PDA

View Full Version : آموزش: یک نمونه نیمه کامل از برنامه ارتباط با دیتابیس

reza_edu
چهارشنبه 28 مهر 1389, 11:32 صبح
سلام به همه دوستان برنامه نویس
این برنامه ای که برای دانلود گذاشتم یه نمونه برنامه ای هست که خودم با توجه به اطلاعاتی که تو کتابای که خوندم نوشتم البته یه قسمت هاش شاید از نظر اصولی اراد داشته باشه که به بزگی خودتون ببخشید البته دوستانی که حرفه ای هستن من رو راهنمائی کنن ممنون میشم نگاه بیندازن شاید ازش نگاه انداختن و نظر دادن در رابطش رو داشته باشه یه توضیحاتی رو دیدم که بگم بد نیست برنامه با اسکیول سرور 2005 نوشته شده پس فایل دیتابیسش رو باید تو اسکیول سرور اتچ کنید .
اگه توضیحات بیشتری خواستید بگید تا راهنمائی کنم .اگه دوست داشتید نظر هم بدید ممنون میشم.
شرمنده یه جا نذاشتم این مدیریت ضمیمه ها دستاپامو بست.چرا حجم فایلی که میشه اینجا ضمیمه کرد پائینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
http://www.4shared.com/file/j8UEwvIp/RT_ignore.html
این لینک دانلودش پسوردشم : P@sw0rd
فایل ضمیمه ناقص شرمنده هر کاری کردم نشد فایل دیتابیس رو ضمیمه کنم ارور میداد میگفت حجمش بیشتر از حد مجازه واسه همین لینکشو گذاشتم از اون استفاده کنید
:لبخندساده:
نحوه استفاده از برنامه
بعد از اجرای برنامه به صفحه تنظیمات رفته و بر اساس نوع ارتباط مورد نظر نوع ارتباط را تعین کنید البته باید بگم که اگه میخواید بصورت شبکه یا همون اسکیوال سرور استفاده کنید باید دو فایل دیتابیس همراه برنامه رو به دیتابیس های اسکیوال سرور خود اضافه(attach) کنید بعد ادامه دهید.
زمانیکه تست ارتباط پیغام "ارتبات برقرار است" رو داد شما با کلیک تائید میتونید برید از برنامه استفاده کنید البته باید ابتدا گزینه کارمند را انتخاب کنید.
نام کاربری:reza
رمز عبور :bnm

reza_edu
شنبه 25 دی 1389, 00:47 صبح
سلام ممنون از 27 نفری که تا الان دانلود کردن و تشکر به کنار حتی نخواستن یه نظر بدن تا راقب بشم تکمیلش کنم خوب این پروژه هم حذف داره هم آپدیت داره هم درج دیگه چی باید داشته باشه تا نظر بدید؟:متفکر:
البته از جناب Bojbaj تشکر میکنم که ارزش گذاشتن و تشکر کردن اگه سوالی داشتن بگن تا راهنمای کنم.

omid-vbAuto
شنبه 25 دی 1389, 01:41 صبح
سلام
مهندس خسته نباشی .

هنوز نتونستم از پروژتون استفاده کنم.دلیلشم بیسوادی بنده در زمینه اسکیو ال هستش.

آیا فرم زیر برای اتچ پایگاه داده به سروره؟
و در textbox هاش چی بنویسم؟

همچنین سرور با اکسپرس چه فرقی داره؟

از کجا بدونیم که سرور رو سیستم نصبه یا اکسپرس؟(آخه یکیشو نصب کردم دقیقا یادم نیست چی بود)

65083

reza_edu
شنبه 25 دی 1389, 02:46 صبح
امید داداش شما خودت بیشتر از من میدونی اما اینیم که گفتی بخاطر این بود که به من یاداوری کنی توضیحات بیشتری بدم چشب روی چشم .
خوب برای ارتباط با دیتا بیس دو راه وجود داره(بیشتره ها فکر نکنید همین دوتاست من اینا رو گفتم چون اکثرا تا همین بخش بیشتر نیازشون نمیشه) خوب زمانی که از برنامه میخواین استفاده کنید انتخاب دست شماست که به چه طریقی به دیتابیس وصل شید sql server و sql express خوب چه فرقی باهم دارن؟
اگه از اسکیوال سرور استفاده کنید با اتچ کردن فایل های دیتابیس به اسکیوال سرور میتونید به اون دیتابیس بدون دونستن مسیر ش وصل شید و کار هار مورد نظر رو انجام بدید استفاده از خود اسکیوال سرور مزیت های زیادی داره که مهم ترین اون تعین نحوه دسترسی به برنامه هست یعنی چی همون اتوتیکیشن هست که میتونید تعین کنید کاربر با اتوتیکیشن خود ویندوز به دیتابیس دسترسی داشته باشه یا با اتوتیکیشن خود اسکیوال سرور که برای کاربرای که از مثلا یه شهر یا کشور دیگه به دیتابیس دسترسی دارن یه سطح دسترسی خاص تعریف میکنید. اما اگه از اسکیوال اکسپرس استفاده کنید هر کسی میتونه به دیتابیس شما دسترسی داشته باشه(بفهمه کجاست) بعد بره اطلاعتش رو نگاه کنه یا از همه بدتر پاک کنه.
بهترین کار اینکه از روش اول استفاده بشه یعنی اسکیوال سرور تو این برنامه چون مال یه حول حوش 8 ماه پیش بود و پرژه پایان ترم یکی از دانشجوا بود( 80 هزار با بت همینی که الان رایگان گذاشتم بنده خدا پیاده شد:لبخند:) دیگه از روش فایل برای ذخیره مسیر دیتابیس استفاده نکردم که او پای خود شما شما باید ابتدا بیای به برنامه بگی که دیتابیست کجاست وقتی که از یکی از دوروش تعین کردی حالا باید ار دکمه تست ارتباط استفاده کنی اگه مسیر رو درست داده باشی که پیغام بر قراری ارتباط میده و بعد دکمه تائید رو میزنی میری به صفحه قبل حالا رمز عبور و نام کار بری رو میدی و چک باکس کار مند رو تیک میزنی و وارد برنامه میشی.

