PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از فیلتر شدن کل سایت

میلاد قاضی پور
جمعه 30 مهر 1389, 18:24 عصر
سلام . آیا راهی وجود داره که سایت رو طوری طراحی کنیم که اگر کلمات غیر مجازی تو صفحات سایت بود نرم افزار های فیلتر کننده فقط اون صفحات رو ببندن نه کل سایت رو ؟
استفاده از ساب دامین میتونه موثر باشه ؟
بعضی سایتها هستن که صفحه اصلیشون فعال هست اما بعضی از صفحاتش فیلتر شدن. مثلا سرویسهای وبلاگ که از ساب دامین استفاده میکنن اما سرویسهای دیگری هم هستن که از ساب دامین استفاده نمیکنن اما صفحات خاصی توشون فیلتر هست.

emad_67
جمعه 30 مهر 1389, 22:04 عصر
فکر نمی کنم نرم افزار های فیلترینگ مخابرات کل سایت رو فیلتر کنن، معمولا همون صفحه ای که مشکل داشته فیلتر میشه، مگر اینکه حالا تعداد صفحات مورد دار بیش از حد باشه که کل سایت فیلتر بشه.

Slytherin
پنج شنبه 04 آذر 1389, 21:16 عصر
فیلترینگ به دو شکل است، گاها یک سایت توسط دستور مراجع مربوطه فیلتر می شود و در این حالت ایندکس و صفحاتی که از ایندکس شاخه گرفته شده اند فیلتر خواهند بود، در این حالت با استفاده از ساب دامین می توان مشکل را بر طرف نمود.
شیوه دیگر فیلتر به این گونه است که نرم افزار سیستم فیلترینگ، صفحات را جستجو می کند و در صورتی که مثلا فلان نام در آن صفحه باشد، فقط آن صفحه به صورت اتوماتیک فیلتر می شود. البته گاها پیش می آید که آن صفحه همان ایندکس باشد! در هر صورت در این حالت سایر صفحه ها در دسترس خواهند بود.
بار ها برای من پیش آمده که مثلا شخصی در یکی از بخش های فرومم از کلمه "خ.فن" استفاده کرده و آن بخش فیلتر شد!
این در صورتی هست که فرد از به کار بردن آن کلمه منظوری نداشته! مثلا گفته بود: "وای چه ماشین خ.فنی!"
در هر صورت امیدوارم کمک کرده باشم;)

میلاد قاضی پور
سه شنبه 09 آذر 1389, 12:37 عصر
عالی بود مچکر . فکر کنم پاسخ صحیح و کاملی بود . اگر دوستان نظر دیگری هم داشتن استفاده میکنیم .

kiapmc
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 16:56 عصر
با سلام دوستان

یک سوالی داشتم دیگه اینجا کمی مطرح شده گفتم از دوستان با تجربه در مورد ف*ل*ر سوال کنم

یک هاست داریم یک دومین دومین مثلا www.exampl.ir (http://www.exampl.ir)

وقتی فی*ر مشه دومین ف*ل**ر میشه یا هاست

یعنی دیگه اگه دومین رو ادرس dns را عوض کنیم و به سایت دیگه ای وصل کنیم دومین کار میکند یا کلا دیگه به درد نمیخوره و ف*ل*ر هست

Slytherin
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 17:28 عصر
دوست عزیز فقط دامنه فیلتر می شود. حتی در اکثر مواقع ساب دامین ها هم مسدود نمی شوند...

farshad sepehri
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 18:00 عصر
سلام میلاد جان.متاسفانه چون دارن از یک سیستم فیلترینگی استفاده میکنن که نسخه ی کاملشو در اختیار ندارن واین یک نسخه ازمایشیه که در حال استفاده.پس چون این سیستم با error blocking ویا همون بلاک بیش از حد مواجه هست.احتمال اینکه sub domain ها هم دچار فیلتر بشن وجود داره.

m.soleimani
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 18:31 عصر
سلام میلاد جان.متاسفانه چون دارن از یک سیستم فیلترینگی استفاده میکنن که نسخه ی کاملشو در اختیار ندارن واین یک نسخه ازمایشیه که در حال استفاده.پس چون این سیستم با error blocking ویا همون بلاک بیش از حد مواجه هست.احتمال اینکه sub domain ها هم دچار فیلتر بشن وجود داره.

