PDA

View Full Version : سوال: حركت ماهي

sahar.ZP
سه شنبه 04 آبان 1389, 17:41 عصر
ميخوام يه ماهي تو صفحه باشه كه به چپ و راست حركت كنه يعني از چپ كه وارد صفحه ميشه از راست خارج بشه دوباره برگرده از راست وارد و از چپ خارج بشه.
يه كد ساده ميخوام. پروژه ي Goldfish رو ديدم ولي ساده تر از اون ميخوام:لبخند:
يه سوات ديگه اگه بخوام بجاي يه ماهي 3 تا ماهي بذارم چيكار كنم كه كدها كمتر باشه ؟!
مرسي:بامزه:

bade saba
سه شنبه 04 آبان 1389, 18:04 عصر
یه timer استفاده کن و یه pictureBox . تو رویداد تایمر location ، pictureBox با یه عددی جمع کن و یه شرط هم بزار که وقتی هم به انتهای فرم رسید بر عکس کار بالا رو بکنه یعنی مثلا اگه جمع میکرده حالا کم کنه فقط باید به ته فرم که میرسی ماهی سرو ته بشه که هم میتونی یه تابع بنویسی که pixel های pictureBox رو جاشون رو عوض کنه (که راه سختتری هستش) یا اینکه عکس رو تو photoshop میرور کنی و وقتی به ته فرو رسید عکس عوض شه و میرور شده قرار بگیره
این کار رو برا هر چند تا ماهی که بخوای میتونی انجام بدی

sahar.ZP
پنج شنبه 06 آبان 1389, 08:09 صبح
اينارو ميدونستم!اينكه بخوام از یه timer و یه pictureBox استفاده كنم .اينم ميدونستم كه بايد تو رویداد تایمر location ، pictureBox با یه عددی جمع بشه مثلا ده تا ده تا جمع كنه بره جلو و توي برگشت ده تا ده تا كم كنه و حركتش برعكس بشه...
مشكلم كدشه!:ناراحت:

صباح فتحی
پنج شنبه 06 آبان 1389, 10:27 صبح
کجای کدش سحرجان

sahar.ZP
جمعه 07 آبان 1389, 09:08 صبح
ماهي من از چپ وارد صفحه ميشه به راست حركت ميكنه .از صفحه كه خارج شد از راست ماهي حركت ميكنه به چپ صفحه ولي وقتي كه از چپ خارج ميشه يهو غيبش ميزنه:لبخند:
:ناراحت:

if (pictureBox1.Left <= 1042 && c==1)
{
pictureBox1.Left += 5;
}
else
{
c =2;
pictureBox2.Left -= 5;
if (pictureBox1.Left+216 <= 1)
{
c = 1;
}
}

diamondiran
جمعه 07 آبان 1389, 12:26 عصر
برات درست میکنم سورسش و برات میذارم:قلب::قلب:

صباح فتحی
جمعه 07 آبان 1389, 12:40 عصر
دوست عزیزم نیازی نیست بنویسی
من قبلانوشتمش

diamondiran
جمعه 07 آبان 1389, 21:16 عصر
صباح فتحی چرا ضد حال میزنی
این هم با ماهی متحرک

sahar.ZP
یک شنبه 30 آبان 1389, 18:27 عصر
اگه بخوام تنوع ماهي ها داشته باشم بصورت Random چي؟
:متفکر: