PDA

View Full Version : حرفه ای: upload file در Virtual directory

sokote_bi_payan
دوشنبه 03 آبان 1389, 17:13 عصر
به نام خدا
سلام خسته نباشید

دوستان من طریقه آپلود کردن فایل یک فایل و بلد هستم . مشکلم اینه که یک ویرچوال دایرکتوری دارم مثلا در درایو سی و پروژه من در درایو دی هست حالا می خوام Server.MapPath(نام ویرچوال دایرکتوری) رو می زنم اما آدرس و اشتباها در همون مسیر پروژه خودم می ده.
چیکار باید کنم؟

mmnoody2006
دوشنبه 03 آبان 1389, 17:23 عصر
دوست عزیز در وحله اول ویرچوال نه ویژوال.

در ضمینه سوالتون هم در server.mappath شما نام درایو رو هم ذکر کردیه اید؟

sokote_bi_payan
سه شنبه 04 آبان 1389, 12:50 عصر
در ضمینه سوالتون هم در server.mappath شما نام درایو رو هم ذکر کردیه اید؟

اینکه نوشتید یعنی چی ؟ جمله بندی تون و درست کنید!!!!

sokote_bi_payan
سه شنبه 04 آبان 1389, 12:51 عصر
اصلا تا حالا از Server.Mappath استفاده کردید ؟ از Virtual Directory چطور ؟

sokote_bi_payan
سه شنبه 04 آبان 1389, 12:51 عصر
به نظرتون Virtual Directory چه کاربردی داره ؟

aminghaderi
سه شنبه 04 آبان 1389, 22:02 عصر
دوست عزیز در وحله اول ویرچوال نه ویژوال.تلفظشون که درسته بنده خدا رو به اشتباه می ندازید ؟!:گیج: (من رو هم برای تلفظ این کلمه به شک انداختی)

به نظرتون Virtual Directory چه کاربردی داره ؟به نظر من که کاربرد نداره؟!
من قبلا باهاش کار کردم ولی بعدا فهمیدم کاربرد خواستی نداره.
شاید برای ورژن های پایین تر در نظر گرفته شده ، شاید برای سرور ها بیشتر کاربرد داشته باشه و...
من که شخصا برام کارایی نداره.
اون MapPath هم من باهاش کار کردم ، به نظر من این مشکل شما ، مشکل نیست ؟! یعنی یکم طبیعی هم هست چون شما دارید از آدرس مجازی استفاده می کنید؟! بنابراین آدرس خروجی با آدرس Virtual Directory شما مقایرت داره.

موفق باشی.

persian_bigboy
سه شنبه 04 آبان 1389, 22:38 عصر
سلام دوست من ، به دلیل نداشتن permission به درایو دیگه نمیتونی از server.mappath استفاده کنی ولی ، شما می تونید آدرسی فیزیکی رو بدید . من که همیشه این کارو میکنم . مثلا :
SaveAs("c:\WebFiles\1.jpg")

aminghaderi
سه شنبه 04 آبان 1389, 22:53 عصر
سلام دوست من ، به دلیل نداشتن permission به درایو دیگه نمیتونی از server.mappath استفاده کنی ولی ، شما می تونید آدرسی فیزیکی رو بدید . من که همیشه این کارو میکنم . مثلا :
SaveAs("c:\WebFiles\1.jpg")
عذر خواهم ولی کارتون اشتباست!
آدرس شما باید متغیر باشد ، شما زمانیکی سایت رو آپلود می خواهید بکنید ، اگر سایت شما بزرگ باشد ، ابتدا یه حالت حرج و مرج در پروژتون به وجود می یاد که شما باید تمام آدرس ها رو درس کنید (آدرس های جدید رو جایگزین کنید) و در ثانی به مشکل می خوردی ، چون مسیر سرور با مسیر سیستم شما فرق دارد ، و شما باید آدرس روت اصلی رو هاستینگ بگیرید و پشتیبان هم برای مسائل امنیتی این کار رو نمی کنه و ...کلی درده سر دیگر .
و کلا اصولیش اینه که یا از همین سرور مپ یا فیزیکال آدرس استفاده شود.

