PDA

View Full Version : سوال: هنگام کار با دیتا ست این پیغام رو میده ؟! کسی میدونه چرا ؟

mohammad_2039
یک شنبه 25 مهر 1389, 21:12 عصر
با سلام
دوستان من در یک پروژه اطلاعات یه دیتا ست رو به کریستال پاس میدادم و گزارشم رو درست میکردم.
حالاتو یه پروژه دیگه به همون دیتا ست و همون شکل گزارش نیاز دارم که فقط بانکش تغییر کرده، دیتا ست رو به بانک جدید متصل کردم و تیبل ها رو اضافه کردم حالا موقع اجرا قبل از باز شدن کریستال ویوور این پیغام رو میده.

Failed to enable constraints. One or more rows contain values violating non-null, or foreing-key constratints.

کسی از دوستان میدونه ایراد کار کجاست. لظفا راهنمایی کنید . با تشکر

mohammad_2039
دوشنبه 26 مهر 1389, 13:33 عصر
کسی نمیتونه راهنمایی نه ؟

aminghaderi
دوشنبه 26 مهر 1389, 17:31 عصر
احتمالا برای این کار از ویزارد استفاده نکردید؟؟؟
درصورت بله بودن جواب شما ، آیا به ویزارد فیلد های کلیدی اضافه نکردید؟؟؟ (از جدول قبل)
اگر جواب سوال دوم هم بله بود ، احتمالا اون ترتیب و تنظیم فیلد ها ، از جمله کلید اصلی و کلید خارجی دیتابیس جدید رو درست تنظیم نکردید؟! یا یکی دو قلم را فراموش کردید؟!

mohammad_2039
سه شنبه 27 مهر 1389, 10:40 صبح
نه دوست عزیز از ویزارد استفاده نکردم ، حالا چطور میشه ؟؟

aminghaderi
سه شنبه 27 مهر 1389, 14:28 عصر
نه دوست عزیز از ویزارد استفاده نکردم ، حالا چطور میشه ؟؟
من شخصا فکر می کنم در هنگام پاس دادن مقادیر یه جایی شما دارید به یه فیلد دیتابیس که یا کلید اصلی هست یا کلید خارجی یا مقدار تعریفی آن Noll هست دارید مقدار می دهید و سیستم این خطا رو بیان می کنه؟! یا یه کاری شبیه به این کار ها.
یه چک کامل از ابتدا تا انتهای کار بفرمایید ، احتمالا یه موردی هست که باعث این خطا می شود.
جدول جدید با جدول قدیم تفاوت فیلدی(فیلد های کلید ، فیلد های خارجی و ...) نداره؟؟؟

mohammad_2039
سه شنبه 27 مهر 1389, 15:10 عصر
نه هیچ تفاوتی نداره من دو سه تا از تیبل ها رو که با هاش کار داشتم در یه بانک جدا ایجاد کردم تا کدهای مربوط به گزارش رو بنویسم و کارم رو راحتر تست کنم. حالا که کارم با نمونه آزمایشی تموم شده کد ها رو آوردم تو پروژه اصلی و مسیر Dataset و کانکشن رو تغییر دادم. همین. یکی از بچه ها گفت تو خواص دیتا ست Enforce Costraints رو برابر False قرار بده. اینکارو کردم دیگه خطا نمیده و گزارش رو نشون میده اما فیلدها خالیه ؟؟؟

navidkhalilian
سه شنبه 27 مهر 1389, 16:06 عصر
سلام برو داخل Dataset که ساختی خاصیت کلید اون فیلدی که کلید هست رو بردار.اگر نتونستی پیام بده کمکت کنم.

mohammad_2039
چهارشنبه 28 مهر 1389, 06:48 صبح
خوب چندتا تیبل تو دیتا ست دارم که همشون فیلد کلید دارن، اگه بردارم اصلا اون نتیجه ای که میخوام بدست نمیاد ، در ضمن موقع اجرا هم خطای Set PrimeryKey میده ؟؟