PDA

View Full Version : اعداد فارسی

na3er-faraji
یک شنبه 02 آبان 1389, 10:30 صبح
سلام. چه جوری میشه در اکسس اعداد رو فارسی کرد؟ من حدود 4000 رکورد دارم که اطلاعاتش وارد شده . حالا میخام فیلد تلفن اعدادش فارسی باشه. باید چیکا کنم؟؟؟

zzzzzza
یک شنبه 02 آبان 1389, 11:34 صبح
ببين نمونه بدردت ميخوره

hoshy345
یک شنبه 02 آبان 1389, 11:45 صبح
ببخشید دوست عزیز میشه بگید کدوم فیلد و چه جوری اعداد رو فارسی میکنه؟
من که سر در نیاوردم ببخشید

na3er-faraji
یک شنبه 02 آبان 1389, 12:07 عصر
ممنون دوست عزیز. اما منم نفهمیدم چیکا کردین که بتونم تو برنامه خودم اعمال کنم. میشه بگید چی رو تغییر دادین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zzzzzza
یک شنبه 02 آبان 1389, 12:22 عصر
در قسمت كنترل پنل در REGIONAL AND LANGUAGE شما SAUDI ARABIA را انتخاب كن بعد فايل را باز كن حالت عدد بالا فارسي و پائين انگليسي ميشه
البته من از اين راه استفاده كردم شايد دوستان نظرات بهتري داشته باشند

na3er-faraji
یک شنبه 02 آبان 1389, 12:40 عصر
یعنی چی؟ شما برنامه ای که به من دادین رو سیستمم درسته. اما برنامه های خودم درست نیست؟؟؟ مطمینید تنظیمات دیگه ای انجام ندادین. شما فایل به من دادین من بدون اینکه تنظیمان کنترل پانل رو عوض کنم درسته؟ اما فایل خودم هنوز انگلیسیه؟ قضیه چیه؟؟؟ اگه شما فقط تنظیمات کنترل پانل رو دستکاری کرده باشین فقط باید رو سیستم خودتون درست باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zzzzzza
یک شنبه 02 آبان 1389, 12:45 عصر
فايلت را آپ كن تا برات توضيح بدم

zzzzzza
یک شنبه 02 آبان 1389, 12:51 عصر
اگر داخل نمونه توجه كنيد متوجه ميشود فرمت تكست بالا:
Numeral Shapes=System
و فرمت تكست پائين
Numeral Shapes=Arabic
تعريف شده است
همين كار را براي فايل خودت انجام بده حتما نتيجه ميگيري

na3er-faraji
یک شنبه 02 آبان 1389, 13:13 عصر
ببخشید اینقد میپرسم؟ اما فرمت رو از کجا باید تغییر داد؟ آیا روشی هست که فیلدها داخل خود ستون ها هم فارسی دیده بشه؟ مثلا موقعی که select می گیریم؟؟؟؟؟؟؟؟

zzzzzza
یک شنبه 02 آبان 1389, 13:45 عصر
در قسمت Form Design همان فرم رفته سپس روي Text Box مورد نظر كليك راست كن (مثلا روي تكس باكس n) بعد از قسمت Properties را كليك راست كن حالا گزينه Format را انتخاب كن و تنظيماتي كه گفتم را اعمال كن.
در مورد سئوال دوم منظورت را دقيقا متوجه نشدم يعني در يك تيبل اعداد فارسي يا انگليسي باشد يا ...

na3er-faraji
یک شنبه 02 آبان 1389, 14:15 عصر
بله داخل خود تیبل. میشه؟؟؟؟؟؟؟؟

zzzzzza
یک شنبه 02 آبان 1389, 15:36 عصر
البته به نظر من :
از آنجآئي كه در تيبل قابليت كد نويسي محدود است و امكان تعريف فرمت مورد نظر شما ، همانند فرم در آن وجود ندارد فكر ميكنم اين كار در خود تيبل وجود نداشته باشد.
ولي شما ميتوانيد فرمي را بسازيد همان تيبل را فراخواني كند و هر چقدر كه بخواهي فرمت آن را تغيير دهي.
در برنامه هاي كاربردي تيبل به عنوان محلي براي ذخيره سازي اطلاعات در نظر گرفته ميشود و فرمت آن در فرم تعريف ميشود و نيازي هم نيست كار بر سيستم تيبل را باز كند فقط دسترسي آن از طريق فرم آن هم با سطوح دسترسي كه شما اجازه ميدهيد طراحي ميشود