PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دو دیتابیس برای پروژه

morteza271
دوشنبه 26 مهر 1389, 11:28 صبح
سلام دوستان...
من برای برنامم که اطلاعات خیلی حساسی توی دیتابیس ذخیره میکنه میخوام دوتا دیتابیس بذارم به این صورت که یکی فقط برای ذخیره عکس های کاربران استفاده می شود و به جز عکس چیز دیگری توی اون ذخیره نمیشه!!!
میخواستم ببینم این کار مشکلی داره یا نه؟!

دلیل این کارم هم اینه که من یه بار عکس کاربران رو توی همون دیتابیس اصلی برنامم ذخیره کردم و یه بار که یه عکس (که نمیدونم مشکلش چی بود) رو میخواستم توی جدول ذخیره کنم خطا داد و کلا دیتابیس رو خراب کرد . دیگه نتونستم از دیتابیس استفاده کنم.به همبن خاطر میخوام از دو تا دیتابیس استفاده کنم!!!
به نظرتون مشکلی داره؟

mmd2009
دوشنبه 26 مهر 1389, 11:38 صبح
با سلام

خب دوست عزیز Backup و Restore رو برای همچین لحظای ساختن که شما نیاز نباشه دوتا دیتابیس درست بکنید که اگر خراب شد بتونید Restore بکنید بانکتون رو.

موفق باشید...

morteza271
دوشنبه 26 مهر 1389, 12:11 عصر
با سلام

خب دوست عزیز Backup و Restore رو برای همچین لحظای ساختن که شما نیاز نباشه دوتا دیتابیس درست بکنید که اگر خراب شد بتونید Restore بکنید بانکتون رو.

موفق باشید...

ممنونم...
خوب اگه از دوتا استفاده کنم مشکلی داره؟؟؟آخه برنامه برای یه شرکت مهم تو تهرانه و نمیخوام همچین اتفاقاتی بیفته!!!ضایع نیس به نظرت؟!!!

روش Backupو Restoreرو میشه توضیح بدی ممنونم...

احمد رضا طونی
دوشنبه 26 مهر 1389, 12:15 عصر
سلام دوست عزیز اگه تو داری برای یه شرکت بزرگ برنامه نویسی می کنی خوب باید reastor و backup رو بلد باشی اما بستگی داره از چه بانکی استفاده می کنی اگه از اسکیوال استفاده می کنی باید نام دوتا جدول رو انتخایب کنی بعد مثلا فیلد شماره پرسنلی رو بریزی تو شماره پرسنلی بانک دوم. برای راحتی کارت تو گوگل آموزش اسکیوال رو بزن تمام کد های اسکیو ال هست دانلود کن بخون

mmd2009
دوشنبه 26 مهر 1389, 13:27 عصر
ممنونم...
خوب اگه از دوتا استفاده کنم مشکلی داره؟؟؟آخه برنامه برای یه شرکت مهم تو تهرانه و نمیخوام همچین اتفاقاتی بیفته!!!ضایع نیس به نظرت؟!!!

روش Backupو Restoreرو میشه توضیح بدی ممنونم...

تا بخوای مشکل رو چطوری ببینی . مثلا من مشکل رو اینطوری میبینم :

برنامه اماده شده و الان رفته به اون شرکت و دارن ازش استفاده می کنند. حالا اون بانک رو زدن خرابش کردن و جالب اینه اصلا زدن دوتا بانک رو خراب کردن چون اصلا ما نمیدونم چه خبره اونجا. اصلا شاید زدن حذفش کردن اون موقع چی ؟؟!!! شما باید از لحاظ امنیتی برنامه رو ببرید بالا و نه از لحاظ حجم کار. الان شما باید دنبال راه کاری هایی باشید که روزانه از کاربر اجازه ثبت backup رو بگیره و فایل های backup رو برنامه ریزی بکنید به طوری که اگر بانک خراب شد بتونید اونارو Restore کنید. برای فهمیدن این موضوع کافیه هر دو کلمه کلیدی رو جستجو بکنید تو همین سایت خیلی توضیح داده شده.

اون چیزی که به نظر من این وسط ضایع است امنیت بانکه که هر کسی از راه میرسه نتونه بهش دسترسی داشته باشه و بزنه داغونش بکنه. و الا استفاده از یک بانک برای این ار علاوه بر اینکه ضایع نیست خیلی هم بهتره.

موفق باشید