PDA

View Full Version : حرفه ای: پیشنهاد دباره نحوه انتقال داده

didaaa
چهارشنبه 28 مهر 1389, 08:35 صبح
دوستان سلام:
باور کنید تا الان چندین بار این سوالو پرسیدم ولی نمیدونم چرا کسی جواب نمیده.
لطفا اگه کسی میدونه کمک کنه .
ببینید من دوتا دیتابیس دارم و می خوام دیتابیس دومی که عینا اولیه به روز رسانیش کنم ولی چون هیچ بستر ارتباطی بجز در قالب فایل ندارم موندم چیکار کنم. اولین فکری که به نظرم رسید این بود که اطلاعات دیتابیس اولمو بصورت یه فایل xml در بیارم و بعد با یه کامپوننت فشردش کنم بعد تو دیتابیس دومی بازش کنم و الی اخر... ولی موندم اگه مثلا ما پنجاه هزار رکورد داشته باشیم ایا به مشکل نمیخورم؟

حالا سوالم از شما بزرگواران اینه اگه شما این مشکلو داشتید چطور این مشکلو حل میکردید.
امیدوارم حداقل جواب بدید

aminghaderi
چهارشنبه 28 مهر 1389, 09:04 صبح
بهترین راه در این جور مواقع این هست که شما داده های دیتابیس اولی رو با برنامه ای بخونید و در دیتابیس دومی ذخیره کنید.
یه select و یه insert معمولی.
من خودم از این روش استفاده می کنم.

موفق باشید.

water_lily_2012
چهارشنبه 28 مهر 1389, 09:06 صبح
دیتابیش شما چیه اکسس یا اس کیو ال.

didaaa
چهارشنبه 28 مهر 1389, 09:19 صبح
بهترین راه در این جور مواقع این هست که شما داده های دیتابیس اولی رو با برنامه ای بخونید و در دیتابیس دومی ذخیره کنید.

موفق باشید.

اولا تشکر بابت جوابتون.
عزیز من که گفتم هیچ راه ارتباطی نیست یا بهتر بگم که یکی از دیتابیس ها به همراه برنامه ای که براش نوشتم تو یه استان دیگه هستش فقط تنها راه اینه که اطلاعات تو قالب یک فایل انتقال بدم به مرکز.

didaaa
چهارشنبه 28 مهر 1389, 09:20 صبح
دیتابیش شما چیه اکسس یا اس کیو ال.

sql هستش ورژن express

didaaa
چهارشنبه 28 مهر 1389, 09:24 صبح

موفق باشید.
همون طور که عرض کردم دیتابیس اولی تو یه استان دیگست و این عمل به روز رسانی باید با یه برنامه انجام بشه که کاربرشم مبتدیه یعنی برنامه نویسی نمیدونه.
به نظر شما تو قالب فایل xml مشکلی داره؟

aminghaderi
چهارشنبه 28 مهر 1389, 14:27 عصر
اولا تشکر بابت جوابتون.
عزیز من که گفتم هیچ راه ارتباطی نیست یا بهتر بگم که یکی از دیتابیس ها به همراه برنامه ای که براش نوشتم تو یه استان دیگه هستش فقط تنها راه اینه که اطلاعات تو قالب یک فایل انتقال بدم به مرکز.
می تونی دیتابیسی که در شهرستان هست رو Detach کنی و به مکان اصلی انتقال بدید.
حالا با CD یا DVD یا در صوتی که خیلی بزرگ تر هست از نوار های مقناطیسی یا هارد دیسک استفاده کنید.
در صوتی هم که زیر 500 مگابایت هست می شه با استفاده از اینترنت منتقلش کرد. (با استفاده از نرم افزار WINRAR)

یه راه دیگه هم هست که از DB بکاب بگیرید و فایل بکاب رو منتقل کنید.

در این مورد حتمی با اساتید SQL (که در بخش اسکیول هستند) حتمی مشورت بکنید تا طریقه حذف فایل های لوگ رو از فایل بکاب یا از دیتابیس حتی برای DETACH رو کامل برایتان بازکنند تا حجم DB شما حجم خالص باشد و ...(بحث های دیگر که فقط یه DBA از انها خبر دارد.)

موفق باشید

didaaa
شنبه 01 آبان 1389, 09:43 صبح
میدونید مساله چیه!!! مشکل اینجاست همونطور که گفتم کاربرای این سیستم ادمای کاملا مبتدی هستند و من مجبورم یه برنامه برای اینکار طراحی کنم و مشکل دیگه اینکه اپراتور برنامه باید بتونه به تفکیک رکوردهایی رو انتخاب کنه و و در قالب یک فایل به مرکز انتقال بده تا فایل ارسال شده به مرکز اونو به دیتابیس اضافه بکنه.