PDA

View Full Version : save و load برای فایل های متنی در دات نت

kpasargad
یک شنبه 02 آبان 1389, 20:03 عصر
سلام دوستان
من این سوال رو از هرکسی پرسیدم یا نمی دونست یا حالشو نداشت بگه
آخر یه نفر منو ارجاع داد به این جا و امیدوارم بچه های این جا کمکم کنن :X
چیزی که من می خوام یه برنامه است که یه تکست باکس داره و دو تا دکمه . اولی سیو و دومی لود . یعنی کاربر تو تکست باکس یه متن رو می نویسه ، بعد از طریق دکمه سیو اون رو تو یه فایل متنی سیو می کنه . و دکمه لود می تونه یه متن رو از یه فایل متنی تو تکست باکس بارگذاری کنه. همین!
درضمن اینم اگر می دونید بگید . اگر بخوایم تو یه برنامه حالت عضویت و ورود کاربری بسازیم باید چی کار کنیم؟ منظورم اینه کابر یه یوزر نیم پسورد وارد کنه و وارد اکانت خودش در برنامه بشه . برای خوندن پسورد و یوزر نیم و مطابقت و ... باید چی کار کنم؟

nosrati1363
یک شنبه 02 آبان 1389, 21:27 عصر
سلام از کنترل RichTextBox استفاده کن چون هم Save داره هم Load
برای این کار وقتی دکمه Save رو زدی ديالوگ SaveFileDialog رو باز کن هر مسیری که کاربر انتخاب کرد رو به متد Save کنترل بده

RTB.Save(Path)برای Load هم از متد Load کنترل استفاده کن
*اگه جواب گرفتی ت ش ک ر یادت نره

Saman_12
یک شنبه 02 آبان 1389, 22:02 عصر
Save :

FileIO.FileSystem.WriteAllText("Path of file", "Text or string", False)
Load :

Dim NString As String = ""

NString = FileIO.FileSystem.ReadAllText("Path of file")

Alghoochi
یک شنبه 02 آبان 1389, 22:45 عصر
سلام دوستان
من این سوال رو از هرکسی پرسیدم یا نمی دونست یا حالشو نداشت بگه
آخر یه نفر منو ارجاع داد به این جا و امیدوارم بچه های این جا کمکم کنن :X
چیزی که من می خوام یه برنامه است که یه تکست باکس داره و دو تا دکمه . اولی سیو و دومی لود . یعنی کاربر تو تکست باکس یه متن رو می نویسه ، بعد از طریق دکمه سیو اون رو تو یه فایل متنی سیو می کنه . و دکمه لود می تونه یه متن رو از یه فایل متنی تو تکست باکس بارگذاری کنه. همین!
درضمن اینم اگر می دونید بگید . اگر بخوایم تو یه برنامه حالت عضویت و ورود کاربری بسازیم باید چی کار کنیم؟ منظورم اینه کابر یه یوزر نیم پسورد وارد کنه و وارد اکانت خودش در برنامه بشه . برای خوندن پسورد و یوزر نیم و مطابقت و ... باید چی کار کنم؟
برای عضویت می تونی از بانک اطلاعاتی استفاده کنی. توی بانک اطلاعاتیت یه جدول برای کاربرانت تهیه کن و فیلدهای مشخصات کاربرانت رو اونجا ذخیره کن. فقط حتما پسوردو کد کن تا امنیت برنامه ات زیر سوال نره.
تو موقع وارد شدن یا Login هم می تونی اطلاعات وارد شده توسط کاربر رو با بانک اطلاعاتی مقایسه کنی و اگه درست بود به کاربر اجازه ورود به سیستم داده بشه.

hero4000
دوشنبه 03 آبان 1389, 08:33 صبح
خوب اگه قراره بانک اطلاعاتي داشته باشي پس بهتره همون تکسباکس رو هم توي بانک ذخيره کن ديگه :متفکر:

Alghoochi
دوشنبه 03 آبان 1389, 14:31 عصر
خوب اگه قراره بانک اطلاعاتي داشته باشي پس بهتره همون تکسباکس رو هم توي بانک ذخيره کن ديگه :متفکر:
بله اگه بخوان متن های هر کاربر فقط توسط خودش قابل بازیابی و دسترسی باشه بهتره متن ها رو هم توی بانک اطلاعاتی ذخیره کنن.

kpasargad
دوشنبه 03 آبان 1389, 17:10 عصر
واقعا ممنونم دوستان
از اول هم باید همین جا میومدم >:D<
اگر بخوام یه بانک اطلاعاتی ایجاد کنم که قابلیت ساخت اکانت توسط خود کاربر رو داشته باشه باید چی کار کنم؟ و چطوری فایل تکست رو تو بانک اطلاعاتی ذخیره کنم؟
پیشاپیش ممنون

hero4000
سه شنبه 04 آبان 1389, 08:04 صبح
دوست عزيز بانک که خودش قابليت ساخت اکانت رو نداره شما بايد خودت يک بانک بسازي ( براي شما فکر مي کنم اکسس کفايت ميکنه ) اونوقت جداول و فيلدهات رو طبق نياز خودت طراحي کني و توي برنامت ازش استفاده کني
راستي مگه شما نگفتي متن يک تکسباکس رو ميخواي ذخيره کني ؟

پس چرا فايل متني رو ميخواي توي بانکت بريزي ! خود متن تکس باکس رو که خيلي راحت ميتوني توي بانک ذخيره کني
قبل از هر کاري بهتره يک سرچ توي سايت بزني و چند نمونه برنامه براي کار با بنک اطلاعاتي دانلود کني و روشون کار کني تا اصل قضيه کاملا دستت بياد بعد شروع به نوشتن برنامت بکني :چشمک:

kpasargad
شنبه 15 آبان 1389, 16:22 عصر
من هر چی گشتم نتونستم اون چیزی که می خواستم رو پیدا کنم
شاید به خاطر اینه که یه خورده مبتدیم
اما میشه یه نفر لطف کنه و برنامش رو برام بنویسه؟ منظورم این بانک اطلاعاتی و ... است
یه نفر هم توضیح بده چطوری می تونم از دیالوگ های save و load استفاده کنم؟

nosrati1363
یک شنبه 16 آبان 1389, 23:09 عصر
برای استفاده از دیالوگ ها به این روش عمل کن
در toolbox در قسمت dialog رویsavefiledialog دوبار کلیک کن تا به پروژت اضافه بشه

private sub save ()
if savefiledialog1.showdialog=system.windows.form.yes then
rtb.save(savefiledialog1.filename)
end if
end sub
برای Open هم همینجوری