PDA

View Full Version : گفتگو: نحوه احراز هویت کاربران در WINAPP

M-HONARMAND
شنبه 01 آبان 1389, 15:19 عصر
اگر بخواهیم برنامه ای تحت ویندوز که وظیفه آن مدیریت یک پایگاه داده از نوع SQL server بنویسیم با تعدادی کاربر عضو که درارای محدودیت عملیاتی در برنامه باشند ( دسترسی به قسمت های مختلف برنامه) ایا برای احراز هویت کاربران باید مشخصات کاربری آنها را در یک جدول جداگانه ثبت نمود یا میتوان از لاگین های ثبت شده سرور و کاربران دیتابیس استفاده نمود ؟ لطفا راهنمایی فرمایید... با تشکر

M.YasPro
شنبه 01 آبان 1389, 15:34 عصر
سلام
من از این روش استفاده میکنم :
یه جدول توی دیتابیسم دارم که کاربر هارو توش تعریف می کنم . فیلدهاش شامل نام کاربری و رمز عبور , id , بقیه فیلد ها هم بستگی به چیزهایی داره که میخوام سطح دسترسی روشون اعمال بشه (مثلا برای حراست یه جایی یه نرم افزار نوشتم که از نظر کارفرما و مسائل امنیتی، مشخصات همسر پرسنل فرقی با آدرس و تلفن هاش نداشت پس این چند تا فیلد رو که شامل مشخصات همسر و آدرس ها و تلفن ها می شد توی جدول users یه فیلد در نظر گرفتم)
وقتی کاربر از فرم لاگین وارد میشد یه DataRow رو با استفاده از فیلد های یوزری که وارد شده مقدار دهی می کردم ، بعد از این هر وقت کاربر فرم جدیدی رو باز می کرد اون DataRow رو به فرم مورد نظر می دادم تا سطح دسترسی ها رو روش اعمال کنه(توی Form_Load).
برای من که این روش خیلی به صرفه بود چون هم خودم ساخته بودمش یعنی هیچ Refrence اضافی یا Componnent یا هر چیز دیگه بیرون از کد خودم نمی خواست هم اینکه فقط یه بار لازم بود اطلاعات یوزر رو از DB بخونی پس کاراییش برای من خیلی بالا بود.
موفق باشید ./

M-HONARMAND
شنبه 01 آبان 1389, 16:05 عصر
سلام بر شما ابتدا از توضیحاتی که مبذول داشتید کمال تشکر را دارم

چطور نحوه دسترسی کاربر رو به یک قسمت خاص مشخص نمودید - بطور مثال اگر برنامه دارای چند فرم باشه و فرم های دارای سطوح امنیتی باشند چطور مشخص میکنید کاربر میتواند یک فرم خاص را مشاهده نماید و یا عملیات خاصی روی یک فرم خاص انجام دهد ؟

M.YasPro
شنبه 01 آبان 1389, 17:05 عصر
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=1115284