PDA

View Full Version : تعریف بانک ها در خود دات نت یا در sql server

samaram
دوشنبه 03 آبان 1389, 16:05 عصر
تا حالا هر وقت خواستم بانک های برنامه ام رو طراحی کنم در محیط خود sqlserver2005 انجام دادم. اما دیدم معمولا بانک ها رو در محیط خود دات نت میسازن. میخوام بدونم کدوم روش بهتره؟

Reza_Yarahmadi
دوشنبه 03 آبان 1389, 16:17 عصر
بانك ها فرقي نميكنند ولي نحوه مديريت اونها با هم فرق ميكنه.
VS فقط بخش كوچكي از SQL Server رو داراست (معروف به Express). اين پك محدوديت هاي زيادي داره هم از نظر فضايي كه در اختيار داريد هم از نظر سرعت و .... براي توضيحات كاملتر تفاوت MSSQL و SQLEXPRESS رو جسجتو كنيد.
Express براي برنامه هايي كاربرد داره كه اطلاعات زيادي ذخيره نميشه و به امكانات زيادي نياز نداره‌(بطور خلاصه براي برنامه هاي كوچيك)

samaram
سه شنبه 04 آبان 1389, 09:52 صبح
بانك ها فرقي نميكنند ولي نحوه مديريت اونها با هم فرق ميكنه.
VS فقط بخش كوچكي از SQL Server رو داراست (معروف به Express). اين پك محدوديت هاي زيادي داره هم از نظر فضايي كه در اختيار داريد هم از نظر سرعت و .... براي توضيحات كاملتر تفاوت MSSQL و SQLEXPRESS رو جسجتو كنيد.
Express براي برنامه هايي كاربرد داره كه اطلاعات زيادي ذخيره نميشه و به امكانات زيادي نياز نداره‌(بطور خلاصه براي برنامه هاي كوچيك)
پس با این حساب بهتره من روال رو برای تمام پروژه هام اعم از کوچیک و بزرگ روی sql server بذارم. یعنی جدا نصبش کنم. درسته؟

Reza_Yarahmadi
سه شنبه 04 آبان 1389, 10:03 صبح
پس با این حساب بهتره من روال رو برای تمام پروژه هام اعم از کوچیک و بزرگ روی sql server بذارم. یعنی جدا نصبش کنم. درسته؟ بستگي به توقع شما از پروژه داره ، اگر ميخوايد حجم داده زيادي نصب كنيد ، بانك رو روي سرور بذاريد ، ... استفاده از MSSQL توصيه ميشه ولي اگر برنامه Local عمل ميكنه و حجم اطلاعات هم خيلي زياد نميشه (بيشتر از 2 3 گيگ نميشه) از EXPRESS استفاده كنيد به صرفه تره (چون نه نيازي به نصب جدا داره نه Attach كردن ....)