PDA

View Full Version : مشکل در نوشتن کوئری در اکسس

debugger
دوشنبه 26 مهر 1389, 16:11 عصر
من دارم با سی شارپ یه برنامه می نویسم

یه کوئری نوشتم که فیلد های مشخصی از دو جدول را به شرط و شروطی انتخاب می کنه یکی از این شروط بودن رکورد مورد نظر در مابین تاریخ های مشخص شده است

اینم کوئری من

string query = "SELECT TbGarardadPeymankar.id, TbPeymanKar.CodePeymankar, TbPeymanKar.EsmVaFamil, TbGarardadPeymankar.Mozo, TbGarardadPeymankar.Mablagh, TbGarardadPeymankar.TarikhGharardad, TbGarardadPeymankar.Tozihat" +
" FROM TbPeymanKar INNER JOIN TbGarardadPeymankar ON TbPeymanKar.CodePeymankar=TbGarardadPeymankar.Code Peymankar where TbGarardadPeymankar.CodePeymanKar LIKE('%" + textBox1.Text.ToString().Trim() + "%') and where TbGarardadPeymankar.TarikhGharardad Between '" + maskedTextBox5.Text.ToString() + "' and '" + maskedTextBox9.Text.ToString() + "'";

نوع فید تاریخ ام در جدول از نوع text هست

قبلا هم نوع تاریخ را در sql از نوع رشته انتخاب کردم و کوئری که برای مابین دو تاریخ نوشتم درست جواب داده . ایا در اکسس حتما باید نوع فیلد تاریخ را date انتخاب کنم ؟ یا اگر text هم باشد مشکلی وجود نخواهد داشت ؟؟؟

وقتی شرط اخر که برای مقایشه تاریخ هست را ور میدارم کوئری درست کار می کنه ولی وقتی ور نمی دارم کار نمی نمی کنه

دوستان لطفا راهنمایی کنند

ممنونم