PDA

View Full Version : مشکل در درک SQL

qhoqnose
دوشنبه 26 مهر 1389, 12:44 عصر
سلام خدمت همه استادان گرامی
اقا من قبل از این با نرم افزار اکسس کار میکردم و چند وقت شده که میخوام SQL هم یاد بگیرم ، خب فعلا میدونم که چطور میشه یک بانک اطلاعاتی رو با SQL طراحی کرد ولی این برام یکم درکش مشکله که کلاینت ها یا کاربرانی که از این دیتابیس استفاده میکنند چطور به اون دسترسی پیدا میکنند
منظورم اینه که در اکسس ما جدول ها را تو سرور میزاشتیم و از با استفاده از یه کپی splate شده (فرم ها ، کیوری ها ،...) که کاربران کپی میکرد استفاده میشد و جدول های تو سرور رو پر میکرد ولی در مورد SQL هنوز نتونستم بفهمم که این اتفاق چطوری میفته یا

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 26 مهر 1389, 12:57 عصر
سلام.در sql server شما دیتابیس که شامل دو فایل میباشد یک فایل دیتا و یک فایل لاگ روی سرور قرار میگیره. کاربران به سرور وصل میشوند و برای هرکدوم یک کانکشن ایجاد میشه. و هرکدوم جداگانه به جداول دیتابیس دسترسی دارند.نیازی به کپی فایلها و کارهای دیگه هم نیست.
موفق باشید

qhoqnose
دوشنبه 26 مهر 1389, 13:40 عصر
اقا حمید
ممنون از راهنمائیتون ، منظورم اینه که کاربران چطور یا با چه نرم افزاری باید به سرور وصل بشن ، اخه همینطوری که نمیشه ، یا باید با یک صفحه وب یا یه نرم افزار SQL که رو سیستمشون نصب شده باید وصل بشن
اگه یه نرم افزار SQL باشه امکان این هست که دسترسی اونا محدود بشه
باز هم ممنون از راهنمائیتون

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 26 مهر 1389, 13:50 عصر
سلام.شما نیاز به نرم افزار خاصی ندارید.معمولا برای متصل شدن به نسخ قدیمی میشه با mdac که روی هر سیستمی نصب هست وصل شد.برای نسخ جدید هم البته من تست کردم جواب میده.در نهایت اگر جواب نداد شما میتونید Sql client tools رو روی سیستمها نصب کنی.ولی معمولا نیازی به اینکار نیست.شما فقط کافیه connection string رو تنظیم کنی و در نام سرور همون نام سرور خودتو معرفی کنی که به اون سرور وصل بشه.