PDA

View Full Version : گفتگو: نحوه ساخت محیط مجازی (Virtual Machine)

system32
چهارشنبه 28 مهر 1389, 18:32 عصر
دوستان چگونه می توان یک محیط مجازی مانند sandbox و Vmware برای اجرای برنامه ها طراحی کرد؟ آیا این کار با سی شارپ عملی است؟ اگر ممکن است الگوریتم ساخت این نوع برنامه ها و نحوه عملکرد آنها را نیز بیان کنید.

با تشکر از دوستان برنامه نویس.

FastCode
چهارشنبه 28 مهر 1389, 21:07 عصر
با C# عملی هست.
ولی به چه قیمتی.
تضمین میکنم که اگر C++ رو از اول شروع بکنید به یاد گرفتن بعد x86 و MMX و SSE ها و VT-X و AMDV و با دانش کسب کردتون بنویسید زودتر تموم بشه.
البته با C# هم به Assembly و MMX و VT-X و AMDV نیاز خواهید داشت.
اگر توی سایت دنبال اجرای assembly در محیط .Net با C# بگردید چند تا پست از من پیدا میکنید که توشون ۳ روش رو توضیح دادم.
البته به دانش PAE و امثالهم هم نیاز دارید و اینکه ring ها چطوری کار میکنن یا اینکه فرق xen با oracle vm و vmware با LLVM با KVM و ماشین مجازی در user mode که اسمش رو درست یادم نیست رو بدونید.
همین رو که اسمش رو یادم نیست رو میتونی با C# بنویسی.
البته اگر کار بکنه جایزه داری.چرا؟
چون در یک implemention که با C/++ بود جونت رو به لبت میرسوند تا کار کنه.

چرا همون رو که مهمه رو باید اسمش رو یادم بره؟اسمش هم تو wiki نیست.چون ماشین مجازی حساب نمیشه ولی ماشین مجازیه.کلاً چیز عجیبیه.توی حافظه user mode کار میکنه و یه سری کارها میکنه که باورش سخته.

flash118
چهارشنبه 28 مهر 1389, 21:25 عصر
البته دوست عزیز براتون یه میان بر پیشنهاد دارم البته روی پلت جاوا من نمونه اینو برای شرکت الکترونیکی طراحی کریدم با دوستان حدود 2 ماه زمان برد ولی عالی کارد کرد کنرلش اسمبلی و جاوا و اینترفیس سی شارپ هست کار نشد نداره