اون‌وقت دوست عزیز شما از کجا می‌دونید که دارن از نسخه آزمایشی استفاده می‌کنن ؟!!

farshad sepehri
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 18:34 عصر
صد در صد دومین فیلتر میشه .هیچ ضرورتی مبنی بر اینکه هاست فیلتر بشه به نظر من نیست مگه اینکه خود شرکتی که داره این امکان رو به ما میده دچار مشکل یشه .

farshad sepehri
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 18:53 عصر
سلام.مخابرات داره از نرم افزاری استفاده میکنه که مال شرکته securiting company تو امریکاست.و چند سال پیش مدیر وقت isp در ایران استفاده از نسخه بتا این شرکت رو برای فیلتر کردن سایت ها عینا اعلام کرد.حدود یک سال پیش رئیس فنی این شرکت ( securiting company)تو مصاحبه ای که داشت گفت به دلیل تحریم هایی که علیه ایران شده فروش این نرم افزار به ایران صورت نگرفته و ایرانیها دارن از نسخه ی بتا استفاده میکنن و به دلیل استفاده نا به جا از این نرم افزار امکان حضور ایران در بسیاری سازمان ها مثل سازمان WTO و امثال ان دیگر وجود نداره و در صورت وجود ایران باید غرامت سنگینی رو بپردازه.

m.soleimani
پنج شنبه 19 اسفند 1389, 19:06 عصر
سلام.مخابرات داره از نرم افزاری استفاده میکنه که مال شرکته securiting company تو امریکاست.و چند سال پیش مدیر وقت isp در ایران استفاده از نسخه بتا این شرکت رو برای فیلتر کردن سایت ها عینا اعلام کرد.حدود یک سال پیش رئیس فنی این شرکت ( securiting company)تو مصاحبه ای که داشت گفت به دلیل تحریم هایی که علیه ایران شده فروش این نرم افزار به ایران صورت نگرفته و ایرانیها دارن از نسخه ی بتا استفاده میکنن و به دلیل استفاده نا به جا از این نرم افزار امکان حضور ایران در بسیاری سازمان ها مثل سازمان WTO و امثال ان دیگر وجود نداره و در صورت وجود ایران باید غرامت سنگینی رو بپردازه.

گویا شما پی‌گیری کاملی داری و تمام اخبار فیلترینگ ایران را پی‌گیری می‌کنی. ولی به نظر من اینا از چند لایه نرم‌افزار فیلترینگ دارن استفاده می‌کنن و هر کدوم از اینا تحط نگهداری یه شرکت پیمان‌کار مخفی هست به هر حال اگر خودشون رو هم بکشن نمی‌تونن جلوی همه رو بگیرن و این ثابت شده که نرم‌افزارهای خیلی ساده به خوبی از پس چند میلیارد هزینه فیلترینگ ایران, چین و خیلی از کشورهای حمایت کننده از سانسور دیگه بر اومدن موفق باشید./

alamate_aoal
شنبه 21 اسفند 1389, 04:53 صبح
لطفا منبع خودتونو ذکر کنید!

farshad sepehri
شنبه 21 اسفند 1389, 17:10 عصر
سایت no-filter.com که به احتمال زیاد باید از فیلتر شکن استفاده کنید.

KinGover
جمعه 03 مرداد 1393, 13:10 عصر
قانون خاصی روی نحوه ی ف***ر شدن سایتها وجود نداره

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zirend.ir (http://zirend.ir/) بازار کار آنلاین
اگر پروژه ای در دست دارید که برای انجام آن نیاز به کمک دارید یا اگر مهارتی دارید و میخواهید از طریق اینترنت کسب درآمد کنید
پیشنهاد میکنم که به سایت Zirend بزرگترین سایت برون سپاری پروژه سر بزنید.
www.zirend.ir (http://www.zirend.ir/)