فقط یه موقع نگید چقدر زیاد گرفتی چون به طرف از "الف" تا "ی" برنامه رو توضیح دادم و تونست پروژه پایان ترمش رو 20 بگیره اونم با یه استاد که فقط میخواست حالشو بگیره(مچگیری کنه) من خودم برای نوشتن این برنامه چون اون موقع ها زیاد بلد نبودم 1 ماه وقت گذاشته بودم که فکر نکنم با این وقتی که گذاشتم پول زیادی از ش گرفته بودم، چون به این سایت و بچه هاش مدیون بودم این رو اینجا گذاشتم تا منم تو یاد دادن به دیگران سهم کوچیک و کمی داشته باشم امیدوارم مفید باشه.
البته اگه بچه ها دوست داشتن میتونیم کاملش کنیم نظر بدید ممنون میشم.

omid-vbAuto
شنبه 25 دی 1389, 11:58 صبح
80 هزار با بت همینی که الان رایگان گذاشتم بنده خدا پیاده شد:لبخند:

شما کمتر از 80 هزار ت براش کار کردین.آخه یه کلاس توجیهی اونهم با اون شدت حداقل قیمتش 40 ت .:بامزه: حالا آدرس بده ما هم بهت یه پروژه بدیم .آخه خیلی خوش انصافی و عذاب وجدان هم داری.:لبخند:

من خودم هم برا بچه های عمرانی پروژه های فولاد ،بتن و ... انجام می دوم اما قیمتاش به مراتب بالاتره.یکم رو قیمتات تجدید نظر کن! البته چون من عمرانی هستم تو بازار خرید و فروش نرم افزار نیستم.

مرتضی تقدمی
سه شنبه 05 بهمن 1389, 16:39 عصر
سلام به همه دوستان برنامه نویس
این برنامه ای که برای دانلود گذاشتم یه نمونه برنامه ای هست که خودم با توجه به اطلاعاتی که تو کتابای که خوندم نوشتم البته یه قسمت هاش شاید از نظر اصولی اراد داشته باشه که به بزگی خودتون ببخشید البته دوستانی که حرفه ای هستن من رو راهنمائی کنن ممنون میشم نگاه بیندازن شاید ازش نگاه انداختن و نظر دادن در رابطش رو داشته باشه یه توضیحاتی رو دیدم که بگم بد نیست برنامه با اسکیول سرور 2005 نوشته شده پس فایل دیتابیسش رو باید تو اسکیول سرور اتچ کنید .
اگه توضیحات بیشتری خواستید بگید تا راهنمائی کنم .اگه دوست داشتید نظر هم بدید ممنون میشم.
شرمنده یه جا نذاشتم این مدیریت ضمیمه ها دستاپامو بست.چرا حجم فایلی که میشه اینجا ضمیمه کرد پائینه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
http://www.4shared.com/file/j8UEwvIp/RT_ignore.html
این لینک دانلودش پسوردشم : P@sw0rd
فایل ضمیمه ناقص شرمنده هر کاری کردم نشد فایل دیتابیس رو ضمیمه کنم ارور میداد میگفت حجمش بیشتر از حد مجازه واسه همین لینکشو گذاشتم از اون استفاده کنید
:لبخندساده:
نحوه استفاده از برنامه
بعد از اجرای برنامه به صفحه تنظیمات رفته و بر اساس نوع ارتباط مورد نظر نوع ارتباط را تعین کنید البته باید بگم که اگه میخواید بصورت شبکه یا همون اسکیوال سرور استفاده کنید باید دو فایل دیتابیس همراه برنامه رو به دیتابیس های اسکیوال سرور خود اضافه(attach) کنید بعد ادامه دهید.
زمانیکه تست ارتباط پیغام "ارتبات برقرار است" رو داد شما با کلیک تائید میتونید برید از برنامه استفاده کنید البته باید ابتدا گزینه کارمند را انتخاب کنید.
نام کاربری:reza
رمز عبور :bnm

