PDA

View Full Version : مبتدی: ذخیره تکس در دیتابیس با همان خاصیت ظاهریش

reza_edu
دوشنبه 03 آبان 1389, 07:42 صبح
سلام دوستان من تو برنامم قصد دارم تا یه صفحه مثل صفحه ورد مثل ورد پد درست کنم که کاربر بتونه اندازه و رنگ فونت رو تعقیر بده حالا میخوام بدونم این اطلاعات نظیر اندازه فونت و رنگش چه جوری تو دیتابیس ذخیره میشه چون من هر کاری کردم نشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟:افسرده: دوباره که تو وردپدم همان اطلاعات رو نگاه میکنم فنتش تعقیر میکنه!!!!!! ساده میشه رنگشم مشکی نوع دیتا تایپ رو تکس تعریف کردم چی باید تعریف کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:گریه:

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 03 آبان 1389, 08:30 صبح
شما خاصيت Text رو ذخيره ميكنيد ، اين خاصيت فقط متن رو برميگردونه. براي اينكه بتونيد ستايل رو هم داشته باشيد بايد خاصيت Rtf رو ذخيره كنيد. زمان واكشي و نمايش هم براي همين خاصيت تنظيم كنيد (اطلاعات ذخيره شده رو به Rtf بديد)

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 03 آبان 1389, 10:26 صبح
سلام.نوع فیلدی که در دیتابیس انتخاب کردید چی هست؟

Rezahak
دوشنبه 03 آبان 1389, 20:53 عصر
با سلام
شما می توانید یک Table داشته باشید که فیلد های آن شامل تمام Property مورد نظر شما باشد و به ازای هر Text یک رکورد با تمام خصوصیات مد نظر خود در جدول فوق درج کنید

reza_edu
دوشنبه 03 آبان 1389, 21:35 عصر
سلام ممنون از دوستانی که به سوال بنده پاسخ دادن و عذر خواهی بنده را به دلیل دیر سرزدن به تاپیکی که خودم ایجاد کردم بپذیرید:افسرده:
شما خاصيت Text رو ذخيره ميكنيد ، اين خاصيت فقط متن رو برميگردونه. براي اينكه بتونيد ستايل رو هم داشته باشيد بايد خاصيت Rtf رو ذخيره كنيد. زمان واكشي و نمايش هم براي همين خاصيت تنظيم كنيد (اطلاعات ذخيره شده رو به Rtf بديد)
من تازه کارم داداش یکم واضح تر بگو Rtf خودش یه جور دیتا تایپ؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.نوع فیلدی که در دیتابیس انتخاب کردید چی هست؟
گفتم ntext هست مگه فرقی میکنه؟؟؟؟؟؟(البته الان که دارم مینویسم دقیق مطمئن نیستم چون این سیستم زاقارتی رو واسه اینتر نت کنار گذاشتم و تو اونیکی سیستمم اسکیوال نصبه خلاصه ببخشید اگه نوعش رو دقیق نگفتم)

با سلام
شما می توانید یک Table داشته باشید که فیلد های آن شامل تمام Property مورد نظر شما باشد و به ازای هر Text یک رکورد با تمام خصوصیات مد نظر خود در جدول فوق درج کنید
یکم واضح بگید خوب من چی کار باید بکنم؟؟؟؟؟

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 03 آبان 1389, 22:18 عصر
سلام.شما از چه ابزاری برای نوشتن متن ها و ارسال به دیتابیس استفاده کردید؟ مثلا RichEdit این قابلیت رو به شما میده و متن ارسالی شما رو با فرمت rtf به دیتابیس ارسال میکنه.

reza_edu
دوشنبه 03 آبان 1389, 23:04 عصر
سلام ممنون از پاسخ سریع شما من متن رو از تو لیست باکس میخونم تو ویبی داتنت کار میکنم کارم اشتباه؟؟؟؟؟؟ اگه هست باید چه ابزاری رو از تولباکس انتخاب کنم ممنون میشم راهنمائی کنید:خجالت:

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 04 آبان 1389, 05:26 صبح
سلام.حالا من درمورد vb.net اطلاعی ندارم ولی فکر میکنم باید ابزاری مثل richedit داشته باشد.که با اون شما میتونید اینکارو انجام بدید.

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 04 آبان 1389, 08:04 صبح
دوست عزيز همونطور جناب صادقيان گفتند بهترين گزينه براي اين كار RichTextBox يا RichEdit است.
اين نمونه ساده رو نگاه كنيد هم (تقريبا) ساختار rtf توش معلوم شده و نحوه ذخيره سازي.

reza_edu
سه شنبه 04 آبان 1389, 14:18 عصر
سلام داداش خیلی حال دادی کدت خیلی باحال بود من که حال کردم فقط یه چیز رو نفهمیدم اونم این بود btnColor
چیه؟ چه جوری و از کجا آوردیش!!!!!!!!!!!:لبخند:

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 04 آبان 1389, 17:07 عصر
btnColor
چیه؟ چه جوری و از کجا آوردیش!!!!!!!!!!!:لبخند:
یه کامپوننت مثل بقیه کامپوننتها!
نمونه اینجور کامپوننت ها توی اینترنت ریخته ، این یکی رو شرکت Component Factory ساخته. dll این کامپوننت (به اضافه یک سری ابزار دیگه) توی همین مثال (پوشه bin) هست.

reza_edu
سه شنبه 04 آبان 1389, 18:22 عصر
من یکم گیج کردم چون تابحال با اینجور کامپوننت ها کار نکردم از شما خیلی ممنونم.