PDA

View Full Version : حرفه ای: نصب نکردن SQL و استفاده از اون

packet
چهارشنبه 05 آبان 1389, 11:59 صبح
با سلام خدمت استاتید
میشه یکی به من کمک کنه که بتونم بدون نصب کامل sql بتونم برنامه ام رو بصورت cd بفروشم و کاربر بتونه ازش استفاده کنه و راحت نصب کنه؟؟
یه جایی دیدم که فقط یه فایل txt به عنوان دیتابیس بود این چجوریه ؟؟؟؟؟:عصبانی++:

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 05 آبان 1389, 12:41 عصر
سلام.
شما همراه برنامه تون کافیه نسخه Express رو نصب کنید.که میتونید با نرم افزارهای تهیه Setup مثل installshield یا Installaware نیز این پکیج رو به برنامه اضافه کنید.
اون فایل Txt هم در اصل txt نیست و فایل mdf وldf مربوط به دیتابیس می باشد که پس از نصب Sql server express از طریق دستورات sql اونو attach میکنند.
این پکیج هم حدود 50-60 مگابایت هست و به صورت رایگان میتونید از سایت خود مایکروسافت دانلود کنید.
موفق باشید

packet
چهارشنبه 05 آبان 1389, 13:52 عصر
ممنون از راهنماییتون
ولی من هنوز نفهمیدم چجوری این فایل txt رو میسازند
میشه بیشتر راهنمایی کنید؟؟؟؟:متعجب:
اسم پکیج این دستورات چیه؟؟؟

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 05 آبان 1389, 22:05 عصر
سلام. عرض کردم فایل txt نیست و شما اگر فایلهای mdf,ldf رو با notepad باز کنید چیزی دستگیرتون نمیشه اطلاعات کدشده میبینید.
در sql server هم میشه به روش ویزاردی یک دیتابیس ایجاد کرد هم میشه با استفاده از Create database که یکی از دستورات sql هست یک دیتابیس ایجاد کرد که خودش این دو فایل رو میسازه.
موفق باشید

packet
پنج شنبه 06 آبان 1389, 11:32 صبح
آقا ممنون فکر کنم اعصابتون رو ریختم به هم جیکا کنم مبتدیم:کف:
میشه دستورس رو بهم بگیید:متفکر:
EXEC sp_attach_db @dbname=NameDataBase , @filename1=Address.MDF,@filename2=Address.LDF
این برای Attach کردنه ولی میخوام تو .net بنویسم که با فشار دکمه این کار رو بکنه:عصبانی++:

issa_nagheri
پنج شنبه 06 آبان 1389, 11:57 صبح
همانطور كه دوستمون گفت اگر از طريق InstallSheild اين كار رو بكني اونجا براحتي مي توني در Setup اختصاصي نرم افزارت ديتابيس رو Attach كني. (با استفاده از اسكريپت هاي InstallShield)

packet
پنج شنبه 06 آبان 1389, 12:24 عصر
آقا اصلا من رو راهنمایی کنید که چجوری بدون حضور در محل بتونم سی دی نرم افزارم رو به مشتری بدم؟؟؟
از کجا شروع کنم؟؟؟:افسرده:

issa_nagheri
پنج شنبه 06 آبان 1389, 12:55 عصر
براي شروع كار بهتره يك پكيج InstallShield پيدا كني. من خودم با نسخه 10.5 كار مي كنم و بسيار راضي ام.

packet
پنج شنبه 06 آبان 1389, 13:05 عصر
من نسخه 2008 رو نصب کردم ولی نمیدونم چجوری باهاش کار کنم
اگه یه ذره راهنمایی کنید ممنون میشم:ناراحت:

issa_nagheri
پنج شنبه 06 آبان 1389, 13:23 عصر
زياد فرفي ندارده از چه ورژني استفاده مي كني. اول محلي كه بايد فايل هاي خودت را در اونجا معرفي كني (فايل اجرائي و ديتابيس) پيدا كن. بعدش من اسكريپت هاي مربوط به attach ديتابيس را بهت ميدم

packet
شنبه 08 آبان 1389, 11:35 صبح
سلام من تونستم فایلهای خودم رو که نیاز دارم در مسیر های مختلف ک÷ی شوند رو به ستاپ اضافه کنم
حالا نوبت دیتابیس و نصب sqlserver میشه چجوری باید نصب وattach کنم??
البته همه sql نمیخوام نصب بشه
چیکار کنم:متفکر:

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 09 آبان 1389, 14:31 عصر
سلام . به این لینک (http://sqlserveroptimizer.blogfa.com/) مراجعه کنید.در اینجا توضیح کاملی دادم.

packet
دوشنبه 10 آبان 1389, 08:54 صبح
آقا ممنون
ولی وقتی اجراش میکنم یک پنجره برام باز میشه(در ضمیمه)
فایل ini من اینطوریه
[options]
setup SAPWD="123"
INSTANCENAME="ali"
TARGETDIR="E:\backup\dahaghan_890125\vaset\data
در ضمن نام کامپیوتر من station10 است

alireza-karandish
دوشنبه 10 آبان 1389, 10:17 صبح
سلام
ایضا دوستان من هم همین مشکل رو دارم چرا که دیتابیس رو دستی با connection string دستی تعریف کردم.حالا دقیقا موندم چکار باید بکنم.با اینستال شیلد که نمیشه به صورتی که من تو برنامه connection string رو ست کردم تعریف کنه.ممنون میشم یکی بصورت کلی من رو از ابتدا تا انتهای این مسیر کمک کنه.

MOJTABAATEFEH
دوشنبه 10 آبان 1389, 11:36 صبح
سلام . به این لینک (http://sqlserveroptimizer.blogfa.com/) مراجعه کنید.در اینجا توضیح کاملی دادم.

آقای صادقیان این فایل که سایت مایکروسافت گذاشته برای نسخه های بالاتر از 2000 SQL و نسخه 2010 Installshiel هم به درستی کار میکنه؟

با تشکر

packet
شنبه 15 آبان 1389, 10:22 صبح
آقا کسی نیست جواب ما رو بده؟؟؟؟؟:عصبانی++: