PDA

View Full Version : استفاده ازدکمه های Webcontrol در Ajax Jquery

maryam_272
شنبه 01 آبان 1389, 14:30 عصر
با سلام
من درون سایتم بخشی دارم که نام و نام خانوادگی و ایمیل کاربر را برای ثبت در خبرنامه می گیرد و ثبت می کند من برای اینکه با زدن دکمه اینتر در واقع کلیک روی دکمه ثبت انجام شده باشد از کد زیر استفاده کرده ام

Dim Panel2 As Panel = New Panel
With Panel2
.Style.Add("text-align", "center")
.Style.Add("width", "100%")
.ID = "panel2"
.DefaultButton = Btn_AddKhabarname.UniqueID
.Controls.Add(Table)
End With
Column.Controls.Add(Panel2)

بعد از گذاشتن این کد برنامه درست جواب میداد اما من می خواستم عمل ثبت اطلاعات با ajax jquery انجام شود کد مربوطه رو نوشتم اما یک مشکل داشت و اون هم postback شدن صفحه بود که این با تعریف ajax منافات داشت
حالا من برای رفع این مشکل دکمه را به اینصورت تعریف کردم
Private WithEvents Btn_AddKhabarname As System.Web.UI.HtmlControls.HtmlInputButton

مشکل postback صفحه حل شد اما در بخش پنلی که قرار دادم تا نسبت به دکمه اینتر حساس شود کار نمی کند و این error را می دهد

The DefaultButton of 'panel2' must be the ID of a control of type IButtonControl.

که به این خط برنامه می گیرد
.DefaultButton = Btn_AddKhabarname.UniqueID

حالا می خوام بدونم آیا میشه از دکمه های webcontrol برای کار با AjaxJquery استفاده کنم ؟
اگه نه برای رفع این مشکل بوجود آمده باید چکار کنم؟

ali_zzr
شنبه 01 آبان 1389, 19:26 عصر
اولا پیغام خطا مربوط به تبدیل HtmlInputButton به IButtonControl است.
دوما اگر میخواهید از Jquery استفاده کنید که باید از توابع jquery استفاده کنید و میتوانید اصلا هیچ کاری با ASP.net (در مرحله ثبت ) نداشته باشید.
برای این منظور شما باید از توابع Ajax مربوطه استفاده کنید.کدهای بالا اصلا ربطی به jquery نداشت.
سیستم ثبت نام خبرنامه این سایت رو ببینید : 5rooz.com
(ستون سمت چپ)
در این سیستم در مرحله اول ASP.NET هیچ نقشی ندارد و فقط Jquery هست

maryam_272
یک شنبه 02 آبان 1389, 14:37 عصر
ممنون که وقت می ذارید
ببینید سوالم رو اینجوری مطرح می کنم
آیا می توان یک دکمه <asp:Button id="btnUpdate" onclick="btnUpdate_Click"
runat="server" Text="Update"></asp:Button> داشته باشیم و وقتی روی آن کلیک می کنیم صفحه رفرش نشود( این را جهت استفاده از این نوع دکمه برای کار با توابع ajax می خواهم)
اگر جواب نه هست و باید از دکمه html استفاده کنم چگونه defualt button را در یک قسمت تعیین کنم