PDA

View Full Version : حرفه ای: بالا بودن صفحه برنامه

xminxmin
پنج شنبه 29 مهر 1389, 08:13 صبح
سلام دوستان:لبخندساده:
فرض:
1- یک برنامه ی اجرایی کیوسک اطلاع رسانی هست که قبلا توسط دیگران تولید شده است.
2- این برنامه طبق قاعده برنامه های کیوسک بدون کادر فرم بوده و فاقد دکمه خروج از برنامه هست و از همه مهمتر Allways_On_Top هست!!! به این برنامه B می گیم.

حالا شما می خواید یه برنامه جانبی که خودتون نوشتید رو در کنار این برنامه اجرا کنید تا به مردم سرویس بده. اینم می کیم A.
خب نیاز به یک صفه اصلی دارید با مثلا دو تا دکمه برای انتخاب کاربر. یکی برای اجرا کردن برنامه (A) و دیگری برای اجرای برنامه (B).

حالا فقط کافیه این صفحه اصلی A رو در Startup ویندوز قرار بدی.

مشکل:
بعد از اینکه برای اولین بار برنامه اجرا میشه و کاربر دکمه برنامه B رو انتخاب کرد. چطوری می تونه ازش خارج بشه؟ خروج که نداره! بالا هم که هست!

راه حل شما چیه؟

Saman_12
پنج شنبه 29 مهر 1389, 09:16 صبح
خوب شما هندل پنجره فعال رو به دست بیار بعد هم هر بلایی دوست داشتی سرش بده.

Mani_rf
پنج شنبه 29 مهر 1389, 09:18 صبح
یک نظر:
یک برنامه سوم ایجاد کن که همیشه بالاتر از دو برنام دیگه باشه و با اون بتونی بین این دو برنام سوئیچ کنی و یا هر کدوم را که لازمه از طریق اون ببندی.

xminxmin
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:12 صبح
خوب شما هندل پنجره فعال رو به دست بیار بعد هم هر بلایی دوست داشتی سرش بده.

یک نظر:
یک برنامه سوم ایجاد کن که همیشه بالاتر از دو برنام دیگه باشه و با اون بتونی بین این دو برنام سوئیچ کنی و یا هر کدوم را که لازمه از طریق اون ببندی.

با تشکر از دوستان عزیز:لبخندساده:
اینهایی که شما می فرمایید مال قبل از اجرای برنامه B هست!
دقت کنید که وقتی برنامه B که همون برنامه کیوسک اطلاع رسانی هست باز میشه خودش هم بالا قرار می گیره و هم دکمه خروج و بازگشت و این حرف ها رو هم نداره!:اشتباه:

farhadt
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:39 صبح
یک نظر:

میتونی یه برنامه بسازی که always on top باشه و همچنین واسه ویندوز تعریف کنی که با زدن یه shortcut مثلا ALT+F12 برنامه باز شه و بیاد بالا!!

xminxmin
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:46 صبح
میتونی یه برنامه بسازی که always on top باشه و همچنین واسه ویندوز تعریف کنی که با زدن یه shortcut مثلا ALT+F12 برنامه باز شه و بیاد بالا!!

دوست عزیز
ممنونم ولی به این نکته توجه نکردید که کاربران سیستم کیوسک مردم عادی هستند و از این کارا که بلد نیستند!!!

درضمن کیوسک فینگر تاچ (لمسی) هست و کیبرد نداره!:گیج:

راستی مگر میشه برای ویندوز تعریف کنی که اگر دکمه ای زده شد فلان برنامه رو اجرا کنه؟
منظورتون اگر تعریف در برنامه بود هم باید بگم تا زمانی که فرم برنامه فعال هست اون کلیدها کار می کنند.

ali_najari
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:48 صبح
دوست عزيز نميتونيد برنامه رو كامپايل كنيد و با كد نويسي بهش يه كليد اضافه كنيد براي خروج؟

xminxmin
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:55 صبح
دوست عزيز نميتونيد برنامه رو كامپايل كنيد و با كد نويسي بهش يه كليد اضافه كنيد براي خروج؟

نه. این یه کیوسک اطلاع رسانی هست که چند ساله داره کار می کنه و من ننوشتم که. از قبل بوده

حالا من می خوام کاری کنم که بشه استفاده های بیشتری از این کیوسک کرد. :متفکر:
دسترسی به کدش ندارم.

alimanam
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:58 صبح
با سلام

برنامه B حالت FullScreen داره ؟ :متفکر:

farhadt
پنج شنبه 29 مهر 1389, 10:59 صبح
دکمه ی power رو در اختیارشون قرار بدید تا سیتم رو خاموش روشن کنند:قهقهه:

xminxmin
پنج شنبه 29 مهر 1389, 11:00 صبح
با سلام

برنامه B حالت FullScreen داره ؟ :متفکر:

بله همینطوره. :افسرده:

xminxmin
پنج شنبه 29 مهر 1389, 11:17 صبح
یه راه به ذهنم رسید::متفکر:

یه فرم درست کنم به اندازه یک دکمه و توش هم فقط همون یک دکمه رو بزارم با متن "صفحه اصلی"
مکانش هم گوشه پایین
توی برنامه اصلی یه تایمر بزارم که هر یک ثانیه این فرم رو TOP قرار بده.
کد داخلش هم اینو می مزارم که بعلاوه رفتن به صفحه اصلی بتونه با استفاده از TaskManager پروسه مربوطه رو ببنده!!!

میشه؟؟؟:تشویق:

حالا عوارض جانبی:
1- در روند کار کاربر خلل ایجاد نمی کنه؟ :افسرده:
2- فعال و غیرفعال شدن فرمی که کاربر داره باهاش کار می کنه محسوسه؟ :افسرده:
فکر می کنم با ضربه به دکمه مورد نظر در حالت غیرفعال هم کارش انجام میشه.:افسرده:
3- مردم ملزم میشن بعد از اتمام کارشون این دکمه رو بزنند.:افسرده: