PDA

View Full Version : سوال: مواردی برای ساخت یه برنامه استاندارد ( رزولوشن و...)

maktab
دوشنبه 03 آبان 1389, 11:16 صبح
من می خواستم برنامه هایی که می نویسم دارای یه رزولوشن استانداردی باشند. یعنی وقتی توی هر کامپیوتری اجر بشند با هر رزولوشنی، برنامه خود به خود، خود را با تنظیمات رزولوشن ویندوز سازگار کند مثل تمام برنامه هایی استاندارد موجود در بازار! همچنین می خوام اگر کاربر برنامه را مین یا مکث کرد منوها و ایتم های استفاده شده در برنامه به هم نخورند و از این چنین تنظیماتی که توی تمام برنامه ها هست.
برای ساخت چنین برنامه های استانداردی چه باید کرد؟ اگر می شه حداقل مواردش را بگید من توی تالار سرچ می کنم راه حلش را پیدا می کنم. اگر موردی هم سراغ دارید که توی تالار تا حالا بیان نشده بصورت کامل توضیح بدید.
ممنون.

M.YasPro
دوشنبه 03 آبان 1389, 11:26 صبح
در مورد Control.Anchor جستجو کنید .
توی دات نت همه کنترل ها پراپرتی به نام anchor دارند که معرف " حفظ موقعیت در زمان تغییر سایز ، از چهار طرف اصلی هستند "

ایمان مدائنی
دوشنبه 03 آبان 1389, 11:57 صبح
من می خواستم برنامه هایی که می نویسم دارای یه رزولوشن استانداردی باشند. یعنی وقتی توی هر کامپیوتری اجر بشند با هر رزولوشنی، برنامه خود به خود، خود را با تنظیمات رزولوشن ویندوز سازگار کند مثل تمام برنامه هایی استاندارد موجود در بازار! همچنین می خوام اگر کاربر برنامه را مین یا مکث کرد منوها و ایتم های استفاده شده در برنامه به هم نخورند و از این چنین تنظیماتی که توی تمام برنامه ها هست.
برای ساخت چنین برنامه های استانداردی چه باید کرد؟ اگر می شه حداقل مواردش را بگید من توی تالار سرچ می کنم راه حلش را پیدا می کنم. اگر موردی هم سراغ دارید که توی تالار تا حالا بیان نشده بصورت کامل توضیح بدید.
ممنون.
براي تغيير رزولوشن من يك نمونه برنامه در لينك زير گذاشتم بگير كارتو راه ميندازه
كارش اينه هنگام اجرا رزولوشن فعلي سيستم رو نگه ميداره و تغيرش ميده و وقتي برنامه بسته بشه رزولوشن به حالت اول بر ميگرده
http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=1124710&postcount=27