PDA

View Full Version : DataGridView CheckBox Column یک عضو انتخاب شده false نمی شود

SamIran
یک شنبه 25 مهر 1389, 20:21 عصر
سلام به دوستان
من یک Checkbox توی GridView دارم که وقتی وضعیت چک باکس ها را چک می کنم اگر چک باکسی تیک بخورد و دوباره تیک آن حذف شود مقدار آن دیگر False نمی شود! تو رو خدا کمک کنید که داره منو دیوانه می کنه!

mmd2009
یک شنبه 25 مهر 1389, 20:24 عصر
با سلام

خب دوست عزیز کدتون رو بذارید ببینیم چیکار کردید یا یک نمونه مثال بزنید و دوباره چک کنید ببینید ایا واقعا اینطوریه و اگر باز نشد که همون نمونه مثال رو بذارید که بقیه هم چک بکنن و پیشنهادات خودشون رو بدن

موفق باشد...

faty_rooz
یک شنبه 25 مهر 1389, 20:26 عصر
داخل رویداد check state chang مربوط به check box کد زیر را وارد کنیدو بقیه دستورات
if (checkBox1.Checked == true)

SamIran
یک شنبه 25 مهر 1389, 20:58 عصر
اینم کد!
faty_rooz شوخیت گرفته؟

mmd2009
دوشنبه 26 مهر 1389, 05:54 صبح
دوست عزیز کد زیر رو بذار درست میشه :

lblTotalCheque.Text = "";
string sum = "";
foreach (DataGridViewRow dr in dg_Cheque.Rows)
{
if (Convert.ToBoolean( dr.Cells["Select"].Value) == true) //Cells[0] Because in cell 0th cell we have added checkbox
{
MessageBox.Show(dr.Index.ToString());
if (sum != "")
{
try
{
sum = (Convert.ToInt64(sum) + Convert.ToInt64(dr.Cells[6].Value.ToString())).ToString();
}
catch { }
}
else
{
try
{
sum = (Convert.ToInt64(dr.Cells[6].Value.ToString())).ToString();
}
catch { }
}
}
}
lblTotalCheque.Text = sum;

موفق باشید

SamIran
دوشنبه 26 مهر 1389, 09:13 صبح
سپاس گذارم دوستان!
حالا وقتی این کد را درون رویداد cellcontentclick قرار می دهم درست کار نمی کند! چطور میشه با تغییر انتخاب sum انتخاب شده ها را بدست آورد؟
مرسی

mmd2009
دوشنبه 26 مهر 1389, 10:38 صبح
دوست عزیز منظورت رو متوجه نشدم. یعنی میخوای وقتی روی یک سلول کلید کردی اگر Checked اون True شد مقدارش برو تو لیبل و با اون مقدار قبلی جمع بشه و اگر Checked اون False شد مقدار از اون لیبل کم بشه ؟

SamIran
دوشنبه 26 مهر 1389, 12:29 عصر
دقیقا همینطور هست دوست عزیز!
اما مقادیر درست و غلط درست نیست! می تونم خواهش کنم کمکم کنید! اگه توی Source اقدام به اینکار بکنید متوجه اشکال می شوید.
باز هم سپاس گذارم!