PDA

View Full Version : چگونه سرعت پروژه را افزایش دهیم

آرام جان گل
دوشنبه 03 آبان 1389, 10:44 صبح
سلام
من پروژه ای دارم که در حال حاضر در صفحه اصلی آن یک Iframe وجود دارد و این صفحه ازMasterPage ارث می برد . با هر بار درخواست از سمت سرور یکی از صفحات پروژه در این IFrame نمایش میابد و در ضمن این IFrame در یک UPdatePanel قراردارد تا با هر بار درخواست از سمت سرور صفحه دچار چشمک زدن نشود(البته می دونم اینو می دونید)

چون فکر می کنم که UPdatePanel سرعت را پایین میاره می خوام کاری کنم که حجم صفحات تا حد امکان کم شود . یعنی صفحاتم را چند تکه کنم مثلا نمایش داده ها در گرید را در یک صفحه قرار دهم و حتی زمانی که می خوام وارد قسمت درج شوم یک صفحه دیگر فقط با چند تا تکست باکس را از سرور در خواست کنم.
در این صورت زمانی که صفحه ای درخواست می شود فقط صفحه ای با گرید نمایش داده می شود و زمانی که دکمه درج کلیک می شود و صفحه دوباره سمت سرور می رود فقط صفحه ای با چند تا تکست باکس درخواست می شود که مسلماً حجمش از صفحه ای که هم گرید داره و هم قسمت FormView کمتر است

اما نمی دونم این چیزی که فکر می کنم چقدر درسته و نمی دونم چطوری باید اون را تست کنم تا از لحاظ سرعت بررسیش کنم

آیا کاری که در موردش فکر می کنم (چند تکه کردن صفحات) به صرفه تره یا اینکه UPdatePanel را حذف کنم. چون توی هر کدام از صفحات در خواستی من هم یک UPdatePanel دیگه هم هست.

آیا نرم افزاری وجود داره تا بتونه در زمینه سرعت صفحات وبی به من کمک کنه

ممنون
راهنمایی کنید