PDA

View Full Version : مشکل در استفاده از بارکد خوان

Delphi7_love
یک شنبه 25 مهر 1389, 23:25 عصر
با سلام خدمت دوستان
من یه دستگاه بارکد خوان گرفتم که به پورت کیبورد وصل میشه و کیبورد به این دستگاه وصل میشه و میخوام داخل برنامه ام ازش استفاده کنم .چطور میتونم مقدار خوانده شده توسط بارکد رو داخل یه ادیت بخونم ؟
آیا کدنویسی میخواد ؟ اگه اره راهنمایی نمایید
اگه راه دیگه ای داره بازم راهنمایی نمایید
با تشکر

Felony
دوشنبه 26 مهر 1389, 09:01 صبح
باید همراه بارکدخوان SDK یا DLL برای کار با اون بهتون ارائه میشد .

MohsenB
دوشنبه 26 مهر 1389, 11:45 صبح
سلام
اگه منظورتون پورت دایره ای کیبورد PS2 هستش که احتمالا کدارو به صورت صفحه کلید میفرسه.

این کد رو تو رویداد keyPress فرم یا یه شی دیگه وارد کنید و یه کنترل لیست به فرمتون اضافه کنید و از دستگاه استفاده کنید :

List1.Items.Add(inttostr(key));

Delphi7_love
دوشنبه 26 مهر 1389, 13:14 عصر
باید همراه بارکدخوان SDK یا DLL برای کار با اون بهتون ارائه میشد .

هیچ چیز همراش نداره.

سلام
اگه منظورتون پورت دایره ای کیبورد PS2 هستش که احتمالا کدارو به صورت صفحه کلید میفرسه.

این کد رو تو رویداد keyPress فرم یا یه شی دیگه وارد کنید و یه کنترل لیست به فرمتون اضافه کنید و از دستگاه استفاده کنید :

List1.Items.Add(inttostr(key));

بله منظورم همین پورت است
ولی با این کد کار نمی کنه ،
لطفا راهنمایی کنید

Felony
دوشنبه 26 مهر 1389, 18:25 عصر
هیچ چیز همراش نداره.

بله منظورم همین پورت است
لطفا راهنمایی کنید

تو نت دنبال DLL یا SDK برای مدل دستگاهتون بگردید احتمالا پیدا میشه یا به فروشنده مراجعه کنید و ازش درخواست کنید .

mehdi.fni
سه شنبه 27 مهر 1389, 13:05 عصر
سلام
من نمونه همین دستگاه که مابین کیبورد وصل میشه دارم و باهاش هیچ مشکلی ندارم
وقتی فوکوس روی editbox هست کلید بارکد خوان را میزنم و بارکد تبدیل شده به کد داخل editbox قرار میگیره
بنظر من یا بارکد خوان سالم نیست و یا بارکد چاپ شده شما با سیستمی که بارکدخوان با آن ست شده فرق میکنه

Felony
سه شنبه 27 مهر 1389, 13:19 عصر
هیچ چیز همراش نداره.

بله منظورم همین پورت است
لطفا راهنمایی کنید
اون کد کلا اشتباه هست و کامپایل نمیشه !
در رویداد OnKeyPress پارامتر Key از نوع Char هست اون وقت چه طور با IntToStr ریخته شده تو ListBox رو نمیدونم ... !

delphitor
چهارشنبه 05 آبان 1389, 00:05 صبح
با سلام خدمت دوستان
من مدتی با این دستگاهها کار کردم چون توی شرکت واردکننده این دستگاهها کار کردم و بارکدخوانها نه SDK دارند و نه DLL چون دقیقا عملکردشون مثل کیبورد و در زمان اجرای برنامه فقط کافیه که فوکوس روی اون ادیت باکس باشه تا با خواندن بارکد کد مورد نظر تو ادیت باکس بیاد و نکتع قابل توجه اینکه این دستگاهها تنظیماتی دارند که می شه به ابتدا یا انتهای بارکد خوانده شده پسوند یا پیشوند اضافه کرد
بطور مثال می شه تنظیم کرد بعد از خوندن هر بارکد کلید Enter یا Tab زده بشه!
در ضمن اگه خواستید بارکد خونو تست کنید می تونید notepad بازکنید و چندتا بارکد محتلفو باهاش بخونید اگر عددی تو نوت پد اومد که OK!
اگرهم به دنبال مارک خوبی هستید Datalogic و یا Symbol بگیرید اونم از نوع نوری نه لیزری!
:لبخندساده:

Delphi7_love
چهارشنبه 05 آبان 1389, 12:59 عصر
دقیقا عملکردشون مثل کیبورد و در زمان اجرای برنامه فقط کافیه که فوکوس روی اون ادیت باکس باشه تا با خواندن بارکد کد مورد نظر تو ادیت باکس بیاد و نکتع قابل توجه اینکه این دستگاهها تنظیماتی دارند که می شه به ابتدا یا انتهای بارکد خوانده شده پسوند یا پیشوند اضافه کرد
بطور مثال می شه تنظیم کرد بعد از خوندن هر بارکد کلید Enter یا Tab زده بشه!

درسته ، بارکد خوان من هم به همین شکل کار می کرد ونیازی به کدنویسی نداره
یه بروشور دارن که بالای اون تعدادی بارکد داره و باید بوسیله این بارکد ها ، تنظیمات دستگاه رو ست می کردم ، زمانی که بارکد ها رو خوندم تنضیماتش ست شد و روی هر سیستمی جواب داد
جالبه که هر جا کرسر باشه کد اونجا میاد ، یعنی مهم نیست که داخل ورد باشی ، داخل ادیت باشی یا هر جای دیگه.
این پست رو برای نتیجه نهایی نوشتم
با تشکر

yousefi.hamid
سه شنبه 09 شهریور 1395, 10:22 صبح
سلام
من یک اسکنر Xenon 1900 دارم که توی حالت Keyboard خوب کار میکنه و بارکد ها رو درست میخونه. ولی وقتی میبرمش توی حالت HID USB هر بارکدی رو که باهاش میخونم 5 تا کاراکتر آخر رو حذف میکنه و نمیخونه. دفترچه راهنما رو هم خوندم و سعی کردم پسوند و پیشوند ها رو حذف کنم. ولی بازم هم مشکلم رفع نشد. کسی میدونه چرا این اتفاق میفته؟