PDA

View Full Version : راه حل اساسي در غيرفعال كردن دكمه وسط موس توسط خود اكسس

zzzzzza
شنبه 01 آبان 1389, 11:32 صبح
خواهشمند است اساتيد نظرات خود را در مورد نمونه زير به جهت غير فعال شدن دكمه وسط موس اعلام نمائيد
به نظر من بهترين راه حل براي از كار انداختن دكمه وسط موس ميباشد

zzzzzza
یک شنبه 02 آبان 1389, 14:01 عصر
مدتها بود به دنبال راه حل اساسي براي بستن غلتك موس در اكسس بودم خيلي از برنامه هايي كه حتي بصورت حرفه اي طراحي شده اند از همان فايل dll استفاده ميكنند و دستوراتي تعريف ميشد كه فايل dll فراخواني شود و يا پاك نشود و .....
حالا كه مشكل فوق با كد نويسي در داخل خود اكسس حل شده انتظار آن ميرفت از اين تاپيك استقبال خوبي شود
در صورت امكان مديران سايت اين كد را بررسي و جهت تعميم دادن به برنامه هاي اجرائي آن را تائيد يا نقاط ضعف آن را اصلاح كنند.

wolfstander
سه شنبه 04 آبان 1389, 10:09 صبح
با تشکر از دوست خوبمون
بسیار عالی و کاربردیه
برای اینکه بتونید تو فرمهاتون ازش استفاده کنید
اول ماژولش رو توی فایلتون کپی کنید
بعدش در قسمت
form open
این کدها رو وارد کنید

Private MouseHook As Object

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
Set MouseHook = NewMouseHook(Me)

' For this example, we want the scroll wheel to be active until the user chooses to disable it
MouseHook.Scroll = False

End Sub

اگه False رو به True تغییر بدید، دوباره میتونید دکمه وسط ماوس رو به کار بندازید
با تشکر از دوست خوبمون

zzzzzza
سه شنبه 04 آبان 1389, 13:49 عصر
مرسي از نظر wolfstander
ميخواستم ببينم مثلا اگر فرم login برنامه باز شد و يوزر وارد برنامه شد دكمه وسط موس در كل فرمهاي برنامه اكسس بسته بشه .
لطفا دوستان نمونه اي در اين خصوص ارائه دهند تا در بتوان در تمام برنامه هايي كه نياز است آن را تعميم دهيم

Zero Defect
سه شنبه 04 آبان 1389, 15:04 عصر
ضمن سلام

چند تا تغيير رو توي فايلتون ميدم به همراه مقداري توضيح

در بخشي از كدينگ از دستور Set استفاده به عمل اومده

اين دستور اقدام به اختصاص بخشي از حافظه به صورت اختصاصي به آبجكت مورد نظر شما ميكنه

فراموش نكنيد پس از اينكه كارتون با آبجكت ايجاد شده مورد نظر به پايان رسيد ، حافظه اختصاص داده شده در سيستم رو آزاد كنيد ( اين امر در كد به روز رساني شده در رويداد OnClose فرم اصلي به انجام رسيده )

دستورات در قالب يك تابع جهت مرتب تر شدن و سهل الوصول تر بودن پياده سازي شد ، تابع مربوطه SetMouseHook ناميده شده

و در آخر ، حتما ملاحظه كرديد كه همه برنامه ها بخشي با عنوان Setting دارن ، به صورت نمونه نحوه تنظيم اين مشخصه هم پياده سازي شد تا با نحوه انجام اين كار آشنا بشيد .

توضيح : عنوان تاپيك صحيح انتخاب نشده ، شما دكمه وسط ماوس رو غير فعال نكرديد ، غلطك ماوس غير فعال شده ، دكمه وسط ماوس با ثابت acMiddleButton شناخته ميشه ( البته احتمالا اشتباه از اونجا نشات گرفته كه غلطك برخي ماوسها با فشرده شدن كار دكمه وسط رو هم انجام ميده )

موفق باشيد

najafi87
سه شنبه 19 آبان 1394, 08:04 صبح
با تشکر از دوست خوبمون
بسیار عالی و کاربردیه
برای اینکه بتونید تو فرمهاتون ازش استفاده کنید
اول ماژولش رو توی فایلتون کپی کنید
بعدش در قسمت
form open
این کدها رو وارد کنید

اگه False رو به True تغییر بدید، دوباره میتونید دکمه وسط ماوس رو به کار بندازید
با تشکر از دوست خوبمون
با سلام
من این کد رو تو سابفرم تو اکثر رویداداش امتحان کردم اما اسکرول موس غیر فعال نشد.
اگه امکان داره راهنمایی فرمایید
با تشکر