PDA

View Full Version : سوال: ايجاد نامه از داده

alipoor123@gmail.com
یک شنبه 25 مهر 1389, 14:16 عصر
یكی كمك كنه دیگه واقعا خسته شدم تمام تاپیك ها و تمام سایتها رو زیر و رو كردم ولی پیدا نكردم :عصبانی++::عصبانی++::عصبانی++:: صبانی++:

سوال: یك گزارش دارم كه باید مقادیر فیلدهای اون درون یك پاراگراف (كه بخشی از متن آن همواره ثابت است مثل یك نامه كه در ابتدای آن با سلام و به استحضار می‌رساند دارد ) وارد بشه ، حالا 2 تا مشكل هست 1- طول هر مقدار می‌تواند متفاوت باشد 2- این پاراگراف مربوط به یك سند است و باید شكل مرتبی داشته باشد

راهی كه خودم یك بار انجام دادم ولی جواب نگرفتم:افسرده::افسرده::افسر ه:
1- یك لیبل(Label) درست كردم و Caption آن را برابر تمامی فیلدها به ترتیب قراردادم و بعد مقدار text align اون لیبل رو برابر با Distribute قرار دادم تا شاید با این كار توانم پراگراف حاصل شده را مرتب كنم اما اگر پاراگراف من انگلیسی بود این كار جواب می‌داد ولی چون فارسی است دوباره ترتیب پاراگراف به هم می‌ریزد
2- یك فایل word درست كردم و پاراگراف مذكور را درون آن قرار دادم با mail merge تمامی فیلدهای مذكور را درون آن قراردادم اما باز مشكل اینجا بود كه برای هربار بالا آمدن آن فایل اولا پیام اجرا دستور Sql را می‌دهد و دوما تمامی فیلدهای تاریخ را برعكس نمایش می‌دهد مثلا تاریخ 20/7/89 را 89/7/20 نمایش می‌دهد

یكی كمك كنه دیگه واقعا سرم درد گرفته :اشتباه::اشتباه::اشتباه:

dadsara
دوشنبه 26 مهر 1389, 07:47 صبح
سلام
در نمونه ارائه شده فرم شماره يك را اجرا نمائيد

alipoor123@gmail.com
دوشنبه 26 مهر 1389, 08:58 صبح
سلام
در نمونه ارائه شده فرم شماره يك را اجرا نمائيد

خیلی خیلی ممنون، واقعا كار عالی بود اما من نتوانستم این كار را برای فایل خودم انجام بدم باید چه كار كنم برای همین فایل خود را پیوست می‌كنم
می خواهم وقتی دكمه قرارداد زده می‌شود به همین شكل اجرا شود

مشكلاتی را كه با آنها در فایل خودم پیدا كردم
1- فیلدهای هایلاید را كه درون فایل word قرار دارند
2- ماژول mPublicVariables را درون فایل خودم كپی كردم اما دستورات آنها را نمی‌شناسد و اجرا نمی‌كند مانند Public WordApp As Word.Application

alipoor123@gmail.com
شنبه 01 آبان 1389, 08:08 صبح
كمك ایراد تاپیك 3# رو برطرف كنید

dadsara
شنبه 01 آبان 1389, 16:39 عصر
سلام
دوست عزيز
1- در نمونه ارائه شده از ناحيه جنابعالي ماژولها موجود نيست
2- زير كليد قراردادها از كدي نوشته نشده است
3- در فايل ورد شما متغيري تعريف نشده است

alipoor123@gmail.com
یک شنبه 02 آبان 1389, 12:07 عصر
سلام
دوست عزيز
1- در نمونه ارائه شده از ناحيه جنابعالي ماژولها موجود نيست
2- زير كليد قراردادها از كدي نوشته نشده است
3- در فايل ورد شما متغيري تعريف نشده است

واقعا ممنونم بالاخره تونستم

فقط یك ایراد: وقتی یك یا دو فیلدم خالی است با مشكل مواجع می‌شوم چه كنم كه بجای فیلدهای خالی نقطه چین (.....) بگذارد

dadsara
دوشنبه 03 آبان 1389, 07:49 صبح
سلام
هنگام ذخيره كردن فيلد مي توانيد اين مقايسه را انجام دهيد اگر فيلد خالي است آنرا مساوي . . . قرار دهيد سپس نسبت به تهيه نامه اقدام نمائيد

alipoor123@gmail.com
دوشنبه 03 آبان 1389, 10:40 صبح
سلام
هنگام ذخيره كردن فيلد مي توانيد اين مقايسه را انجام دهيد اگر فيلد خالي است آنرا مساوي . . . قرار دهيد سپس نسبت به تهيه نامه اقدام نمائيد

سلام با دستور if این كار را كردم اما پیام خطا می‌دهد شرط را شما نگاه كنید آیا ایرادی دارد

If (rsDAO![name father] = "") Then
WordDoc.FormFields("namefather").Result = "..."
Else
WordDoc.FormFields("namefather").Result = rsDAO![name father]
End If

مشكل این شرط چیست بجای "" از دستورهای null , isnull هم استفاده كردم اما باز خطا می‌گرفت