PDA

View Full Version : فرمی مثل فرم ستاپ

mha048
جمعه 30 مهر 1389, 08:47 صبح
سلام
دوستان من می خوام یه فرم درست کنم که مثل فرم ستاپ وقتی کاربر روی دکمه ی بعدی کلیک می کنه فرم بعدی داخل همون فرم اول باز بشه
بذارید اینطوری بگم من یه برنامه می خوام درست کنم که کاربر باید 30 تا فرم رو پشت سر هم پر کنه حالا می خوام وقتی کاربر برنامه رو اجرا می کنه فرم اول نمایش داده بشه بعد که روی دکمه بعدی کلیک کرد فرم دومی که باید پر کنه نمایش داده بشه بعد همینطور ادامه پیدا کنه یعنی می خوام همه ی فرم هایی که کاربر باید پر کنه داخل یک ویندوز فرم نمایش داده بشه از فرم های پدر و فرزند هم استفاده کردم نشد
اگه راهی به نظرتون نمی رسه لطفا بگید چطوری می تونم کدی بنویسم که با کلیک کاربر روی دکمه بعدی در tab control صفحه عوض بشه
ببخشید اگه بد سوالم رو مطرح کردم
سپاس از شما

میلاد قاضی پور
جمعه 30 مهر 1389, 09:12 صبح
کامپوننت های ویزارد در سایت کدپروجکت وجود داره که میتونید از اونها استفاده کنید .در همین سایت هم چند تایی هست .

dataking
جمعه 30 مهر 1389, 10:07 صبح
سلام
به نظر من شما سعی کن از پنل روی فرم استفاده کن
خوب به یکی از دکمه ها بگو این پنل را مخفی کن پنل قبلی را نشون بده به یکیش هم بگو بعدی باز هم شاید استاندارد نباشه ولی کارتو راه می اندازه
با من موافقید؟

mha048
جمعه 30 مهر 1389, 11:56 صبح
درود
ممنون از شما اول می خواستم این کار رو انجام بدم اما خوب روی فرم خیلی شلوغ میشد نمی دونم راهی هست که پنل ها رو روی فرم مخفی کرد؟(منظورم در زمان طراحی است نه در زمان اجرا)
من فعلا از تب کنترل استفاده کردم اما اگه این کاری رو که شما فرمودید رو انجام بدم فکر کنم بهتر باشه سپاس از شما دوست عزیز

Reza_Yarahmadi
جمعه 30 مهر 1389, 14:24 عصر
راه اصولی تر اینه که هر فرم رو به عنوان یک یوزر کنترل درست کنید و هربار بر اساس ترتیب مورد نیاز یکی از اونها رو به فرم اصلی اضافه کنید(در زمان اجرا) و یا اینکه هر فرم رو جدا درست کنید ، هر بار یک شی از فرم مورد نیاز درست کنید و کنترلهای اون فرم رو به فرم اصلی برنامه اضافه کنید.
اگه بخواید 30 پنل روی هم بذارید مدیریت کردن و رفع اشکال پروژه بسیار سخت میشه. شما مجبورید بخش زیادی از کدتون رو توی یک فرم بنویسید که این اصلا جالب نیست. از طرفی چون ابزارهای فرم زیاد هستند لود شدن فرم هم سنگین میشه (دیر بالا میاد)
نمونه ساده زیر به روش دوم درست شده (ولی توصیه من اینه که از یوزر کنترل استفاده کنید)