PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک جدول از دو یا چند جدول

f.shahabadi
شنبه 01 آبان 1389, 17:46 عصر
سلام
من با اکسس زیاد کار نکردم می شه بگین چه جوری می تونم یک جدول از دو یا چند جدول (معادل view در sql در اکسس) ایجاد کنم نیازمند کمک فوری شما هستم

ali190
شنبه 01 آبان 1389, 21:36 عصر
سلام
شما میتونید با استفاده از کوئریها نماهای مختلفی از یک یا چند جدول بسازید
در واقع شما در کوئریها داده های موجود در یک جدول را با شروط منطبق بر خواست خود بیرون میکشید و در واقع داده ها رو الک میکنید
البته این کوئریها از نوی select query هستند
در سایت سرچ کنید مطالب به وفور وجود دارند
اگر باز هم نیاز به توضیح بیشتری دارید بگید تا نمونه براتون قرار بدم
یاعلی

f.shahabadi
یک شنبه 02 آبان 1389, 19:13 عصر
با تشکر
ببینید من یک inner join بین دو جدول می خوام ایجادککنم یکی به من گفت با relationship میشه درست کردم ولی چه جوری در برنامم که با vb.net است استفاده کنم کوئری زیر را در برنامم نوشتم ولی خطا می ده
select TBLmorajea.*,TBLbimar.* from TBLmorajea INNER JOIN TBLbimar on TBLmorajea.sh_parvande= TBLbimar.sh_parvande where t_morajea > '" + Masktstart.Text + "' and t_morajea < '" + Masktend.Text + "' and n_bime='" + ComboBox1.Text + "' and n_khedamat='" + ComboBox2.Text + "'
حالا نمی دونم تو تالار .net بیویسم یا دوستان میتونن کمک کنن

sod_333
دوشنبه 03 آبان 1389, 10:39 صبح
سلام خسته نباشيد

من يه مشكل در اكسس دارم يه فرم دارم كه چندتا كمبو باكس داره با مقادير داخل آن در همان فرم سابفرم ايجاد كردم مي خواهم وقتي كه مقادير را انتخاب مي كنم بر طبق مقادير انتخاب شده جستجوي من رو در سابفرم داخل همان فرم نمايش بده هر كاري كردم نشد پارامتر تعريف كردم ولي پارامتر جداگانه داخل فرم كوچكي اجرا ميشه و مقدارها رو از من مي خواهد خواهش مي كنم راهنمايي كنيد خيلي هم فوريه ممنونم