PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد طراحی جداول برنامه نظام مهندسی

shgroup
چهارشنبه 05 آبان 1389, 13:02 عصر
سلام دوستان
از دوستان خواهش میکنم من رو در طراحی جداول این برنامه با مشخصات و فیلدهایی که در پایین توضیح می دهم راهنمایی بفرمایید:
لطفا نظر خودتون رو با راه حل بفرمایید شاید به درد بقیه دوستان هم بخوره
پیشاپیش سپاس فراوان

...............{................... 1-طراحی= توسط مهندس= {__} ، مبلغ= {__}
...............{ 1-معماری -> 2-نظام= توسط مهندس= {__} ، مبلغ= {__}
...............{................... 3-کنترل و تایید= توسط مهندس= {__} ، مبلغ= {__}

...............{................... 1-طراحی= توسط مهندس= {__} ، مبلغ= {__}
...خدمات { 2-سازه ->..... 2-نظام= توسط مهندس= {__} ، مبلغ= {__}
...............{................... 3-کنترل و تایید= توسط مهندس= {__} ، مبلغ= {__}

...............{.................... 1-طراحی= توسط مهندس= {__} ، مبلغ= {__}
...............{ 3-مکانیکی -> 2-نظام= توسط مهندس= {__} ، مبلغ= {__}
...............{.................... 3-کنترل و تایید= توسط مهندس= {__} ، مبلغ= {__}
.
.
.

همان طور که در بالا مشاهده می کنید یک دسته کلی به نام خدمات داریم که برای هر ساختمان این خدمات داده می شود که بخش های مختلف آن معماری ، سازه ، مکانیکی و ... است که با هر بخش به زیر بخش های مختلف که هر کدم 3 فیلد است و فیلد توسط مهندس و مبلغ آن را باید ذخیره نماییم.
لطفا نظر خودتون را در نحوه طراحی این جدول بفرمایید زیرا به دلیل تعداد زیاد فیلدها نمی توان همه را در یک جدول ذخیره کرد زیرا حجم دیتا بالا می رود و واکشی اطلاعات زمان بر خواهد شد - حال به نظر شما به طور مثال برای هر بخش یک جدول جدا در نظر بگیرم یا ... ؟

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 06 آبان 1389, 00:07 صبح
سلام.فکر میکنم به این شکل مناسب باشه.
شما 4 تا جدول نیاز دارید.
جدول اول مربوط به نوع خدمات مثل معماری-سازه-مکانیکی و.. هست.
که شامل فیلد کد و نام خدمات می باشد.
جدول دوم مربوط به مشخصات مهندسین می باشد که شامل کد و نام مهندس مربوطه است.
جدول سوم شامل لیست زیر بخشها مانند طراحی - نظام - کنترل و تائید می باشد که شامل کد و نام زیر بخش است.
جدول خدمات نیز شامل کد خدمات ( از جدول لیست خدمات) - کد زیربخش- کد مهندس مربوطه و مبلغ می باشد.
لطفا پس از طراحی باز دیاگرام مربوطه رو قرار بدید که باز یک بررسی مجدد روش صورت بگیره.
موفق باشید

in_chand_nafar
شنبه 08 آبان 1389, 08:52 صبح
با سلام دوست عزیز در صورتیکه پروژه شما یک پروژه تجاری است پیشنهاد من این است که ماده 33 را به درستی مطالع فرموده و همینطور آخرین بخشنامه ها و صورتجلسه های مربوط به کمیته 4 نفر در آن سازمان را برررسی و س÷س جداول خود را بر اساس آن آنالیز کنید سازمان نظام مهندسی یک سیستم بسیار بزرگ و ÷یچیده دارد که با این چند جدولی که شما نوشته اید فکر نکنم بتوان یک سیستم تجاری حرفه ای برای آن نوشت مگر اینکه پروژه شما دانشجویی باشد
موفق باشید

shgroup
شنبه 08 آبان 1389, 11:08 صبح
با سلام دوست عزیز در صورتیکه پروژه شما یک پروژه تجاری است پیشنهاد من این است که ماده 33 را به درستی مطالع فرموده و همینطور آخرین بخشنامه ها و صورتجلسه های مربوط به کمیته 4 نفر در آن سازمان را برررسی و س÷س جداول خود را بر اساس آن آنالیز کنید سازمان نظام مهندسی یک سیستم بسیار بزرگ و ÷یچیده دارد که با این چند جدولی که شما نوشته اید فکر نکنم بتوان یک سیستم تجاری حرفه ای برای آن نوشت مگر اینکه پروژه شما دانشجویی باشد
موفق باشید

سلام
از توجه و راهنماییتون متشکرم
اشتباه از من بود که اسم نظام مهندسی رو بردم ، برنامه مربوط به خود نظام مهندسی نیست بلکه برای دفترهای حقوقی ساختمانی است که در ارتباط با نظام مهندسی فعالیت می کنند نه خود نظام مهندسی. :چشمک:
ممنونم