمت را بر عهده من گذاشته. مشکل من اینست که نمیدانم به چه نحوی قیمت گذاری کنم که هم من متضرر نشوم و هم آن بنده خدا ؟خواهشمندم پروتکلی که بتوانم بر اساس آن این کار را انجام بدهم برای من توضیح بدهید.
باسپاس