PDA

View Full Version : چک کردن لاگین بودن مدیر

amirfallah3301
دوشنبه 03 آبان 1389, 16:09 عصر
باعرض سلام و ادب
من تازه asp.net رو دارم یاد می گیرم (به خاطر پروژه ام ) ، دارم یه سایتی می زنم و می خوام وقتی مدیر سایت می خواد وارد صفحات مربوط به مدیر بشه (مثلا صفحه ی اضافه کردن مطالب و ...و هر صفحه ی دیگر ) یه کدی باشه که چک کنه که ادمین قبلا لاگین کرده یا نه و اگه لاگین نکرده بود ، منتقل بشه به صفحه ورود مدیریت .یه چیزی در مورد سیشن شنیدم و یه کدی برای لاگین نوشتم:

SqlDataAdapter sqa = new SqlDataAdapter();
DataSet ds = new DataSet();
conn.Open();
sqa.SelectCommand = new SqlCommand("select username,pass From admin Where username=@tu AND pass=@tp", conn);
sqa.SelectCommand.CommandType = CommandType.Text;
sqa.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@tu", TextBox1.Text);
sqa.SelectCommand.Parameters.AddWithValue("@tp", TextBox2.Text);
sqa.Fill(ds, "user");
if (ds.Tables["user"].Rows.Count != 0)

{
DataRow dr = ds.Tables["user"].Rows[0];
Session.Add("id", dr["username"]);
Response.Redirect("adminpanel.aspx");
}
else
{
Label2.Text = "نام کاربری یا رمز عبور معتبر نیست ";
}
حالا چه کدی رو توی صفحات دیگر بنویسم که چک کنه کاربر لاگین کرده یا نه؟

majnun
دوشنبه 03 آبان 1389, 19:14 عصر
الا چه کدی رو توی صفحات دیگر بنویسم که چک کنه کاربر لاگین کرده یا نه؟

وقتی کاربر لاگین میکنه یه رکورد به یه جدول کاربران حاضر در سایت اضافه میکنی و وقتی خروج رو زد رکوردش با یوزر خودشو حذف میکنی...

بعد موقع ورود به سایت چک میکنی این نام کاربری تو اون جدول نباشه ...
به همین راحتی

archDevil
دوشنبه 03 آبان 1389, 19:37 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز
شما می خواهید از Session برای تشخیص لاگین کردن استفاده کنی بهتر که این کار رو نکنی چون Session دارای ماندگاری کمتری است امکان داره که به دلیل عواملی از بین بره یا با بسته شدن مرورگر از بین بره می تونی از Application استفاده کنی که دارای ماندگاری زیادی هست البته برای امنیتش باید بعد از خروج مدیر مقدارشو تغییر بدی که دوباره با وارد شدن بدون وارد کردن User و Pass وارد صفحه مدیر نشه
امیدوارم که این مطلب راهنمایی لازم رو کرده باشه

amirfallah3301
دوشنبه 03 آبان 1389, 20:14 عصر
وقتی کاربر لاگین میکنه یه رکورد به یه جدول کاربران حاضر در سایت اضافه میکنی و وقتی خروج رو زد رکوردش با یوزر خودشو حذف میکنی...

بعد موقع ورود به سایت چک میکنی این نام کاربری تو اون جدول نباشه ...
به همین راحتی
دوست عزیز
من می خوام اگه کاربر کلید لاگین رو نزد و سرزده خارج شد ، کاربر بعدی نیاد پای سیستم وارد مدیریت بشه:لبخند: ، می خوام توی سیشن باشه که از این لحاظ مطمئن باشه

amirfallah3301
دوشنبه 03 آبان 1389, 20:16 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز
شما می خواهید از Session برای تشخیص لاگین کردن استفاده کنی بهتر که این کار رو نکنی چون Session دارای ماندگاری کمتری است امکان داره که به دلیل عواملی از بین بره یا با بسته شدن مرورگر از بین بره می تونی از Application استفاده کنی که دارای ماندگاری زیادی هست البته برای امنیتش باید بعد از خروج مدیر مقدارشو تغییر بدی که دوباره با وارد شدن بدون وارد کردن User و Pass وارد صفحه مدیر نشه
امیدوارم که این مطلب راهنمایی لازم رو کرده باشه
سلام ممنون که پاسخ دادین ، من به همین دلیل می خوام از سیشن استفاده کنم ، که اگه مرورگر رو بست نیاز به لاگین مجدد داشته باشه، حالا می شه بفرمایید چطور می شه از سیشن فراخوانی بگیرم که کاربر وارد شده به صفحات دیگر همان کاربر است ، (خیلی ساده است ولی من خیلی حرفه ای نیستم)