PDA

View Full Version : ارسال اطلاعات DataGridView به Crystal Report

raika17metal
پنج شنبه 29 مهر 1389, 05:53 صبح
سلام دوستان. من یه فرم به نام frmReport دارم که که هنگام لود شدن فرم یه فایل اکسل باز میشه و اطلاعاتش داخل DatagridView نمایش داده. هنگام بسته شدن فرم هم فایل اکسل حذف میشه.
حالا میخوام از این اطلاعات پرینت بگیرم.
وقتی که با کریستال ریپورت سعی می کنم پرینت بگیرم هنگام بستن frmReport پیغام خطا میده چون این فرم هنگام بسته شدن باید فایل اکسل رو حذف کنه و فایل اکسل داره توسط کریستان ریپورت استفاده میشه.
حالا به دنبال راه حلی هستم که به هر نحو ممکن یا اطلاعات فایل اکسل رو چاپ کنه (بعدش فایل رو حذف کنه) یا اطلاعات دیتاگرید رو چاپ کنه!!!!!!!!!1

debugger
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:14 صبح
بعد از اینکه عملیات چاپ تمام شد حذفش کن

راستی حتما باید برای چاپ از کریستال ریپورت استفاده کنی

msdsbi
پنج شنبه 29 مهر 1389, 17:46 عصر
سلام دوستان. من یه فرم به نام frmReport دارم که که هنگام لود شدن فرم یه فایل اکسل باز میشه و اطلاعاتش داخل DatagridView نمایش داده. هنگام بسته شدن فرم هم فایل اکسل حذف میشه.
حالا میخوام از این اطلاعات پرینت بگیرم.
وقتی که با کریستال ریپورت سعی می کنم پرینت بگیرم هنگام بستن frmReport پیغام خطا میده چون این فرم هنگام بسته شدن باید فایل اکسل رو حذف کنه و فایل اکسل داره توسط کریستان ریپورت استفاده میشه.
حالا به دنبال راه حلی هستم که به هر نحو ممکن یا اطلاعات فایل اکسل رو چاپ کنه (بعدش فایل رو حذف کنه) یا اطلاعات دیتاگرید رو چاپ کنه!!!!!!!!!1

public static CrystalDecisions.CrystalReports.Engine.ReportClass rc;
كد بالا رو در سطح كلاس بنويس
rc = new اسم ريپورتي كه ساختي();
rc.SetDataSource(ds.Table[0]);
بعد دستور باز شدن فرم چاپت رو بده و اين كد رو در لود فرمت بنويس

crystalReportViewer1.ReportSource = اسم فرمي كه به فرستادي.rc

flash118
پنج شنبه 29 مهر 1389, 19:23 عصر
با سلام
دوست عزیز شما تو یه دیتا ست که اول هنگام بار گذاری داده ها مقدار دهی کردی مقادیرت درون اون هست نیاز به باز خوانی مجدد از دیتا بیس ندارید که میتونید از همون دیتا تیبل استفاده کنید
اما یه انتقاد ببخشید از دیتا بیس برای حفظ اطلاعات استفاده می شه نه برای نابودی بنظرتون این کاری که شما میکنید آیا روش خوبی هست من اولین بار هست که با همچین روشب برخورد میکنم اگر اطلاعات بدرد بخور هست چرا میخواهید حذفش کنید و اگر بدرد بخور نیست چرا تو دیتا بیس ذخیره کردن که دوباره بیایین حذفش کنید؟ و در آخر آیا این داده ها در آینده مورد نیاز کاربر نهایی نخواهد بود ؟