PDA

View Full Version : یادگیری و نوشتن برنامه حسابداری چقدر طول میکشه؟!

farshadh
چهارشنبه 28 مهر 1389, 22:44 عصر
سلام من حسابدارم
میخوام یک نرم افزار حسابداری درست کنم
برنامه نویسی هم اصلا بلد نیستم
باید به ترتیب از کجا شروع کنم؟
یادگرفتنش و ساختنش به ترتیب چقدر زمان میبره؟
ممنون از شما عزیزان

Delphi7_love
چهارشنبه 28 مهر 1389, 23:40 عصر
سلام دوست عزیز

باید به ترتیب از کجا شروع کنم؟

اول از همه میتونید یه کتاب تهیه کنید
هر سوالی براتون پیش اومد همینجا مطرح کنید
فایل های آموزشی زیادی میتونید در همین سایت پیدا کنید

یادگرفتنش و ساختنش به ترتیب چقدر زمان میبره؟

این بستگی به خودتون داره که چقد وقت بذارید
به نظر من همین اول نمیتونید یادگرفتن برنامه نویسی و نوشتن برنامه حسابداری رو باهم شروع شروع کنید ، چون در طول یادگرفتن برنامه نویسی با مشکلاتی روبرو میشید که ممکنه برنامه تون با مشکل مواجه شه و مجبور شید برنامه رو بیخیال شید.

یا اینکه برنامه ای که بنویسید به قول خودمون پینه پینه میشه و همش من درآوردی میشه و یه برنامه اصولی از کار در نمیاد

اول برنامه نویسی رو با برنامه های کوچولو شروع کنید و بعد از مسلط شدن برید سراغ حسابداری
البته این نظر شخصی من بود

موفق باشید ...

AmirSky
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:38 صبح
برای ساختن یه برنامه حسابداری باید روی مباحث مختلفی از علم برنامه نویسی مسلط باشی.
که فکر کنم حداقل سه سال باید کار کنی تا بتونی یه برنامه نویس در حد متوسط بشی.
حالا بستگی داره چه جور برنامه حسابداری بخواهی بسازی.
برای ساخت یه برنامه پیچیده حسابداری اون هم به تنهایی باید حداقل 5 سال کار کرده باشی.
تازه ، افراد مسلط هم وقتی شروع به ساخت یه نرم افزار حسابداری بزرگ می کنند بعد از 4 یا 5 سال میگن که برنامه اونها باز هم اون جور که میخوان کامل نشده.
پس اگه میخواهی از الان شروع کنی و یه برنامه حسابداری کامل بسازی اول باید صبر ایوب داشته باشی دوما یه ده سالی وقت گرانبهات رو برای این کار خرج کنی.
موفق باشی

alinikaein
پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:23 عصر
سلام دوست عزيز؛

پيشنهاد مي‌كنم به جاي اين كه خودتون هم حسابدار باشيد هم برنامه‌نويس، طرح‌تون را با يك برنامه‌نويس به صورت مشاركتي كار كنيد.
در صورتي كه به برنامه‌نويسي خيلي علاقه داريد، مي‌تونيد در كنار اين مشاركت، برنامه‌نويسي را هم ياد بگيريد.

ولي تأكيد مي‌كنم، هر كدوم از ما نمي‌تونيم در چند زمينه‌ي كاملاً متفاوت، تبحر داشته باشيم.

يا علي... موفق باشيد...

nilidelphi
پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:31 عصر
با سلام
من هم با نظر alinikaein (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=122220) موافقم.
چون شما خیلی طول میکشه تا یک برنامه نویس ماهر بشید با خوندن کتاب ولی اگه با یه دوست همکاری صمیمانه داشته باشید هم او حسابداری یاد می گیرد و هم شما برنامه نویسی
اینم بگم برنامه نویسی چندین شاخه است نمیشه اینقدر ساده و کلی گفت که می خوام یاد بگیرم.

ولی در هر صورت اگه زیاد علاقه دارین و به زبان انگلیسی مسلط هستین براتون یه کتاب بزارم؟
ولی بهتر همکاری در یک گروه است.

موفق باشید.

Mask
پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:40 عصر
با سلام
به نظر من در رابطه با این موضوع و تکمیل کننده صحبتهای دوستان.
بهتره اگه برنامه نویسی رو دوست دارید و میخواهید خودتون برنامتون رو بنویسید. ابتدا یه کتاب برنامه نویسی دلفی بخرید و همیشه یه برنامه نویس متوسط دم دست داشته باشد و سوالاتتون رو باهاش مطرح کنید.
بنده خودم برنامه نویسی رو با برنامه حسابداری شروع کردم.
برای مثال هم اولین برنامه حسابداری رو که نوشتم اگه مایل باشید بهتون میدم.
بهتره برای ادامه موضوع با پست خصوصی در ارتباط باشیم.
موفق باشید.

BORHAN TEC
پنج شنبه 29 مهر 1389, 12:59 عصر
برای مثال هم اولین برنامه حسابداری رو که نوشتم اگه مایل باشید بهتون میدم.

اگه این کار رو بکنید خیلی خوبه!!!

nilidelphi
جمعه 30 مهر 1389, 19:52 عصر
اگه این کار رو بکنید خیلی خوبه!!!

