PDA

View Full Version : سوال: update کردن بانک در vb.net

f_arab
دوشنبه 03 آبان 1389, 11:28 صبح
سلام
وقتی اطلاعات دیتابیسم رو از طریق sql تغییر میدم یا رکوردی را در جدول اضافه یا حذف میکنم این تغییرات در برنامه اِعمال نمی شود و فقط اطلاعاتی از دیتابیس در برنامه قابل مشاهده است که قبل از اضافه کردن بانک به برنامه ایجاد شده و بعد از اون هیچ تغییراتی دیده نمیشه:افسرده:
از دوستان برنامه نویس خواهش میکنم منو راهنمایی کنن، برام خیلی مهمه
متشکرم

hooooman
دوشنبه 03 آبان 1389, 11:48 صبح
سلام
بعد از اعمال هر تغييري رمي ديتابيس دوباره Ds رو با اطلاعات جديد پر كنيد

Alghoochi
دوشنبه 03 آبان 1389, 14:29 عصر
اگه از Data Adapter برای اتصال و دریافت بانک اطلاعاتیت استفاده کردی کافیه از Dataadapter.Update() استفاده کنی.

f_arab
دوشنبه 03 آبان 1389, 15:08 عصر
اگه از Data Adapter برای اتصال و دریافت بانک اطلاعاتیت استفاده کردی کافیه از Dataadapter.Update() استفاده کنی.
این دستور رو که وارد میکنم خطای زیر رو میده

name 'dataadapter' is not declared

از دیتا سورس و add new conection دیتابیسم رو به برنامه اضافه کردم
بانک اطلاعاتیم هم sql هست

بعد از اعمال هر تغييري رمي ديتابيس دوباره Ds رو با اطلاعات جديد پر كنيد
چطور دوباره ds رو با اطلاعات جدید پر کنم
من مبتدی هستم و تازه شروع به کار با vb.net کردم لطفا منو راهنمایی کنید

xminxmin
دوشنبه 03 آبان 1389, 15:13 عصر
بهترین راه برای شما استفاده از کتاب و یا PDF هست.:لبخندساده:
چون اگر حتی شما این مشکل رو هم حل کنید باز هم زوایای زیادی هست که می تونه مشکل ساز باشه.
با کتاب اصلوی و از ابتدا شروع کنید و سطح دانش خودتون رو ارتقا بدید:لبخندساده:

f_arab
دوشنبه 03 آبان 1389, 15:24 عصر
بهترین راه برای شما استفاده از کتاب و یا PDF هست.:لبخندساده:
دوست عزیز از راهنمایی شما ممنونم
من از سی دی آموزشی و pdf استفاده کردم ولی خب خیلی از قسمتها توی اون توضیح داده نشده و فرصتم هم کمه به خاطر همین اینجوری راهنمایی میخوام و گرنه سعی میکردم از کتاب استاده کنم:چشمک:

Alghoochi
دوشنبه 03 آبان 1389, 15:59 عصر
اطلاعات توسط برنامه دستکاری میشن یا توسط Sql یا یک برنامه دیگه.

اگه اطلاعات توسط خود برنامه دستکاری میشن و میخوای اطلاعات تغییر داده شده در بانک اطلاعاتیت ذخیره بشه از DataAdapter استفاده کن.
ولی اگه اطلاعات توسط Sql دستکاری و تغییر داده میشن می تونی از یه Timer برای دریافت اطلاعات جدید استفاده کنی.

f_arab
دوشنبه 03 آبان 1389, 19:36 عصر
اطلاعات توی sql دستکاری میشن به عنوان مثال یک sp جدید توی sql درست کردم ولی هر کاری میکنم به دیتاست اضافه نمیشه و فقط جدول و sp ای رو که از قبل ایجاد کرده بودم توی دیتاست دارم.
میشه توضیح بدین چطور با استفاده از کنترل تایمر میتونم اطلاعاتمو آپدیت کنم؟

اگه اطلاعات توسط خود برنامه دستکاری میشن و میخوای اطلاعات تغییر داده شده در بانک اطلاعاتیت ذخیره بشه از DataAdapter استفاده کن.

منظورتون اینه که یه متغیر از نوع dataadapter تعریف کنم و بعد دستور آپدیتو بهش بدم؟

متشکرم

f_arab
چهارشنبه 05 آبان 1389, 09:51 صبح
سلام
کسی منو اهنمایی نمیکنه؟:ناراحت:

Alghoochi
چهارشنبه 05 آبان 1389, 11:14 صبح
فرض کن یه برنامه چند کاربره داری. که بانک اطلاعاتی روی سرور قرار داره. هر کاربر ممکنه اطلاعاتی رو تغییر بده، رکوردهایی رو به جدول ها اضافه کنه و رکوردی رو حذف کنه. اطلاعات دائم درحاله تغییره.
شما برنامه ای نوشتید که بر کار بقیه مدیریت می کنه. اگه بخوای از آخرین تغییرات باخبر باشی می تونی یه تایمر تعریف کنی و تنظیم کنی بعد از مثلا 2 ثانیه یه بار تیک بزنه. تو هربار اجرا هم می تونی اطلاعات بانک اطلاعاتی رو دریافت کنی و نمایش بدی.
اگه به صفحه کارکرد ADSL ها دقت کنی می بینی اطلاعات نمودار ها هرچند ثانیه یکبار تغییر می کنه و به روز میشه.

اگه برنامه شما مشابه این برنامه است از تایمر استفاده کن.
ولی اگه رکوردها در داخل خود برنامه به بانک اضافه می شن و یا کم می شن و از همون Data Adapter استفاده کن. DataAdapter یه کلاسه باید یه شیئ ازش بسازی.
اگه توی محیط برنامه رکوردها دستکاری و یا کم و زیاد میشن و با بسته شدن برنامه رکوردها دیگه وجود ندارند چون روی فایل sql نوشته نشدن باید از DataAdapter استفاده کنی.

امیدوارم گیج نشده باشی و این توضیح مشکل شما رو حل کنه

f_arab
چهارشنبه 05 آبان 1389, 14:53 عصر
سلام
مشکل آپدیت برنامه حل شد یعنی هر تغییری به دیتایس میدم وارد برنامه میشه ولی مشکل حالت برعکسش هنوز برقراره
به هر شکلی از sqldataadapter استفاده کردم رکورد جدید روی فایل sql نوشته نشد میشه بگین برای این کار باید از چه دستوری استفاده کنم؟:متفکر:
ممنون میشم بازم منو راهنمایی کنید

f_arab
چهارشنبه 05 آبان 1389, 22:27 عصر
سلام
اگه از دوستان کسی هست که میتونه به من کمک کنه لطفا راهنماییم کنه:چشمک: