PDA

View Full Version : حرفه ای: دسترسی مستقیم به مقادیر در لایه DataAccess

Beyondsoft
دوشنبه 03 آبان 1389, 16:47 عصر
سلام
من می خواستم لایه دیتا به جای اینکه یک DataTable و یا یک DataSet به من خروجی بدهد مقادی فیلد ها را مستقیم برای من باز گرداند.
به عنوان مثال:

txtTitle.Text = Data.Cutomer.selectRow(123).Title;

در این مثال عدد 123 در واقع ID آن مشتری می باشد.

M.YasPro
دوشنبه 03 آبان 1389, 17:23 عصر
سلام
شما یه متد توی dataaccess ت بنویس که یه مقدار بر می گردونه و اونو فراخونی کن ( اگر توی معماری لایه ای شما ui میتونه مستقیم به dataaccess دسترسی داشته باشه )
موفق باشید ./

Sirwan Afifi
دوشنبه 03 آبان 1389, 17:30 عصر
اول باید سلکت رو انجام بدی
اول فیلدو سرچ کن بعد توی تکست باکس نشون بده

Beyondsoft
دوشنبه 03 آبان 1389, 17:44 عصر
سلام
شما یه متد توی dataaccess ت بنویس که یه مقدار بر می گردونه و اونو فراخونی کن ( اگر توی معماری لایه ای شما ui میتونه مستقیم به dataaccess دسترسی داشته باشه )
موفق باشید ./

من منظور شما رو متوجه نشدم. لطفاً یه مثال بنویسید یا بیشتر توضیح دهید.

mahdi87_gh
دوشنبه 03 آبان 1389, 20:55 عصر
دوست عزیز شما که لایه دیتا رو طراحی کردی و dataTable برمیگردونی، چطور نمی تونید که فیلد رو برگردونید؟!!!
تابعی در لایه دیتا تعریف کنید که مقدار بازگشتی آن از نوع string باشد، در داخل این تابع بعد از اینکه اطلاعات را داخل dataTable لود کردید، از کدی مثل زیر برای خواندن مقادیر فیلدها استفاده کنید.

tbl.Rows[0]["fieldname"].ToString();
یا اگر میخواین که بجای لود کل اطلاعات درون یک جدول فقط مقدار یک فیلد رو از دیتابیس برگردونید، از یک کامند استفاده کنید و اون رو بصورت Scalar اجرا کنید.

Beyondsoft
سه شنبه 04 آبان 1389, 18:17 عصر
دوست عزیز شما که لایه دیتا رو طراحی کردی و dataTable برمیگردونی، چطور نمی تونید که فیلد رو برگردونید؟!!!
تابعی در لایه دیتا تعریف کنید که مقدار بازگشتی آن از نوع string باشد، در داخل این تابع بعد از اینکه اطلاعات را داخل dataTable لود کردید، از کدی مثل زیر برای خواندن مقادیر فیلدها استفاده کنید.

tbl.Rows[0]["fieldname"].ToString();
یا اگر میخواین که بجای لود کل اطلاعات درون یک جدول فقط مقدار یک فیلد رو از دیتابیس برگردونید، از یک کامند استفاده کنید و اون رو بصورت Scalar اجرا کنید.

اول از همه ممنون از نگاه عاقل اندر سفیه شما دوست عزیزم!

اگر به مثال من دقت کرده باشید کلاس لایه دیتا به صورت خود کار و به شکل async کل فیلد ها رو لود کرده می آورد. به این شکل برنامه نویس لایه پایین به راحتی و بدون نیاز به مشاهده لایه دیتا به آن اتصال برقرار می کند.