دوست گرامی آقای عشایری ،
دوست عزیزمون
Delphi-7 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=74166)
چند سورس رو در گذشته واسه دانلود تمامی اعضا گذاشته بودن اگه یه جستجو کنید میشه پیدا کرد :
سورس کامل برنامه حسابداری فروشگاهی (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=206638&highlight=%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8% B1%DB%8C)

سورس برنامه حسابداری موبایل (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=120876&highlight=%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8% B1%DB%8C)

البته اگه این دوستمون سورس دیگه ای داشته باشن که هنوز بصورت عمومی نگذاشته باشند اگه بزارن ممنون میشیم.

موفق باشید.

farshadh
جمعه 05 فروردین 1390, 18:00 عصر
سلام به همه عزیزان

ممنون از همتون

متاسفانه بزرگترین مشکل من اینه که اصلا در اطرافیانم کسی نیست که رشته کامپیوتر خونده باشه به خاطر همین کسی نیست که سوالامو مطرح کنم

ساخت برنامه حسابداری کار سختی است و شما عزیزان گفتید که با یک برنامه نویس به صورت مشارکتی کار کنم ، چون ساخت نرم افزار حسابداری کار بسیار زمان بری است و ممکن است که چند سال طول بکشد ، یافتن کسی که بتواند پشتکار داشته باشد و حاضر باشد که طی چند سال باهام همکاری داشته باشه کار سختی است

من کتاب آموزش گام به گام ویژوال بیسیک را دارم ولی هیچی ازش سر در نمیارم

کتابهای دوران هنرستان رشته کامپیوتر بهتر نیست؟

سی دی های آموزشی برنامه نویسی که در بازار است چطور است؟

ممنون از همگی

FastCode
شنبه 06 فروردین 1390, 03:28 صبح
سلام.
ببخشید میزنم تو حالتون.
من فقط نظر و دیده های خودم رو بیان میکنم.

من تا حالا برنامه نویس دیدم که حسابداری بخونه و برنامه حسابداری بنویسه.(مثل خودم)
برعکسش رو هم دیدم که یک حسابدار برنامه نویسی بخونه و یه برنامه حسابداری بنویسه.
ولی خدا به کاربرای برنامه دومی رحم کنه.
چون برنامه اولی ۳ سال طول میکشه تا کامل کامل بشه ولی دومی ۱۰ سال طول میکشه تا معلوم بشه از ریشه خرابه.مگر این که حسابداری که راجع بهش بحث میکنیم چند سال وقت بزاره و تجربه کافی به دست بیاره که یه جورایی غیر ممکنه.

شما میتونید اون حسابدار غیر ممکنه باشید فقط شرطش اینه که از اول درست شروع کنید.
شرایطش رو هم احتمالاْ خوب میدونید؛
مثلاْ اول اینگلیسیه.
دومی دیتابیس هاست.
سوم الگوریتم و ساختمان داده هاست.
و و و
و آخریش زبان برنامه نویسیه که معمولاْ اول از همه به آدم پیشنهاد میشه و میتونه شما رو با خودش ببره ته چاه.
بدون برنامه ریزی و آموزش پیشنیاز ها شروع نکن.
قبل از شروع به کار مطمئن شو که یک جعبه ۲۰۰۰ تایی A4 ریختی دور و فقط ۱۰۰ تا صفحه نمودار و دایاگرام برات مونده.

من الان خیلی ها رو سراغ دارم که روز اول رفتن کیبورد خریدن دستشون راحت باشه ولی الان پشیمونن.
جون من روز اول کد ننویس.
اگر نوشتی نیایی توی همین سایت بگی توی الف گیر کردم.به خدا روزی صد تا پست نمونش توی تالار C# هست که طرف میاد میگه "میخوام کاربر لیست مشتری ها رو ببینه"

واقعاْ این پست برادرانه شد.

farshadh
شنبه 06 فروردین 1390, 16:50 عصر
سلام به fastcode عزیز

ممنون از راهنمایی شما

حقیقتش من هدفم اینه که یه وبسایت حسابداری راه اندازی کنم و طرح های ابتکاریم رو توش پیاده کنم تا بتونم کسب درآمد کنم و در کنار این سایت ، یک برنامه حسابداری طراحی کنم

توصیه شما رو حتما گوش می کنم و اول میرم سراغ زبان فقط اینکه واسه دیتابیس چه کتابی از همه بهتره؟

ممنون از راهنمایی شما و همه عزیزان

FastCode
شنبه 06 فروردین 1390, 18:44 عصر
سلام به fastcode عزیز

ممنون از راهنمایی شما

حقیقتش من هدفم اینه که یه وبسایت حسابداری راه اندازی کنم و طرح های ابتکاریم رو توش پیاده کنم تا بتونم کسب درآمد کنم و در کنار این سایت ، یک برنامه حسابداری طراحی کنم

توصیه شما رو حتما گوش می کنم و اول میرم سراغ زبان فقط اینکه واسه دیتابیس چه کتابی از همه بهتره؟

ممنون از راهنمایی شما و همه عزیزان

معرفی کتاب کار من نیست.
شما باید برید کتاب فروشی و محتوای کتابها رو یک نگاهی بکنید و هر کدوم رو که فکر میکنید در حد فهم شما توضیح داده رو بگیرید.
در ضمن کتابهایی که روشون نوشته در ۲۴ ساعت و در ۴ دقیقه و ۲۱ روز و ....من که جواب نگرفتم.