سلام
آقا این 4shared فیلتر شده. دانلود نمیشه. میشه یه جا دیگه آپش کنین. ممنون

alimanam
سه شنبه 05 بهمن 1389, 19:29 عصر
با سلام

اگه از اسکیوال سرور استفاده کنید با اتچ کردن فایل های دیتابیس به اسکیوال سرور میتونید به اون دیتابیس بدون دونستن مسیر ش وصل شید و کار هار مورد نظر رو انجام بدید استفاده از خود اسکیوال سرور مزیت های زیادی داره که مهم ترین اون تعین نحوه دسترسی به برنامه هست یعنی چی همون اتوتیکیشن هست که میتونید تعین کنید کاربر با اتوتیکیشن خود ویندوز به دیتابیس دسترسی داشته باشه یا با اتوتیکیشن خود اسکیوال سرور که برای کاربرای که از مثلا یه شهر یا کشور دیگه به دیتابیس دسترسی دارن یه سطح دسترسی خاص تعریف میکنید. اما اگه از اسکیوال اکسپرس استفاده کنید هر کسی میتونه به دیتابیس شما دسترسی داشته باشه(بفهمه کجاست) بعد بره اطلاعتش رو نگاه کنه یا از همه بدتر پاک کنه.اول اینکه از حسن نیت شما که دوست دارین به دوستان علاقمند و تازه کار مثل خودم چیزی یاد بدین ممنونم :لبخندساده: و اما .....

رضا جان فکر کنم یک مقدار زیادی زدی تو سر این بدبخت ( Sql Server Express Edition ) اونجوری هم که گفتی در مورد امنیت و اینکه اگه از این نسخه برای ساماندهی و مدیریت بانک sql server خودمون استفاده کنیم به خطر میافته و .... به نظر من درست نبود مگه اینکه خلافش ثابت بشه .

حالا دلایل :

همه نسخه های Sql Server ( چه Express چه Standard چه Enterprise چه Developer چه ..... ) همه و همه یک کار انجام میدن :متفکر: فقط یکی به کاربر ( منظور سرویس دهنده است ) اختیارات , و امکاناتی بیشتر و بهتری میده و دیگری کمتر میده فقط همین ولی در کل بیشتر این نسخه ها به یک میزان از بانک اطلاعاتی محافظت میکنن . مثلاً اگه شما بانک اطلاعاتی خودتون رو روی یه سرور که از ویندوز سرور 2008 و نسخه Express اس کیو ال معرفی کنین به همان ضریب امنیتی رو خواهی داشت که روی نسخه Professional فقط در دومی تعداد بیشتری رکورد میتونین ذخیره کنین ( یعنی اینکه حجم داده هایی که این نسخه از Sql Server میتونه مدیریت کنه بیشتره + کلی امکانات تخصصی دیگه که کمتر به درد من و شما میخوره ) یا برای مثالی دیگر مثلاً نسخه Enterprise رو شما نمیتونین روی سیستم عامل های به غیر از Server نصب کنین ( یعنی باید یا ویندوز Server 2003 داشته باشین یا Server 2008 ) و و و ..

بعضی وقتا برنامه نویسایی رو میبینم که میگن دارم از بانک Sql Server Express استفاده میکنم نه Sql Server یعنی بین این 2 تا تفاوت ساختاری قائل میشن :متعجب:
هر دوی این ها در اصل با اندک تفاوتی یکی هستن فقط و فقط اگه مثلاً اگه در نسخه Sql Server اصلی ( Enterprise ) استفاده بشن بیشتر میتونن به برنامه نویس و یا اگه بانک سایتی باشن سرویس بدن همین .

برای اطلاعات بیشتر میتونین در Bing.com جستجوی بهتری داشته باشین .

برای اینکه دوستان اطلاعات جامع تری به دست بیارن یه فایل Pdf رو ضمیمه کردم تا حق مطلب یه مقدار بیشتر ادا شده باشه . موفق باشید .

djhooman
شنبه 06 اسفند 1390, 23:56 عصر
دوست عزیز

مثالت خیلی عالیه !!!
دست درد نکنه !

فقط چجوری میشه کاری کرد که رشته اتصال که مسیر بانک رو بهش میدی یکبار بگیره تو خودش ، هر وقت مسیر فایل عوض شد بگه که فایل و نمیتونه پیدا کنه ؟

منظورم اینه که هر دفعه با اجرای برنامه این صفحه باز نشه ... تا موقعی که آدرس فایل عوض نشده با همون مسیری که بهش میدی کانکت بشه و هر بار برنامه رو ران میکنیم هی نگه مسیر دیتابیس و انتخاب کنید و ....