PDA

View Full Version : سوال: پرینت گرفتن در دات نت بدون برنامه جانبی !

seyed ehsan
یک شنبه 25 مهر 1389, 16:10 عصر
دوستان مدت زیادی است که در گیر این مشکل هستم . من یه لیست ویو دارم که نتیجه جیتجو هام در داخل اون نمایش داده میشه در هر بار جستجو حدود 50 رکورد نمایش داده میشود . اگر یادتون باشه در ویژوال بیسیک یخشی بود که یک کاغذ رو برای چاپ کردن رکوردهای مورد نظر طراحی میکردیم ( که البته فکر کنم مربوط یه آفیس بود ) و سپس اون رو چاپ می کردیم درست مثل Print Preview من الان همین مشکل رو دارم .
نمی خواهم از برنامه دیگری مثل کریستال ریپورت یابرنامه های خارجی استفاده کنم . میشه کمک کنید ؟ آیا دات نت هم آن امکان ویژوال بیسیک را دارد ؟ میشه یه راهی را به من نشان بدید .

xminxmin
یک شنبه 25 مهر 1389, 18:11 عصر
در ویژوال بیسیک 6 از DataReport استفاده می شد که خیلی جالب نبود. در هر صورت اون هم شی ریپورت بود.

کریستال که برنامه خارجی نیست دوست من! حتی با خود VS نصب میشه!
خیلی هم ساده و روان میشه باهاش کار کرد.
بهتره از همین استفاده کنی.

seyed ehsan
یک شنبه 25 مهر 1389, 20:17 عصر
یعنی راه دیگه ای نیست؟

Alghoochi
یک شنبه 25 مهر 1389, 21:20 عصر
مگه کریستال ریپورت چه عیبی داره؟ خود مایکروسافت نوشته. روی همه جنبه های اون هم حساب شده

Hossein Bazyan
دوشنبه 26 مهر 1389, 00:22 صبح
دوستان مدت زیادی است که در گیر این مشکل هستم . من یه لیست ویو دارم که نتیجه جیتجو هام در داخل اون نمایش داده میشه در هر بار جستجو حدود 50 رکورد نمایش داده میشود . اگر یادتون باشه در ویژوال بیسیک یخشی بود که یک کاغذ رو برای چاپ کردن رکوردهای مورد نظر طراحی میکردیم ( که البته فکر کنم مربوط یه آفیس بود ) و سپس اون رو چاپ می کردیم درست مثل Print Preview من الان همین مشکل رو دارم .
نمی خواهم از برنامه دیگری مثل کریستال ریپورت یابرنامه های خارجی استفاده کنم . میشه کمک کنید ؟ آیا دات نت هم آن امکان ویژوال بیسیک را دارد ؟ میشه یه راهی را به من نشان بدید .

سلام
اگر از printdocument خود دات نت نمیخوای استفاده کنی گزارش رو به صورت HTML طراحی کن ( حتی میتوانی از CSS) هم استفاده کنید سپس در Web browser نمایشش بده و از امکانات براوزر هم برای چاپ استفاده کنید.

xminxmin
دوشنبه 26 مهر 1389, 08:14 صبح
یعنی راه دیگه ای نیست؟

فکر می کنم شما از این بابت دلتون نمی خواد از کریستال استفاده کنید که فکر می کنید برای اجرا روی کامپیوتر مقصد باید کریستالا ریپورت رو جدا نصب کنید و دردسر و...

اگر اینطوره باید بگم اصلا اینطور نیست!!!
شما موقع Setup سازی می تونی گزینه هایی رو تنظیم کنید که فقط بخشی از کریستال که لازمه در کنار فایل Setup قرار می گیره و حتی موقع نصب خودش اتوماتیک نصب میشه و شما هیچ کاری لازم نیست انجام بدی! یعنی به عبارتی کریستال رو هم ضمیمه و درکنار Setup قرار می دی

اگر لازم می دونی بگو تا طریقه Setup سازی شو بهت بگم

DoDoklak
دوشنبه 26 مهر 1389, 09:16 صبح
شما میتونید از ابزار MicrosoftReportViewer که در تاب Report موجوده استفاده کنید
خیلی هم کار کردن باهاش راحته

seyed ehsan
دوشنبه 26 مهر 1389, 14:20 عصر
شما میتونید از ابزار MicrosoftReportViewer که در تاب Report موجوده استفاده کنید
خیلی هم کار کردن باهاش راحته

ای خدا خیرت بده همین رو می خوام . میشه یه راه نمایی بکنید . در همون اندازه برم کافیه

Mehdi6052
دوشنبه 26 مهر 1389, 23:00 عصر
مگه کریستال ریپورت چه عیبی داره؟ خود مایکروسافت نوشته. روی همه جنبه های اون هم حساب شده

دوست عزیز کی گفته کریستال ریپورت رو خود مایکروسافت نوشته!!!:متفکر:

DoDoklak
سه شنبه 27 مهر 1389, 10:27 صبح
قبلا یکی از دوستان یک اموزش کامل همراه با نمونه سورس گذاشته بود.
سری به لینک زیر بزنید آموزش موجوده

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=211649