sokote_bi_payan
چهارشنبه 05 آبان 1389, 08:16 صبح
به نظر من که کاربرد نداره؟!
من قبلا باهاش کار کردم ولی بعدا فهمیدم کاربرد خواستی نداره.
شاید برای ورژن های پایین تر در نظر گرفته شده ، شاید برای سرور ها بیشتر کاربرد داشته باشه و...
من که شخصا برام کارایی نداره.
اون MapPath هم من باهاش کار کردم ، به نظر من این مشکل شما ، مشکل نیست ؟! یعنی یکم طبیعی هم هست چون شما دارید از آدرس مجازی استفاده می کنید؟! بنابراین آدرس خروجی با آدرس Virtual Directory شما مقایرت داره.

مگه میشه کاربرد نداشته باشه بعد تو ورژن های بعدی IIS هم اومده باشه؟ میشه بنظرتون؟
بذارید من کامل بگم می خواستم چیکارکنم
فرض کنید دو تا سرور داریم
تو یکیش سایت و آپلود کردم تو یکی دیگه یه درایو داریم که می خواهیم فایل ها رو به اون انتقال بدیم در حالت عادی اگه یه برنامه تحت ویندوز بنویسیم میشه این کارو کرد یعنی به محض اینکه فایلی تو این سرور آپلود شد انتقالش بده تو یه سرور دیگه اما من می خوام از طریق وب این کار و کنم.
راهی که به ذهنمون رسید این بود که یک ویرچوال دایرکتوری بسازیم و با ترفندهای خاصی تونستیم یک ویرچوال دایرکتوری به یه درایو تو سرور دیگه بسازیم اما نشد فایلی و به اون انتقال بدیم.
مشکل اینجاست ویرچوال دایرکتوری به چه دردی می خوره واقعا

aminghaderi
چهارشنبه 05 آبان 1389, 15:00 عصر
مگه میشه کاربرد نداشته باشه بعد تو ورژن های بعدی IIS هم اومده باشه؟ میشه بنظرتون؟
من که نگفتم کاربرد نداره؟! گفتم برای من کاربردی نداشته.
ولی بله می شه یه موردی رو در نسخه های بعد هم رعایت کرد و یکی از دلایل این کار ، کاربران ورژن قبلی هستند که با این روش کار می کنند(Backward) و ... (دلایلی دیگه)

اما کار شما.
من دلیل شما از این کار(انتقال فایل ها به یه سرور دیگر)رو نفهمیدم و تا حالا این کار رو نکردم ، ولی بعید می دونم راهی که شما انتخاب کردید راه درستی باشه؟!
یه تاپیک با نام "انتقال فایل از یه سرور به سرور دیگر" یا نام مشابه بزنید تا دوستان که این کار رو انجام دادن بیان و راهنمایی کنند.
به نظر من از طریق خود فایل آپلود شاید بشود ، از طریق ftp هم اگر سرور اجازه ریموت بده شاید بشه .

موفق باشی.

sokote_bi_payan
پنج شنبه 06 آبان 1389, 08:10 صبح
به نظر من از طریق خود فایل آپلود شاید بشود ، از طریق ftp هم اگر سرور اجازه ریموت بده شاید بشه .
ما دو تاسرور داریم و تو یکیش می خوایم عملیات مون و رو فایل ها انجام بدیم و رو یکی دیگه اش هم سایت مون باشه (به دلیل مسائل مختلف)

اصلا فایل آپلود می گه نمی تونه قسمتی از فایل و پیدا کنه و کلا قاطی می کنه. اما راهی که خودم به ذهنم رسیده بود این بود که یه برنامه تحت ویندوز بنویسم که یه تایمر داشته باشه و هرچی فایل تو سرور 1 میاد و برداره انتقال بده به سرور دوم و این جواب می ده. مشکل اینجاست که ما نمی خوایم برنامه های جانبی داشته باشیم و همه کار از طریق خود سایت انجام بشه